Szerző Téma: IC705  (Megtekintve 381 alkalommal)

Elérhető HA7EG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
IC705
« Dátum: 2020 Február 21, 19:11 »
https://youtu.be/-RW6xiLAoyc
 Érdekes és tetszik az irány. Hogy milyen mint adó-vevő nem tudom majd valaki megszakérti .
 Első ránézésre jó kis és könnyű kitelepülő rádió.
73'Gyuri HA7EG

Nem elérhető hg2ecz

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • http://hg2ecz.ham.hu
Re:IC705
« Válasz #1 Dátum: 2020 Február 21, 20:23 »
Érdekes. Lítium akku nélkül 1 kg, mint az FT-817 analóg készülék.
RH + 6m, 2m, 70cm. Összüzemmód + ICOM D-Star.
7.4 V 2 Ah belső lítium akkuról 5 watt, 13,8V-ról 10 watt.
Vevője 25 MHz alatt közvetlen mintavételezéses, felette keverés + az előző ADC.

Amiért még érdekes, LC-192 azonosítójú termék. Ez hozzá való kirándulós hátizsák, tetején a rádiónak kialakított hellyel.
Továbbá bluetooth + wifi AP ... mobiltelefonhoz, tablethez kapcsolható. Vajon a lekevert RF-et (SSB hang) is átadja ezen? Ekkor van igazán értelme.

Nem elérhető HA5OPI

• Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2020 Február 21, 20:55 »
Amiért még érdekes, LC-192 azonosítójú termék. Ez hozzá való kirándulós hátizsák, tetején a rádiónak kialakított hellyel.

Pünkt ezt akartam írni, hogy ez a RIG csak a saját hátizsákjával alkalmas kitelepülésre, az alakja eléggé bumfordi bármi máshoz, cserébe asztali gépnek alkalmatlan.

Szóval én kíváncsian várom, hogy egy év múlva hány eladó darab lesz belőle a börze oldalakon. Na nem nálunk, hanem a Lajtán túl...:-)
73 de HA5OPI, op István

Nem elérhető ha7sg

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2020 Február 21, 21:22 »
Sziasztok!

Nagynak (mármint méretre) nem mondanám ezt a rádiót.

Van valakinek ár infoja? Na nem tervezem, hogy veszek, csak érdekességképpen.
73: 7SG Gabor

Nem elérhető HA5OPI

• Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2020 Február 21, 21:44 »
Sziasztok!

Nagynak (mármint méretre) nem mondanám ezt a rádiót.

Van valakinek ár infoja? Na nem tervezem, hogy veszek, csak érdekességképpen.

Már van ára, 1.300 EUR körüli.
73 de HA5OPI, op István

Nem elérhető HunHam

• Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2020 Február 21, 23:45 »

Pünkt ezt akartam írni, hogy ez a RIG csak a saját hátizsákjával alkalmas kitelepülésre, az alakja eléggé bumfordi bármi máshoz, cserébe asztali gépnek alkalmatlan.

Szóval én kíváncsian várom, hogy egy év múlva hány eladó darab lesz belőle a börze oldalakon. Na nem nálunk, hanem a Lajtán túl...:-)

Vajon az amatőrök hány százaléka települ ki? Főleg ha nem zajos a qth-ja. Még nem láttam ilyen statisztikát. Persze a KX3 is kitelepülőnek készült de sokat vettek belőle otthonra mert annyira jó a vevője. Jómagam nem látok fantáziát a soksávos készülékekben sokan mások meg igen. A D-Start erősíteni fogja.

Nem elérhető hg2ecz

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • http://hg2ecz.ham.hu
« Válasz #6 Dátum: 2020 Február 22, 05:19 »
Vajon az amatőrök hány százaléka települ ki? Főleg ha nem zajos a qth-ja.

Vagy fordítva: vajon hány természetjáró hívójelesnek támad kedve esetleg egy kompakt rádiót is magával vinni a kirándulásra?
A szoba sarkában üldögélés helyett napjainkban sokan választják például a kilátók felkeresését.

Elérhető HA7EG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2020 Február 22, 07:46 »

Vajon az amatőrök hány százaléka települ ki? Főleg ha nem zajos a qth-ja. Még nem láttam ilyen statisztikát. Persze a KX3 is kitelepülőnek készült de sokat vettek belőle otthonra mert annyira jó a vevője. Jómagam nem látok fantáziát a soksávos készülékekben sokan mások meg igen. A D-Start erősíteni fogja.
Fiatalok és idősebbek is vannak a listán akik aktívak mint SOTA állomás  ,   egy ilyen rádió könnyebben belekerül a hátizsákba .

73'Gyuri HA7EG

Nem elérhető ha7sg

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2020 Február 22, 10:44 »
Szia 5OPI, István!
Köszi az árat, valami ilyesmit saccoltam.

Szia Zsolt 2ECZ!
Jön a jó idő, aztán irány a természet!
A múlt hétvégén nagyon kacérkodtam a gondolattal, hogy az ARRL DX-en Tmezőről kellene pár QSO-t összehozni, de forrasztás lett belőle. (viszont ok a VCO ).
73: 7SG Gabor