Szerző Téma: Rádiós találkozók [hazai, nemzetközi]  (Megtekintve 62501 alkalommal)

Nem elérhető hg1dfb

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
    • http://www.tami.hu
Re:Rádiós találkozók [hazai, nemzetközi]
« Válasz #195 Dátum: 2017 Június 11, 17:20 »
..   Belefutottam egy Metcal "páka trafóba". Nem bírtam ott hagyni.  ..

- a metcal-t nem akarod-e eladni? :) mit kellene hozza meg beszerezni, hogy legyen egy teljes szett?

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #196 Dátum: 2017 Június 11, 23:48 »
Hát az egy nehéz kérdés, hogy mi kellene egy szetthez.

Alapban egy MX-500 13,56 MHZ-es táp+páka+tartó. Ezt használtan ha meglátod 55 eFt alatt akkor azonnal vedd meg. Szerencsés esetben kapsz hozzá 2-3 használt hegyet is.

Innentől kezdve lehet a tartozékokat összeszedni. Egy hegy 1000 Ft-ért nagyon olcsó. Kiviteltől függően  alkalmilag 2-5 eFt. Ha a bolti árát kérdezed akkor 8-40 eFt. Cserébe szinte örök életű. Nekem még egy sem ment tönkre.

A szépségek a kiforrasztásnál jönnek. Egy DS21 kiforrasztó a boltban kb 100 eFt. Nem tudom, de szerintem ehhez még kell egy vákuum hálózat is. De az is lehet, hogy a 270 eFt+ÁFA árban kapsz egy tápot+pákát+kiforrasztót és a kérdéses vákuum szivattyút is??.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy vettem a vaterán egy EÜs vákuum szivattyút. Nagy darab IMI motorost. Simi adott egy tűzoltó készüléket aminek a tartályát pufferként használom. Csináltam hozzá vezérlést amit végül nem használok. :) Ja és hónapokig vadásztam használt kiforrasztó páka után.

Aztán jönnek a finomságok. Csipeszpáka SMD vackok kiforrasztásához. Na erre vártam vagy 3 évet, de sikerült!

A BURABU-s cucc mellett volt egy eredeti számla is. 1400 €. Ezt csak most láttam. Celldömölki cég volt a vevő egykoron. :)

73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető HA5NB SK

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #197 Dátum: 2017 Június 12, 13:17 »
Jó volt a mai BURABU!

Belefutottam egy Metcal "páka trafóba". Nem bírtam ott hagyni. Láttam a Hell "csodát" is, de a gazdája nem akarta részletesen bemutatni.

Aminek örültem. HA5KU jól nézett ki. Talán lesz újabb Burabu.

Én is így jártam: belefutottam egy RigExpert Standard interfészbe.
5000,- Ft-ot kértek érte...nem bírtam otthagyni :D
BURABU után a klubban volt egy kis összejövetel, ahol eldicsekedtem
a "zsákmánnyal".
Azt is elmondtam, hogy van még otthon két RigExpert TI 5-ös interfészem, így
ezt most csak a kedvező ára miatt vettem meg, bár semmi szükségem nem volt rá.
Egyik klubtársamnak viszont egy sincs, így beszerzési áron átadtam neki, így
a kütyü már nem ért haza  :D
73 & DX! Gábor

HA-DX-CLUB

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #198 Dátum: 2017 Június 19, 14:42 »
Felizgattatok ezzel a nagyfrekis pákával, sokadjára olvasok róla. Már úton van nekem is néhány napja egy régebbifajta Metcal táp/generátor, ami harmadába került, de ahogy olvastam, a belseje és a teljesítménye nagyjából ugyanaz, egy jobb küllemű, szintén eredeti és használt páka meg pár különféle használt hegy, ez még nem volt nagy kockázat. Szundiztatós tartót majd utána...
73 ..... Tibor  -  Jövök! Amint kibogoztam ezt a száz méter antennadrótot a koaxszal.

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #199 Dátum: 2017 Június 19, 15:29 »
Milyen típust vettél?
73 es DX!
Feri
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #200 Dátum: 2017 Június 19, 15:45 »
STSS-PS2V-t, 230 V-ost. Ez is 40 W-os.
73 ..... Tibor  -  Jövök! Amint kibogoztam ezt a száz méter antennadrótot a koaxszal.

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
73 es DX!
Feri

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #202 Dátum: 2017 Június 20, 11:21 »
Nemcsak tesztelni jó az... De majd kiderül, ma jött meg, csak még el kell menni érte. És megvárni a nyelet meg a hegyeket.

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #203 Dátum: 2017 Július 03, 11:54 »
Megjött a nyél és a két betét. A nyélen látszik, hogy nem egy polcon pihent, de így is megfelelő állapotú, egyben van. A kis, viszonylag hegyes betét (STTC-125) kinézetre szinte újnak tűnik, hidegről 5 másodperc után már jól olvasztja a rezes-nikkeles ólommentes ónt, nagyobb NYÁK-felületeteket hihetetlen tempóban forraszt össze és szét, egy kis oxid nem érdekli, bár szerintem nem vésőszerű a vége, inkább csak kerek, majd megnézem újra, a vastag hegy (STTC-165) viszont öt perc alatt alig olvasztja meg az ólmos cint, valószínűleg rossz - elvileg mindkettő 390 C fokos. Amúgy minden stabilnak tűnik. A tartó még nem jött meg. Ja, és papírzsebkendővel gyorsan cserélhető a még meleg hegy a másikra...

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #204 Dátum: 2017 Július 03, 12:24 »
Az a hegy akkor kuka? A "rossz" hegynél nézd meg a csatlakozót. Hátha ott a bibi.

Gyárilag adnak a pákához egy gumit amivel ki lehet szedni a hegyet. A tövében simám meg lehet fogni vele.
73 es DX!
Feri

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #205 Dátum: 2017 Július 03, 13:54 »
Szerintem rossz, de az első próba után azért még nem vagyok biztos benne. Nem tűnik úgy, de hátha a táp beteg valahogy. A "csatlakozón" semmi baj sem látszik.

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #206 Dátum: 2017 Július 04, 00:00 »
Közben hozzám is jön egy MX5000.

Így egy MX500 kapcsolható portos táp eladó lesz. Természetesen tartóval, RM3 pákával, pár heggyel. Esetleg DS21 kiforrasztóval is.

Vagy akár egyenként is. Érdekel valakit? 1 hónap visszavásárlási garanciát adok hozzá.

73 es DX!
Feri

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #207 Dátum: 2017 Július 04, 07:50 »
Hegyről Rm 3 pakarol beszelhetünk ne keljen mindig cserelgetni .Ha tudsz hegyet mèg szoljal .Ferde nagyon hianyzik tipust nem tudok mondani.

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #209 Dátum: 2017 Július 04, 11:23 »
Ez még jobb gyűjtemény a hegyekről: http://www.americantec.com/uploadfiles/20121213033136453.pdf