Szerző Téma: 70MHz rádióengedély értelmezés  (Megtekintve 15330 alkalommal)

Nem elérhető torolve

• Hero Member
    • Profil megtekintése
Re: 70MHz rádióengedély értelmezés
« Válasz #30 Dátum: 2007 Augusztus 04, 06:46 »
Idézet
Nos, hogy valójában ki keltett zavart, ki nem, keddre végérvényesen és megmásíthatatlanul kiderült Czuczy András Úr válaszából. Az is, hogy a MRASZ-t és engem a hazai amatőrök előtt, valamint CT1HZE, G7CNF és más külföldi rádióamatőrök előtt a HRK Egyesület rádióengedélyének felelőse hogyan és miért járatott le alaptalanul. Ez utóbbi megér egy behatóbb vizsgálatot, melynek megindításán személyes érintettségem okán még gondolkodom. Ezért e helyütt avval nem foglalkozom.
forrás: http://www.mrasz.hu/fooldal/aktualis/2007/70mhz/70mhz.htm

Én viszont pont a személyes érintettségem okán foglalkozom. A kísérlet előtti napon kaptam CT1HZE Joe levelét, amiben megdöbbenten kérdezte, hogy igaz-e a HA3UU tájékoztatása, hogy a 70MXXX állomások csak egymással rádiózhatnak? Sehol nem tartalmazott ilyet a rádióengedélyünk! Eloszlattam Joe kétségeit és G7CNF Nigel segített az engedélyünk értelmezésének eljuttatásában a honlapján és az óránként erre mutató ON4KST üzenettel együtt: http://ham-radio.me.uk/70MHA.htm

A kísérlet elején az ON4KST chat fórumban egyszerre voltunk bent 70M3UU, 70M6NL MRASZ kísérletezőkkel: http://www.mrasz.hu/fooldal/aktualis/2007/70mhz/Email%204.jpg Megkérdeztem ott előbb Jánostól, majd Lászlótól, hogy miért magyarázzák félre a rádióengedélyünket?  Egyik MRASZ kísérletező sem reagált. Pedig akkor és ott kellett volna a nemzetközi közösség előtt tisztázni, hogy kit mire jogosít a rádióengedély. Egy tisztázó beszélgetéssel el lehetett volna oszlatni a félreértéseket, a kételyeket és együtt jót rádiózhattunk volna júliusban.

Az egyenes kérdésre elmulasztott válasz helyett az utólag a MRASZ honlapra kitett írás csak arra volt jó, hogy a MRASZ honlap olvasóiban zavart keltsen anélkül, hogy tudnák, miről van szó.

Nem elérhető torolve

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #31 Dátum: 2007 Augusztus 06, 06:09 »
----- Original Message -----
From: Mach János
To: Holman Tamás
Cc: FELBER GYULA ; Parrag Gábor ; Czuczy András ; Tarkovács Sándor ; FEO
Sent: Monday, August 06, 2007 12:56 AM
Subject: Re: félreértés

Dr Holman Tamás!

1. Nem írtam neked "félreértés" tárgyú levelet, sőt! - semmilyet sem.
2. Hogy a 70 MHz kísérlet nagyon negatív színezetet kapott, köszönd a folyamatos csúsztatásaidnak, mások megtévesztésének. - olvasható a világhálón, Te tetted fel. Hogy lényeges elemeiben merőben ellentétes a kiadott rádióengedély előírásaival, még a laikusnak is szemet szúr!
3. CT1HZE-vel a saját nevemben magánlevelezést folytattam, kérdezett, válaszoltam. A tartalom (melyet NHH ismer) magánlevelezésünk miatt nem tartozik rád! Azért annyit megjegyzek, hogy minden írásom kivétel nélkül Czuczy András úrtól származott, eredeti magyar, valamint angol fordításait megküldtem CT1HZE és NHH részére. Tehát nehéz lenne Felber Gyulát, vagy engem valamiben is elmarasztalni. Ezért e levfeleddel nem Felber Gyulát és nem engem,  hanem Czuczy András urat szólítottad fel,  hogy a félretájékoztatást szüntesse meg.
4. Mivel nem állok semmilyen kapcsolatban veled, vélem, a továbbiakban a MRASZ az NHH-val fogja rendezni a 70 MHz kísérlet során elkövetett, a kiadott rádióengedéllyel ellentétes, általam bizonyítható cselekedeteket.
5. Mivel az NHH részére is küldted a levelet, válaszoltam neked - először és utoljára. Ezért nekem több levelet ne írj, főleg ne a freemail-re!

