Az egyes sávokra vonatkozó információk > 144 MHz

144 MHz CW frekvencia

(1/2) > >>

HA4UC:
Udvozletem!

144MHz-en melyik az a savtartomany, ahol a legtobb CW osszekottetes lezajlik? Azt en is tudom, hogy van savterv, es azt is, hogy minden frekvencia CW frekvencia. Engem a valos helyzet erdekel. Mondjuk egy versenyen.

ha5bxr:
Szia, Gergő !

Alapvetően a 144,035 - 144,135 MHz közötti sáv használatos"földi" forgalmazásra, 144,050 MHz hívófrekvenciával.
Versenyek alkalmával viszont gyakran jelentősen kitolódnak a határok.

73 !
István

papesz/ha1st:
Szia Gergő!
Versenyeken kívül nagyon kevés állomást fogsz a sávban hallani. Általában versenyen kívül, ha tudsz állomást hallani, akkor valamilyen kísérletet csinálnak, antenna, készülék, végfok stb. Az sem rossz, mert szívesen veszik ha bekapcsolódsz segítő szándékkal. Több versenyt végighallgattam, főleg 144,100 és 144,400 között találsz állomásokat.
Ennyi tapasztalatom van, de próbálkozni kell.

bob:
Az új 2m -es tropo rekord, ir - zöldfoki sz.-i, is CW módban volt.
A második fotó az akkori naptevékenység, aki ért hozzá kielemezheti, tanulság .. stb.
73DX

HA4003:
Jó, ha az ember beleolvas a klasszikusokba, legalább hasonló esetekben tudja, honnan puskázzon.  :rolleyes:
"Ritkán előforduló jelenség az ún.. troposzferikus hullámvezetéses átvitel (angolul: ducting). Ez csak akkor jön létre, ha egy időben egymás felett több inverziós réteg közé jut be a hullám, ott addig reflektálódik ide-oda a két réteg között, míg az alsó réteg lokális elvékonyodásához érve azon át kilép [2.7.(a) ábra]. A rendkívüli hullámvezetéses terjedést az jellemzi, hogy az összeköttetés – területileg igen távoli állomások között szűken behatárolt - lehetséges, míg a közelebbi állomások a holtzóna miatt nem érhetők el."

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése