Szerző Téma: qrp.hu  (Megtekintve 5818 alkalommal)

ha5di

• Vendég
qrp.hu
« Dátum: 2008 December 21, 07:41 »
Sziasztok,

mivel még szabad volt, valamikor idén regisztráltam a qrp.hu domain-t, nehogy valami egyéb célra elvigyék. Arra nincs időm és energiám hogy tartalommal megtöltsem és gondozzam, erre itt van a HASix Forum. Abban viszont tudok segíteni, hogy a www.qrp.hu kapjon egy CMS-t (Content Management System) alapkonfigurációban, ami lehetővé teszi, hogy többen szerkesszék, feltöltsenek rá cikkeket, ...

Nem tudom, van-e egyáltalán akik ezt be tudnák vállalni, hiszen itt sem igazán erős a QRP élet, de ki tudja. Tehát várom a jelentkezőket. Ha kerül legalább 3 ember aki együtt ezt hajlandó csinálni rendszeresen, akkor felajánlom használatra a domain-t és az infrastuktúrát. Ha nem, akkor sincs baj persze.

Üdv... Béla, HA5DI

Nem elérhető HA5OB

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • HA5OB
Re: qrp.hu
« Válasz #1 Dátum: 2008 December 21, 11:02 »
Nem tudom, van-e egyáltalán akik ezt be tudnák vállalni, hiszen itt sem igazán erős a QRP élet, de ki tudja.

Annyira nem erős, hogy még régen kértem a felvételemet a HA-QRP klubba. Választ sem kaptam  :angry:
Mindegy, együttélek vele és QSO-zgatok továbbra is QRP rádióval   -_-

73 , Zoli

Nem elérhető ha6pc

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2008 December 22, 06:46 »
A QRP-készülék a befejezetlen adó-vevő fellengzős elnevezése.
Az,ami csak a meghajtófokozatig épült meg.

:wacko:

Nem elérhető HA7SZG

• Full Member
    • Profil megtekintése
    • Bátor Buherátor
« Válasz #3 Dátum: 2008 December 23, 07:03 »
Idézet
A QRP-készülék a befejezetlen adó-vevő fellengzős elnevezése.
Az,ami csak a meghajtófokozatig épült meg.
Biztos vagy benne? :huh:
mondjuk van egy pár rádióm ilyen állapotban... :wacko:
Mindíg a dobozolásnál akadok meg. :angry:
Végén még Neked lesz igazad :mellow:

Kezdőknek ideális, konstruktőröknek fantasztikus fejlesztési gumicsont. És a fiókból könnyen előkerül minden hozzá. Mindegy, én szeretem.

Ha minden igaz még a téli szünetben elkészül az SWR mérő az antennahangolóhoz, és az elkészült ^_^ EFIR-G rádió antennához jut! +1 QRP-s az éterben  :ph34r:
73DX! Gábor

Nem elérhető ha6pc

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2008 December 23, 07:47 »
Persze,hogy csak vicceltem Gábor.
Az tény,hogy majdnem 10 évig QRP-vel dolgoztam leginkább 80m-en.
Átkozottul meg lehet így tanulni rádiózni,rádiót készíteni-meg antennát,azt pláne.
Azok a rossz emlékek viszont megmaradtak,mikor kijön egy DX,elsőnek sikerül meghallani,nem hall,aztán jön valaki 60..150W-tal és onnantól a kis "bindzsi" már esélytelen,mert kialakul a csődület.
Szóval szép dolog a 2...5W-a végcső rácsában!  :wacko: 60dBm már önbizalmat is ad..

Nem elérhető HA7SZG

• Full Member
    • Profil megtekintése
    • Bátor Buherátor
« Válasz #5 Dátum: 2008 December 26, 07:14 »
HA5DI-> QRP honlap
Milyen igény van az emberkékkel szemben?
Különleges Webfelületeket nem tudok (még) létrehozni, de ennek az az oka, hogy nincs is rá igényem (külcsíny, és a belbecs fordított arányú). Honlapomon látod a stílusom
 http://iranytu.uw.hu/
Kezdő amatőr vagyok, így mentor/"lektor" nélkül nem vállalnám.
Ha jelentkezik még pár olyan OM akivel együtt tudok dolgozni, akkor nosza!
Egyedül nem megy. A saját agybajomra, kényszerképzeteimre ott a saját honlap... :wacko:
73DX!
Gábor
Áldott Karácsonyt, boldog újévet, bifiláris bejglit!  ^_^
73DX! Gábor

ha5di

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2008 December 26, 08:21 »
HA5DI-> QRP honlap
Milyen igény van az emberkékkel szemben?
Különleges Webfelületeket nem tudok (még) létrehozni, de ennek az az oka, hogy nincs is rá igényem (külcsíny, és a belbecs fordított arányú). Honlapomon látod a stílusom
 http://iranytu.uw.hu/
Kezdő amatőr vagyok, így mentor/"lektor" nélkül nem vállalnám.
Ha jelentkezik még pár olyan OM akivel együtt tudok dolgozni, akkor nosza!
Egyedül nem megy. A saját agybajomra, kényszerképzeteimre ott a saját honlap... :wacko:
73DX!
Gábor
Áldott Karácsonyt, boldog újévet, bifiláris bejglit!  ^_^

Szia,

nem kell érteni a WEB-hez, pont azért ajánlottam fel egy CMS-t (Content Management System) magyarül tartalom kezelő rendszer, hogy azzal ne kelljen foglalkozni, csak a tartalommal. Elvárás? Legyen élet. Érdekes cikkek, élménybeszámolók, fotók, ... Minden ami QRP.

Üdv... Béla

ha5kj

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2008 December 27, 21:29 »
Szia Gábor!

"mondjuk van egy pár rádióm ilyen állapotban..."
"Mindíg a dobozolásnál akadok meg."

Ez azért van, mert nem a jó végén kezded a tervezést és kivitelezést . Próbáld a dobozzal kezdeni.   
73' Jóska

ha5di

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2008 December 27, 22:23 »
Visszatérve az eredeti témára, ki vállalja a qrp.hu oldal tartalommal való feltöltését és gondozását?

Ha senki, akkor sincs baj, továbbra is ide, a Fórumra fog mutatni.

Üdv... Béla, HA5DI

Nem elérhető hg7juv

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
    • Abed Ezoterikus Világa
« Válasz #9 Dátum: 2008 December 28, 14:48 »
Én a tartalom feltöltést vállalom, ha van aki ellát tartalommal.  ^_^
Ugyanis én az ilyen technikai dolgokhoz, mint a qrp még nagyon-nagyon láma vagyok.
A konstruktőri munka nálam kimerül egy-egy antenna, abból is az egyszerűbb megépítésénél.
More space on APRS!

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2008 December 29, 00:04 »
Ugyanis én az ilyen technikai dolgokhoz, mint a qrp még nagyon-nagyon láma vagyok.
A konstruktőri munka nálam kimerül egy-egy antenna, abból is az egyszerűbb megépítésénél.

Ugyan már, hozzá kell fogni. Pár elfüstölt alkatrész nem olyan dráma mint évtizedekkel ezelőtt.
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

ha5di

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2010 Január 14, 08:53 »
Sziasztok,

mivel még szabad volt, valamikor idén regisztráltam a qrp.hu domain-t, nehogy valami egyéb célra elvigyék. Arra nincs időm és energiám hogy tartalommal megtöltsem és gondozzam, erre itt van a HASix Forum. Abban viszont tudok segíteni, hogy a www.qrp.hu kapjon egy CMS-t (Content Management System) alapkonfigurációban, ami lehetővé teszi, hogy többen szerkesszék, feltöltsenek rá cikkeket, ...

Nem tudom, van-e egyáltalán akik ezt be tudnák vállalni, hiszen itt sem igazán erős a QRP élet, de ki tudja. Tehát várom a jelentkezőket. Ha kerül legalább 3 ember aki együtt ezt hajlandó csinálni rendszeresen, akkor felajánlom használatra a domain-t és az infrastuktúrát. Ha nem, akkor sincs baj persze.

Üdv... Béla, HA5DI

A téma változatlanul aktuális. Van szerver, hely, csak csinálni kellene. Ha van pár vállalkozó, meg tudjuk találni, mi lenne a legjobb forma. Blog, CMS alapú akármi, ...

A héten megjött a domain fenntartásról szóló ezévi számla. Ezt az idén még kifizetem, de jövőre törölni fogom a qrp.hu-t.

Nem elérhető hg7juv

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
    • Abed Ezoterikus Világa
« Válasz #12 Dátum: 2010 Január 14, 18:39 »
A HA-QRP Klub a nálunk a haminfo szerverén regisztráltatott magának tárhelyet. De idáig még nem töltötték fel tartalommal.
More space on APRS!

Nem elérhető ha5gy

• Full Member
    • Profil megtekintése
qrp.hu
« Válasz #13 Dátum: 2010 Január 21, 19:27 »
Hi OMs!

http://ha-qrp.haminfo.hu

Lassan feltöltödik,de ehhez kell a ti közreműködéstek is.

Akiknek esetleg nem ment válasz, jöjjenek újra.

( Sajnos voltak fontosabb dolgaim is, mit a virtuális klub működtetése.
Előző munkahelyemen, egy Bp-i szakközépiskolában a főváros vezetése megszüntette az elektronikai oktatást - itt tanítottam. Tették ezt azért mert egyre kevesebb helyen használnak ipari elektronikát...
Aztán a "testvéri szeretet" adatta el a pestimrei kertes házamat, mert 1/3 része az övé volt - mehettem ahová akartam - jog az ő oldalán áll.
Így elkerültem Debrecenbe, ahol lakhatást kellett építenem - a forgatható antenna kivételével működik az amatőr állomásom. Valamint Nyíregyházán találtam legközelebb műszaki-tanári állást.

Ezek voltak az elmaradásom fő okai.)

A műszaki oktatás helyzete is megérdemelné, hogy megvítassuk, mivel van közöttünk néhány műszaki tanár.

Üdv. Pista
HA5GY

ha5di

• Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2010 Január 22, 09:03 »
Az eredeti kérdés továbbra is kérdés:

akarja-e, tudja-e valaki haszonosítani a qrp.hu domain nevet?