Mach János

"Holman Tamás"
Mach János és Felber Gyula urak részére:

Tisztelt Uraim!

Sajnálatos félreértésetek folytán nagyon negatív színezetett kapott a 70MHz kísérletünk. Kérem, hogy a félreértelmezésből adódó félretájékoztatásokat szüntessétek meg:

http://forum.hasix.org/smf/index.php/topic,1342.msg9207.html#msg9207

Méltatlan a hatóság részéről kapott nagyszerű segítséggel így visszaélni.

Megértéseteket  köszönöm, és haladéktalan intézkedésetek várom

Üdvözlettel: Holman Tamás

Nem elérhető torolve

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #32 Dátum: 2007 Augusztus 06, 06:17 »
From: Holman Tamás
To: Mach János
Sent: Monday, August 06, 2007 6:07 AM

Mach János úr részére

János,

Ebből a levélből az agresszivitásod látszik, de hiányzik az utalás arra, hogy elolvastad volna a levelemet.

Légy szíves töröljétek le a MRASZ honlapról a félrevezető írásokat! Erre vonatkozott és most is erre vonatkozik a kérésem. Az egyedi engedélyeztetés, amin a 70MHz rádióengedélyünk keresztülment, egyetlen alkalomra szóló rádióengedélyt eredményezett. Te értetted félre, hogy ez egyéni engedély megkérésére bíztatott volna Czuczy András a márciusi tájékoztató levelében. Ebből a félreértésből adódott, hogy a rádióamatőr tevékenységet is ellátó országos szervezetetek elnökségi tagjaként tévesen egyéni engedélyek megkérésére bíztattad a szervezeted tagjait.

Egy sávnyitás bonyolult eljárás, és a csoportos, egyedi engedély teszi lehetővé, hogy a kísérletező csoport tagjaival ne kelljen a hatóságnak külön-külön tárgyalnia, hanem a vezető ezt a feladatot integrálhassa. A Háros Rádióklub nevében Parrag Gábor igazgató úrnak először 2006 márciusában említettem, hogy a 70MHz sávot kipróbálnák szívesen a 2005. évi 50MHz kísérlethez hasonlóan. Majd idén januárban beszéltünk párszor, hogy az FM adók közeli leállítása miatt idén szeretnénk kísérleteket folytatni.
Nagyon örülök, hogy részese lehettem három sávnyitásnak is: 5MHz NVIS kísérletsorozat, 50MHz kísérlet 2005.-ben, és 70MHz idén. Mindhárom nagyszerű lehetőséget adott a magyar rádióamatőröknek új frekvenciasávok kipróbálásában. Közös tapasztalt, hogy csak csoportos engedéllyel lehet ezt fegyelmezetten végrehajtani. Nagyon fontos a partneri kapcsolat a hatóság és a kísérletet vezető között. Ezzel összemérhető fontosságú a jó kommunikáció a kísérletezők és a kísérletvezető adóengedélyes között. De talán még ennél is fontosabb a kísérletezők elszántsága, és elkötelezettsége a kísérlet céljának elérésére. Ami természetesen csak délibáb lehet, ha hiányzik a kommunikáció a kísérletezők és a kísérletvezető között, mint az esetetekben idén.

Sajnálatos, hogy olyan kísérleti csoportokat állítottatok össze, amelyikben nem beszéltetek a kísérletezőkkel. Ha ezt megengeditek magatoknak nem csoda, hogy a kísérlet célrendszerével sincs tisztában mindenki, és nem tartják be a szabályokat. Ahogy 2005.-ben is 5W ERP rádióengedélyünk birtokában a Te vezetéseddel engedte meg magának néhány állomás, hogy Yagi antennával nagyságrenddel, nagyságrendekkel magasabb teljesítményt használjatok, lesajnálva az 5W ERP teljesítménykorlátot.

Még egyszer kérem, hogy szüntessétek meg a MRASZ honlapon a félretájékoztatást a 70MHz kísérletről. Köszönjük meg közösen, hogy nagyszerű segítséget kaptunk az NHH és KFGH döntéshozóitól, és kísérletezhettünk kedvünkre.

From: Mach János
To: Holman Tamás
Sent: Monday, August 06, 2007 12:56 AM

Dr Holman Tamás!

1. Nem írtam neked "félreértés" tárgyú levelet, sőt! - semmilyet sem.
2. Hogy a 70 MHz kísérlet nagyon negatív színezetet kapott, köszönd a folyamatos csúsztatásaidnak, mások megtévesztésének. - olvasható a világhálón, Te tetted fel. Hogy lényeges elemeiben merőben ellentétes a kiadott rádióengedély előírásaival, még a laikusnak is szemet szúr!
3. CT1HZE-vel a saját nevemben magánlevelezést folytattam, kérdezett, válaszoltam. A tartalom (melyet NHH ismer) magánlevelezésünk miatt nem tartozik rád! Azért annyit megjegyzek, hogy minden írásom kivétel nélkül Czuczy András úrtól származott, eredeti magyar, valamint angol fordításait megküldtem CT1HZE és NHH részére. Tehát nehéz lenne Felber Gyulát, vagy engem valamiben is elmarasztalni. Ezért e levfeleddel nem Felber Gyulát és nem engem,  hanem Czuczy András urat szólítottad fel,  hogy a félretájékoztatást szüntesse meg.
4. Mivel nem állok semmilyen kapcsolatban veled, vélem, a továbbiakban a MRASZ az NHH-val fogja rendezni a 70 MHz kísérlet során elkövetett, a kiadott rádióengedéllyel ellentétes, általam bizonyítható cselekedeteket.
5. Mivel az NHH részére is küldted a levelet, válaszoltam neked - először és utoljára. Ezért nekem több levelet ne írj, főleg ne a freemail-re!

Mach János

"Holman Tamás"
Mach János és Felber Gyula urak részére:

Tisztelt Uraim!

Sajnálatos félreértésetek folytán nagyon negatív színezetett kapott a 70MHz kísérletünk. Kérem, hogy a félreértelmezésből adódó félretájékoztatásokat szüntessétek meg:

http://forum.hasix.org/smf/index.php/topic,1342.msg9207.html#msg9207

Méltatlan a hatóság részéről kapott nagyszerű segítséggel így visszaélni.

Megértéseteket  köszönöm, és haladéktalan intézkedésetek várom

ha5flt

• Vendég
« Válasz #33 Dátum: 2007 Augusztus 06, 09:17 »
Úgysem fogják elolvasni, vagy beismerni, hogy olvasták - ez a fórum, egy nyílt WEB Board, az valami rossz, valami piszkos, új dolog csupa megbízhatatlan, sőt, gyakran teljesen ismeretlen emberrel és a hozzászólásaikkal, hogy mindenbe belebeszélnek, amivel bánni kellene tudni, amit inkább kerülni kell, és ezt még előzékenységnek is tartják részükről, mert a végén még meg kellene torolniuk, ha valaki tévedne a kárukra, vagy olyat találna mondani, amit nem tartanak helyesnek... :-) Persze ez is csak egy benyomás, pillanatfelvétel a sánc messzi túlpartjáról.
« Utoljára szerkesztve: 2007 Augusztus 06, 09:55 írta ha5flt »

ha5di

• Vendég
« Válasz #34 Dátum: 2007 Augusztus 06, 11:03 »
...
...
Nagyon örülök, hogy részese lehettem három sávnyitásnak is: 5MHz NVIS kísérletsorozat, 50MHz kísérlet 2005.-ben, és 70MHz idén.
...
...

Tamás,

az 5 MHz-es NVIS kisérletet nem nevezném sávnyitásnak, hiszen nem rádióamatőr állomások folytatták le (az más kérdés, hogy a résztvevők egyébként mind rádióamatőrök voltak), az összeköttetések csak az adott kisérleti engélyes csoporton belül jöttek létre és a mai napig nem eredményezte a sáv rádióamatőröknek történő kijelölését.

70 MHz esetén még nem tudni mit hoz a jövő sávnyitás szempontjából.

Üdv... Béla, HA5DI
« Utoljára szerkesztve: 2007 Augusztus 06, 11:05 írta ha5di »

Nem elérhető torolve

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2007 Augusztus 06, 12:11 »
Béla,

Köszönöm a kiegészítésed. Mindhárom kísérletben rádióamatőrök számára nyitottak ki olyan hullámsávokat, amik korábban nem voltak nyitva. Ez nem eldöntendő kérdés, hanem hogy téged idézzelek: történelem. Az 50MHz kísérletben teljes egészében, az 5MHz és 70MHz kísérletekben a hívónevünket leszámítva rádióamatőr forgalmazást folytattunk. Ezt egyikben sem tiltotta senki.

Az NVIS kísérletben kizárólag egymás közötti kommunikációra kaptunk jogosítványt, hiszen annak a kísérletnek az volt a célja, hogy bebizonyítsuk, hogy nappal az 5MHz, sötétedés után a 2.5MHz NVIS terjedéssel, hegyen-völgyön át megbízható kapcsolatot biztosít Magyarország egész területén. A 70MHz rádióengedély lényeges eleme volt a külföldi rádióamatőrökkel való összeköttetés lehetőségének a magadása.

Mindkét rádióengedélyünkkel igazoltuk a kísérletek célját:
-   NVIS terjedéssel megbízható kommunikációt lehet elérni Magyarország egész területén
-   a 70MHz korábbi hazai műsorsugárzás célú felhasználásában kitapasztalt troposzférikus terjedés mellett számolni kell jelentős E rétegű, ionoszférikus terjedés kialakulásával is. A 4m sávon jelentős nemzetközi rádióamatőr forgalmazás folyik, és Európában egységes törekvés van a sáv rádióamatőr célú kijelölésére.

Az 50MHz sávhoz hasonlóan az 5MHz sávon érdemes volna pár csatornának, a 70MHz sávon minimum 50KHz, de lehetőség szerint 500kHz sávrész tartós hazai megnyitása a rádióamatőr szolgálat részére. Ezen célok elérése közös feladatunk kell, hogy legyen a jövőben.

ha5x

• Vendég
« Válasz #36 Dátum: 2007 Augusztus 06, 12:48 »
az 5MHz és 70MHz kísérletekben a hívónevünket leszámítva rádióamatőr forgalmazást folytattunk. Ezt egyikben sem tiltotta senki.

Tamás,

Vigyázz arra, mit írsz le, mert belédkötnek.  Most pl. én is:   De igen, a rádióamatőr forgalmazás tiltva volt.

Viszont tudomásom szerint, nem is folytatott senki semmilyen rádióamatőr forgalmazást.  Kísérleti forgalmazás zajlott, amelynek egyes tartalmi és formai elemei természetesen a rádióamatőr sávokon folytatott forgalmazásból ismerősnek tűnhetnek, illetve a forgalmazás során említésre került bemutatkozó, informatív jelleggel a kísérleti rádióállomás operátorának rádióamatőr hívójele. De ez nem az azonosítást szolgálta, csupáncsak plusz információt hordozott, mintha valaki azt mondta volna, "Jani vagyok."  Mindenki tudja, ez nem az állomás hívójele, csupán az operátor neve, ami nem kötelező információ.

Mivel nem voltál rádióamatőr állomás, eleve nem is lehetett a forgalmazásod rádióamatőr forgalmazás,  sem a 6 sem a 4 méter kapcsán.

Azt viszont érdekesnek tartom, hogy a 6m hullámterjedési kísérlet kapcsán egyik kísérleti engedélyes sem mószerolt be senkit amiatt, hogy "rádióamatőr forgalmazást" folytat.  Szerintem akkor tisztában volt vele mindhárom engedélyes, hogy nincs szó rádióamatőr forgalmazásról, csupáncsak kísérleti rádióállomások forgalmazásáról.   Csak hát az rég volt, biztosan elfelejtették.

« Utoljára szerkesztve: 2007 Augusztus 06, 12:49 írta ha5x »

Nem elérhető torolve

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #37 Dátum: 2007 Augusztus 06, 15:38 »
Krisztián,

Jó, vigyázok. Csak a magam részéről tekintem rádióamatőr forgalmazásnak mindazt, amit a három hullámsávon végeztem. A LoTW rendszerbe nem töltöttem föl az NVIS és 70MHz kísérlet összeköttetéseinek adatait. Viszont HA5PT QSL lapot 70M5PT matricával ellátva kap minden 4m rádióamatőr tőlem az összeköttetésünkért cserébe.

Ha már az összeköttetések minősítésén gondolkozunk, a rádióengedélyünk szövege alapján lehettet volna zenét is közvetítenünk a rendelkezésre álló sávszélességen belül a 70MHz sávban. Mivel a kísérlet résztvevőit az NHH nem zeneiskolások hanem CEPT engedélyes rádióamatőrök közül jelölte ki, mi a Háros Rádióklub rádióengedélyesei eltekintettünk attól, hogy elhúzzuk egymás nótáját.

Nem elérhető ha5uy

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #38 Dátum: 2007 Augusztus 06, 17:41 »
A Háros Rádióklub tagjai között valóban nincsenek zenészek.
Az eddigiek alapján úgy tűnik, hogy Mószeróló RádióAmatőr SZtárcsapat tagjai kijárták a
Zeneóvodát és táncszakkörre is jártak.
Jól megtanulták, hogy úgy kell tácolni ahogy fütyülve van.

És most Ók szeretnék fújni a sípot. (az oboa nem a kedvenc hangszerük)

És fújogaTTYák azt...

Pedig, ha együttműködnének...de ez a fantázia világa. Igazi SciFi.
« Utoljára szerkesztve: 2007 Augusztus 06, 18:03 írta ha5uy »

Nem elérhető torolve

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2007 Augusztus 07, 06:14 »
Idézet
A hatóság a MRASZ elnökének külön kérdéseire háromszor is válaszolt, minden egyes alkalommal hivatalos iratban rögzítve, hogy a kiadott rádióengedély kifejezetten tiltja rádióamatőr procedúra és rádióamatőr rövidítések alkalmazását, rádióamatőr összeköttetés létesítését, a „HA” kezdetű rádióamatőr hívójel használatát.
forrás: http://www.mrasz.hu/fooldal/aktualis/2007/70mhz/70mhztajekoztatas.htm

A MRASZ honlapra ki van téve két hatósági állásfoglalás 70MHz rádióengedély ügyben. Egyik ben sem szerepel semmilyen „procedúra” tiltása.
http://www.mrasz.hu/fooldal/aktualis/2007/70mhz/70mhz.htm

Ahogy a rádióengedély sem tilt egyetlen „procedúrát” sem, és nem ajánl semmilyen „procedúrát” sem helyette.
http://holman.ehc.hu/70MHZ_permit.jpg

Nem zavarnak a MRASZ honlap irományai senkit a szervezetből? Mindenki azonosul velük? Nem kellene végre letörölni a zagyvaságokat?

ha5di

• Vendég
« Válasz #40 Dátum: 2007 Augusztus 07, 08:48 »
Ha zavarna, akkor valószinűleg ki sem került volna. A MRASZ az elmúlt években semmit sem változott, legalábbis azok szerint, ami kivülről látszik. Vagy lemaradtam valamiről?

73... Béla, HA5DI

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2007 Augusztus 07, 09:42 »

Nem zavarnak a MRASZ honlap irományai senkit a szervezetből? Mindenki azonosul velük? Nem kellene végre letörölni a zagyvaságokat?

Tamás!

Szerintem Rajtad kivül a kutya sem olvassa el mi van MRASZ oldalán. Az egész komolytalan.
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

ha5flt

• Vendég
« Válasz #42 Dátum: 2007 Augusztus 07, 10:09 »
A Hajdú-QTC-t sem hallgatja senki?

http://wiki.ham.hu/index.php/Hajdú_QTC
« Utoljára szerkesztve: 2007 Augusztus 07, 10:11 írta ha5flt »

ha5x

• Vendég
« Válasz #43 Dátum: 2007 Augusztus 07, 10:24 »
Hmmm. Hát, hogy nem a BBC etikai kódexe alapján készül a műsor, az tuti.

« Utoljára szerkesztve: 2007 Augusztus 07, 16:33 írta ha5x »

ha5flt

• Vendég
« Válasz #44 Dátum: 2007 Augusztus 07, 11:31 »
Erre nem figyeltem oda külön, a véleményeket már ismerem, de végül is Czuczy úr is beszélt, meg, többek között, 5PT egyik levelére adott válaszát is felolvasták, amiben elmondja, hogy nem tilos külföldi állomásokkal összeköttetéseket létesíteni.