Szerző Téma: Rádiós találkozók [hazai, nemzetközi]  (Megtekintve 55889 alkalommal)

Nem elérhető ha5ft

• Full Member
    • Profil megtekintése
Re:Rádiós találkozók [hazai, nemzetközi]
« Válasz #225 Dátum: 2017 Július 11, 16:00 »
Szombaton Friedrichshafenben az SDR Academianak egész napos előadássorozata lesz SDR témakörben.
Két magyar előadás is lesz.
A program a következő linken található meg:
http://2017.sdra.io/pages/programme.html

Jani

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #226 Dátum: 2017 Július 13, 10:24 »
De itt van egy alkalom. Kicsit melegebb a java része mert 800-as sorozat.
http://www.vatera.hu/metcal-forraszto-pakahegyek-2493317906.html?bannersource=kerdesek
Jó tipp volt, kihasználtam, vettem egy normál kicsit és két nagyobb darab 8-ast kiforrasztáshoz (mivel más nem volt az illetőnél). Most már biztos, hogy csak az a korábban említett egy hegy hibás, nem a táp vagy más, 5..20 másodperc alatt mindegyik üzemkész, egy papírzsebkendőt oda is égettem.

Különben olvastam egy házi készítésű "RF táp" kalibrálásánál, mennyire kényes a rendszer a pontosan adagolt teljesítményre - simán vörös izzásig tudnak hevülni a hegyek... még tanulni kell, hogy is lehetséges ez.

Meghallgattam rádión a hangját... nem olyan iszonyú, ami kiszivárog belőle, és stabilan csak egy frekin hallottam.

Mindenféle munkahelyi és más project miatt, ami elönt, lenyom, széttapos, még alaposan kipróbálni sem tudtam egyelőre.
73 ..... Tibor

Nem elérhető HA3TBL

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #227 Dátum: 2017 Szeptember 10, 12:09 »
Sziasztok!

HRT 2017 találkozó képei: http://ha3tbl.freeweb.hu

73! Laci HA3TBL

Nem elérhető HA7EG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #228 Dátum: 2017 Szeptember 10, 14:17 »
Köszi!!
73'Gyuri HA7EG

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #229 Dátum: 2017 Szeptember 11, 13:42 »
Köszönöm !
 Nem tudtam lemenni mindjart irok hogy postazzak a postazni valot... :-)
 Szuper képek.

Nem elérhető HA5CBM

• Hero Member
    • Profil megtekintése

Nem elérhető HA2BHG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #231 Dátum: 2017 Október 11, 17:01 »
Üdv Minden OM, és leendő OM!

Összejött bennem néhány gondolat a történések során...

Az idei BURABU már sajna az "agonizálás" bánatával fertőzödten volt megrendezve.  (Nem akarom mondani: Három mondat után mindenki csak legyintett egyett, és elfordúlt, mert vénember létére majd elbőgte magát!   

Lehet, hogy pesszimista vagyok, de a "túlélés"  okán volna egy javaslatom: Ne várjuk meg míg a Csepel IFI-TÁBOR  -ból RIZSA SZISZI kiebrudál! Keressünk új helyet!  Természetesen közel, ahol volt...   SZVSZ

volna erre lehetőség!  A BURABU helyett neve legyen: KERABU.  Ez nem állatnév, nagyon értelme sincs, csak, ha kiírok:

KOMÁROM-ESZTERGOM RÁDIOAMATŐR BULI  (A Burabut tudom, hogy mi! Ha sorsa, hogy "storno" lészen átadja örökül a nevet!  A KERABU azt nem tudom, hogy mi, de jól hangzik!  (Lehet hogy az egy rádiós állat?  A burabu madár meg maradhat szimbólum! A KERABU meg egy alfaja....csak át kell keresztelni!   :-)

Csak az okán, mert az ország legkisebb megyéjében rádióamatör tali nincs, tehát, ha megcsináljuk ÚJDONSÁG!!!

Kérem az elkerűlhetetlenség okán támogassátok ötletem!

