Rádióamatőr informatika > Log és műholdas programok

N1MM

(1/2) > >>

ha5gy:
Hello OMs!

Ismeri, használja valaki az N1MM loggert?

http://pages.cthome.net/n1mm/

Üdv.: István
HA5GY

ha4aa:
Szervusztok!

Végre kipróbáltam az N1MM programot. Ehhez a HADX-et használtam, mint alkalmat. A felállás ez volt: K2/100W, Windom, GP, Eee PC, egér, Keyboard, USB-to-RS232, saját interfész egyetlen soros porton. Az Eee PC-t saját billentyűzettel nem mertem volna használni, ezért melléje tettem egy külső megbízhatóbb nagyot.

A dolog egészen jól ment. Néha azonban 14 MHz-en eltünt az USB-s billentyűm a Windows-ból. 3.5 MHz-en meg egyenesen önállósította magát. Ez már sok volt. A fenti képen is látszik a verseny hevében rögtönzött fojtó, de ezen még jobban:

Ez meg itt az egyetlen soros port-tal megcsinálható K2 távírányítás és PTT kapcsoló. Az a zseniális az N1MM-ben, hogy ez simán megy egyetlen RS232-vel. A két 9 pólusú csatlakozó között van a kapcsoló tranzisztor.

Nagyon élveztem a K2-vel az S&P üzemet! Még az sem okoz evvel a rádióval gondot, ha 80 méteren nagy a zsúfoltság. Itt a K2:

A legközelebbi feladat a leválasztás lesz, mert a program scan hangja benne volt a felvételekben.

73! de András.

ha5bww SK:
Szia, nálam is az N1MM muzsikált. A PC egy MSI Wind, a készülék IC756PRO. Az USB-ről egy remekbe sikerült (made by HA2xxxxxx) PTT/CW/CAT port hajtotta meg a berendezést 3 csatlakozóval.
Out: 500W, frekvencia 7 MHz, soha semmi baj nem volt vele.
Eccerűen: szeretem ezt az összeállítást.

ha2mv:
Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy az N1MM programban meg lehet-e csinálni azt, hogy a a QSO nyugtázása ( Funkció gomb ) megnyomására adja le a CW-n a nyugtázást és azzal a lendülettel írja is be a QSO-t a log-ba. Ne kelljen még + ENTER-el bevinni.
Nekem ez problémás volt az RH-OB-n, mert előfordult, hogy nyomtam a F3-at amire CW-n kiment a nyugtázás, meg a QRZ, de elfelejtettem az ENTERT. A következő hívójel így az előző QSO vett sorszám ablakába íródott, ráadásul szépen felül is írja a sorszámot, ha már nem fér bele az ablakba. Sok QSO-t kellett a hangfelvételből visszaellenőrizni.
A HA5NG féle program ezt remekül csinálta, ahhoz voltam szokva.
73, Sanyi.

ha2mv:
Kicsit bogarásztam a HELP-ben és megtaláltam. Így megoldódott.
73. Sanyi

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése