Szerző Téma: FT-897 / FT-857  (Megtekintve 14859 alkalommal)

Nem elérhető ha5lv

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha5lv
FT-897 / FT-857
« Dátum: 2004 Január 21, 20:36 »
Sziasztok!
Telepítettem a Hamadio Deluxe-ot és az FTBasic-ot. Egyik se kínál sok mindent a menürendszer kezelésére.
Megpróbáltam a rádiót vezérelni a mikrofoncsatlakozón keresztül: teljes kudarc. Az igazi CAT csatlakozóhoz már se dugóm se kedvam nem volt.
Van valakinek pozitív tapasztalata ?

73   Viktor   HA5LV

ha5tmk

• Vendég
FT-897 / FT-857
« Válasz #1 Dátum: 2004 Január 22, 08:52 »
Idézet
Sziasztok!
Telepítettem a Hamadio Deluxe-ot és az FTBasic-ot. Egyik se kínál sok mindent a menürendszer kezelésére.
Megpróbáltam a rádiót vezérelni a mikrofoncsatlakozón keresztül: teljes kudarc. Az igazi CAT csatlakozóhoz már se dugóm se kedvam nem volt.
Van valakinek pozitív tapasztalata ?

73   Viktor   HA5LV
A mikrofon csati bekötése fenn van a Yahoo levlistán.
Ha kell kikeresem.
A hátsó felére való dugó a Budafoki úti "Mikroelektronika" boltban beszerezhetö, mintegy 220-FT-os áron (talán netto :) )

Milyen áramkörrel próbáltad összekötni?
(apropó milyen rádiót?)

Nem elérhető ha5lv

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha5lv
FT-897 / FT-857
« Válasz #2 Dátum: 2004 Január 22, 16:05 »
Szia Laci!

A mikrofon aljzat bekötése a gépkönyvben is benne van, lehet, hogy rosszul?
Elég, ha a hivatkozást elküldöd, előre is kösz.

Mivel a CAT csatlakozó interfész nélkül a CT-62 jelű kábellel kötendő a pc soros portjára, én is ezt az utat választottam, nem feltételeztem, hogy a mikofon/CAT csatlakozó interfészt kíván.

Ja, a rádió FT-897.

A hátsó csatlakozóba mindenképpen a tunert dugom, ezért legfeljebb kipróbálás céljából veszem meg a dugót, amihez is az ötletet köszönöm.

73   Viktor   HA5LV

ha5tmk

• Vendég
FT-897 / FT-857
« Válasz #3 Dátum: 2004 Január 22, 17:24 »
Viktor!

Ok. utána olvasok a fórumon, mert csak arra emlekszem, hogy hosszasan téma volt, és vmiért beküldték.

Ha jól értem rendelkezel egy eredeti Yaesu CT-62-es kábellel, és ezzel kötötted össze.

Nem ismerem a kábelt, ezért kérdezek:
Egyik fele egy DSUB-9 (kis soros csati) a másikon pedig RJ-45 (Pl. Ethernet 8 polusu) dugó van?

Ha gyári kábeled van, akkor abban benne van (!) az interface (egyszer? TTL-RS232 konverter).

Most készültem el egy ilyen házi interface megépítésével.
Ha lesz egy kis id?m, publikálom, és akkor itt is közzé teszem az elérhet?ségét.
Nekem az FT-857-el gond nélkül ment.
(ja most jut eszembe, hogy csak max 9600-on)

Nem feltételezem, de ha a gyári kábelle nem ment, akkor meg kell kérdeznem, hogy a menüben (FT-897) átkonfiguráltad a MIC csatlakozót CAT-ra?
Menu 059 (Most néztem mivel, hogy itt van a bekötés, gondolom, ezt megtetted)

Folyt köv ha utána néztem.

Nem elérhető ha5lv

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha5lv
FT-897 / FT-857
« Válasz #4 Dátum: 2004 Január 22, 17:45 »
Laci, biztos félreérthető volt, amit írtam, ezért most pontosítok.
Nincs gyári kábelem. Mivel a gépkönyv kábelről és nem interfészről beszél, ezért gondoltam, hogy nem is kell interfész (meg azért, mert pl. FT-1000-MP-V-öt már használtam sima kábellel, ebben benne van az interfész).

Én is csináltam már ilyet MAX-232 ic-vel ICOM rádióhoz, nem túl bonyolult szerkezet.
Most, hogy erről beszélgetünk, elolvastam a gépkönyvet (szokás szerint utólag) és a 61-ik oldalon feketén-fehéren szerepel: a CT-62 kábelben benne van a level-converter.

Ha ezt előbb látom, nem kínlódok tegnap az RS-232-stintű jelekkel.    :-(

Akkor most nem marad más hátra, mint sok sikert kívánni az interfészedhez, nekem pedig nekilátni egy szintillesztő elkészítéséhez.

Más: van 1 db FNB-78 tip. akkum a rádióhoz, de töltőm nincs. Próbáltátok az akkumulátoros üzemet és ha igen, mivel töltitek ?

73  Viktor   HA5LV

ha5x

• Vendég
FT-897 / FT-857
« Válasz #5 Dátum: 2004 Január 22, 19:10 »
Idézet
Más: van 1 db FNB-78 tip. akkum a rádióhoz, de töltőm nincs. Próbáltátok az akkumulátoros üzemet és ha igen, mivel töltitek ?

Nincs még aksim, ráadásul nagyon drágállom. Egyelőre csak a belső táppal (FP-30) használom. De erősen gondolkodom rajta, jó lenne pl. hegyteteji URH-záshoz :-)

ha5tmk

• Vendég
FT-897 / FT-857
« Válasz #6 Dátum: 2004 Február 08, 13:33 »
Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket/tanácsotokat kikérni FT-857-hez RH antennatuner vásárlás ügyében.

Antennatelepítés ügyében közel egy éve küzdök a helyi lakásszövetkezettel, erdménytelenül. :(
Hiába lakok a tizedik emeleten, a tetöre nem valoszínü, hogy ki tudok jutni.
Antenna (RH) tekintetében ezért csak valami, az erkélyre telepíthetö változatot tudok elképzelni. (Longwire, magnetic loop, ATAS-120, stb...)
Nem lenne mellékes ha az egész cucc (rádió, antenna, tuner) mobilizálható lenne.  :rolleyes:

Segítségeteket elöre is köszönöm.

Nem elérhető ha5uy

• Hero Member
    • Profil megtekintése
FT-897 / FT-857
« Válasz #7 Dátum: 2004 Február 09, 22:45 »
Szia,

Szerintem nem kell feladnod a dolgot.

Talán segíthetek néhány tanáccsal, de csakis direkt mail-ben vagy telefonon.

Üdv...HA5UY
« Utoljára szerkesztve: 2004 Február 09, 22:46 írta ha5uy »

Nem elérhető ha5lv

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha5lv
FT-897 / FT-857
« Válasz #8 Dátum: 2004 Február 19, 14:07 »
Sziasztok!
Volt egy kis időm, megcsináltam a CAT/szintillesztő valamint a PTT/DATA (hang ki/be) kábeleket a 897-hez. A CAT a mikrofoncsatlakozón keresztül vezérli a rádiót, jól működik, csináltam vele pár BPSK31 QSO-t, még DX-et is.
A szintillesztőhöz 57 Ft-ért vettem IC-t. Így néz ki:

http://home.hu.inter.net/kviktor/

Ha valaki hasonlót tervez, szívesen segítek.

73 Viktor HA5LV

Nem elérhető ha5lv

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha5lv
FT-897 / FT-857
« Válasz #9 Dátum: 2004 Február 27, 19:55 »
Megvan az akku (FNB-78) lábkiosztása. Csatlakozóként felhasználható egy 7 pólusú Yaesu mikrofon-csatlakozó (pl. FT-290R), így már nem gond tölteni.

73  Viktor  HA5LV

ha5x

• Vendég
FT-897 / FT-857
« Válasz #10 Dátum: 2004 Május 04, 07:22 »
Sziasztok!

Lehet, hogy csak én vagyok béna, de...

lehet a rádió hátán levő data csatlakozón keresztül bevitt hangfrekis jelet SSB-n kisugározni?   Arra gondolok, hogy Voice keyerként használnám a WriteLogot, ezzel kímélném a torkomat a hívójelem, meg a CQ üvöltözésétől. De megmaradna a kézi mikrofon is a rádió orrán, mert hátha olyat kell mondani, ami nincs felvéve.

A hátsó data AF bemenet csak akkor aktív, ha a hátsó PTT is aktiválva van?

ha5tmk

• Vendég
FT-897 / FT-857
« Válasz #11 Dátum: 2004 Május 05, 07:53 »
Idézet
Sziasztok!

...

A hátsó data AF bemenet csak akkor aktív, ha a hátsó PTT is aktiválva van?

Igen, a készülék az alapján, hogy melyik PTT-t (data csati, mikrofon, CAT) "nyomtad" meg, választja ki a forrást.
Sajnos ezt (elsore) nem találtam dokumentálva.
Edigi tapasztalat:
Mic PTT - Mic bemenet
Data PTT - Data bemenet
CAT PTT (command) - Valószinüleg üzemmód függö.
  CAT PTT [FM] - Mikrofon
  CAT PTT [CW] - Látszólag jó CW jel.
Egyenlöre ennyi.

Még nem tettem fel a WriteLog-ot, de szerintem biztos, hogy állitható, hogy a soros  porton vezérelje a PTT-t.

(Amennyiben még nem állitottad el az interface-t, akkor RTS-re tedd a PTT-t, és szerintem fog müködni.)
« Utoljára szerkesztve: 2004 Május 05, 07:54 írta ha5tmk »

ha5x

• Vendég
FT-897 / FT-857
« Válasz #12 Dátum: 2004 Május 05, 09:25 »
Köszi!

Én is erre gyanakodtam.

Tegnap félsikert már elértem, a Writelog behúzta a PTT-t, és úgy tűnt, mintha valami hang is menne ki a rádión, de azt még nem ellenőriztem.

Most a WriteLog-ot kell tanulmányozzam, mert nem akarta lejátszani az általam rögzített WAV fájlt. Biztos nem jó helyre raktam, vagy nem jól neveztem el. De van leírásom, megpróbálom megoldani.

ha5x

• Vendég
FT-897 / FT-857
« Válasz #13 Dátum: 2004 Május 06, 00:34 »
Idézet
Még nem tettem fel a WriteLog-ot, de szerintem biztos, hogy állitható, hogy a soros  porton vezérelje a PTT-t.

(Amennyiben még nem állitottad el az interface-t, akkor RTS-re tedd a PTT-t, és szerintem fog müködni.)
Egyelőre csak szívok.  A Writelog látványosan LPT portot akar a Voice Keyerhez.

Van olyan opció is, hogy "all mode PTT on CW port RTS."  Ebben az esetben ugyanazon a soros porton, amin morzézni is szokott a Writelog, a PTT-t is lenyomja. Igenám, de a 897 abban a pillanatban, ha a KEY bemenetén valami történik, egyből CW-n kapcsol adásra... Sőt, rosszabb: ha kihúzom a KEY dugót, akkor is CW-n megy adásba... Hogy miért? Nem tudom...

Van olyan opció is, hogy a Writelog CAT-en keresztül húzza be a PTT-t. Ismert okokból nem használok CAT-ot, de azért kipróbáltam, hátha. Ekkor a rádió adásra kapcsol ugyan szépen, SSB-n, de az AF-et a mikrofonbemeneten veszi, vagyis a hátsó data csatlékon nem fogad jelet. Gondoltam, kitolok vele, jól átverem, így a rádiót átkapcsoltam "DIG" módba.  Na, ez meg azért nem jó, mert ekkor a Writelog veszi észre, hogy a rádió nem SSB-n van, így amellett, hogy FSK-t ír a naplóba, nem is aktív a Voice Keyer szolgáltatatása.

Ötlet?  

Nem elérhető torolve

• Hero Member
    • Profil megtekintése
FT-897 / FT-857
« Válasz #14 Dátum: 2004 Május 06, 06:24 »
Sziasztok,

Ezeket a beállításokat használom:

Az FT847 SSB adásához a digitális adat üzemmódot használom. A rádió AF I/O csatlakozója megy a hangkártyára 1:1 leválasztó trafókon keresztül illesztve. Itt az „AF IN” vonalra kellett „rászuperponálni” a PTT jelet, ahhoz, hogy a számítógép által történő moduláció alatt a mikrofon bemenet helyett az „AF IN” bemenetről modulálódjon. Ha a mikrofon PTT gombját nyomom, akkor a mikrofonba beszélhetek. Ha a számítógépen a valamelyik funkciógombbal indítom az adást, akkor adat módban az „AF IN” bemenet modulálja a rádiót úgy, hogy közben a mikrofon hatástalan.

Ha jól értettem a beszélgetésetekből, akkor az FT897-nek több PTT bemenete van. Tehát a Writelog CW interfész PTT vonalát kell PTT vezérlésre használni CW és SSB üzemmódban egyaránt a rádió CW és ADAT üzemmódjainak vezérlési sémáinak megfelelően bekötve (mindkét PTT bemenetre, azaz DATA PTT és CAT PTT) ugyanazzal a Writelog beállítással, ahogy én használom.
« Utoljára szerkesztve: 2004 Május 06, 06:42 írta ha5pt »