Értsd: Szívvel-lélekkel nyomatnám!  Én amit tudok a MONOSTORI ERŐD irányában felhatalmazosátokkak mindent elkövetek, hogy a rádióamatőrök baráti taliját megvalósítsuk!

Öreg Csóka

Nem elérhető HA7EG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #232 Dátum: 2017 Október 11, 19:27 »
Tér az van bőven,  az épületek miként lehetne használni?
Ezen a héten készült a fotó, az unokával voltam ott.
73'Gyuri HA7EG

Nem elérhető ha0br

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #233 Dátum: 2017 Október 11, 19:50 »
Üdv. kedves OM-ek!
Lehet, hogy nem leszek népszerű az előző felvetésre, de én csak BURABU-ban tudok gondolkodni. Komoly hagyománya van ennek a találkozónak és Budapest központi fekvése nem egy elhanyagolható szempont. Lehet, hogy hazabeszélek, de kelet Magyarországról tömegközlekedéssel szinte elérhetetlen lenne ez az új helyszín. Nekünk öreg amatőröknek, akik már ingyen utazhatnak ez nem egy elhanyagolható szempont. Javaslom a 2-es körzetbeli amatőrtársaknak nézzetek egy időpontot ami még nem foglalt és szervezzetek találkozót, biztos sikere lesz Budapestről ne vigyétek el! 

Nem elérhető CB szökevény

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #234 Dátum: 2017 Október 11, 20:01 »
Sajnos lehet, hogy az idei volt az utolsó BURABU ugyanott. Ezt a szart álmodták oda, de miért pont oda?

http://magyarepitok.hu/mi-epul/2017/05/csepelen-epul-fel-a-magyar-birkozosport-kozpontja
Hülyével vitatkozni, olyan mint egy galambbal sakkozni: ledönti a bábukat, rápottyant a táblára, aztán peckesen ugrál, hogy ő nyert.

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #235 Dátum: 2017 Október 11, 22:35 »
Nyugi!

Meglátjuk mi lesz.
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető HA7EG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #236 Dátum: 2017 Október 12, 08:29 »
Nem jó az épület terv!
Nem látok RH felépítményt az épület tetején  :wacko:
73'Gyuri HA7EG

Nem elérhető CB szökevény

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #237 Dátum: 2017 Október 12, 13:35 »
Ez nem lehet gond, viszek két komplett Magirus-szettet ☺.
Hülyével vitatkozni, olyan mint egy galambbal sakkozni: ledönti a bábukat, rápottyant a táblára, aztán peckesen ugrál, hogy ő nyert.

Nem elérhető HA5NB SK

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #238 Dátum: 2017 Október 12, 13:50 »
Sajnos lehet, hogy az idei volt az utolsó BURABU ugyanott. Ezt a szart álmodták oda, de miért pont oda?

http://magyarepitok.hu/mi-epul/2017/05/csepelen-epul-fel-a-magyar-birkozosport-kozpontja

Viszont most ismét jól meg lehet tömni a csókosok zsebét és a pártkasszát ;)
73 & DX! Gábor

HA-DX-CLUB

Nem elérhető HA2BHG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #239 Dátum: 2017 Október 13, 13:32 »
Üdv!
Sajnálom, hogy nem a lehetőség adta dolog ragadta meg figyelmeteket, haneem mindjárt a kifogások  sorolása...
Számtalan előnye lenne az erődbeli rendezésnek...  Tudom sokan nem rajonganak az éledő honvédelmi előképzésért a régi MHSZ beütés miatt, de, hogy a hasznosságát a honvédelmi nevelés lehetőségeként vitatni enyhén szolva balgaság!  Ha javasolhatom: Előbb látogasd meg az Erődöt, picinyt mozgasd meg gondolataidat, és majd akkor mondj konkrétumot!   
Már elnézést, de akkor ne siránkozzunk, hogy lassan kihalunk, és ezzel a Magyar Rádióamatőrség is egyre zsugorodik!  Talán jobb lenne a lóra úgy ülni, hogy a feje felett lássunk előre, és nem a segge felett visszanézni!   :wacko:
Minden jót: Gyuri