Szerző Téma: Megoldódott az eltűnt napfoltok rejtélye ?  (Megtekintve 11662 alkalommal)

Nem elérhető HA7EG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
Re:Megoldódott az eltűnt napfoltok rejtélye ?
« Válasz #45 Dátum: 2019 Február 25, 20:36 »
21 mega mostanában is müxik naponta igen rövid ideig ,  de akkor nagyon jól jön  Dél-Amerika.
Persze nem minden nap. ...
Másfél éve ősszel a 10M indult be igen késő este Dél-Amerika. Nappal semmi sem volt.
73'Gyuri HA7EG

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #46 Dátum: 2019 Június 16, 14:56 »
Tegnap olvastam a QRZ-n, június elején született írás, hogy a februári előrejelzés, ami erre az évre tette a minimumot, teljesen megváltozott pár hónap alatt, és a jelenlegi szerint 2022-ben vagy még utána érjük majd csak el a minimumot.
73 ..... Tibor

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #47 Dátum: 2019 Június 16, 15:04 »
Ezt viszont most olvastam: https://qrznow.com/getting-tired-of-solar-minimum/ , szóval inkább hagyjuk, nem szóltam... ki tudja, mekkora lesz az átfedés.
73 ..... Tibor

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #48 Dátum: 2019 Június 18, 10:05 »
Már tudom, honnan jön az úgymond, nagyon pesszimista előrejelzés.

Van egy hölgy, aki a Napnak egy alaposabb modelljével dolgozik - ha minden igaz, nyilvános és megismerhető -, ő nem (vagy nem csak) extrapolál mindenféle adatból és nem a klímával foglalkozik.

Állítólag a 24. ciklus tendenciáit az előrejelzéseknek csak néhány százaléka találta el - a konszenzus, amire úgy vigyáznak, itt semmit sem ér -, az övé köztük volt.

https://nextgrandminimum.com/

https://nextgrandminimum.com/2018/12/12/the-latest-on-the-double-dynamo-solar-model-and-dr-zharkovas-predictions-of-a-grand-minimum/

Most kezdtem olvasni én is és itt vastagon szó van a következményekről is, úgyhogy ha mégis csali (a honlap), ne engem szidjatok.
73 ..... Tibor

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #49 Dátum: 2019 Június 21, 12:43 »
Nem akarlak terhelni benneteket, de ezt az egyébként kivonatot, rövidítést érdemes elolvasni - a maga módján még kicsit fel is vidítja az embert...

https://nextgrandminimum.com/2019/06/19/when-will-people-realize-that/

Talán fordítógéppel is olvasható.
73 ..... Tibor

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #50 Dátum: 2019 Június 27, 08:35 »
Nem nagyon beszéltünk róla. Persze ha azért van az idegenkedés, mert két referencia szerepel a cikk alján, abból is az egyik saját magára mutat, teljesen megértem. :-) A logika biztosan jó, csak itt is elég kis változásokból sikerült következtetéseket levonni...

Az említett Dr. Zharkova dupla dinamó-modell már más kérdés, az az elmélet állítólag a jelenségek 97 százalékát lefedi, csak 3 százalékát nem - közben a SpaceWeather-ön a jelenlegi konszenzus alapján annyi szerepel, hogy régóta nem látott nagy csend van, ami a naptevékenységet illeti, és valószínűleg 2020-ig kitart. Meg hogy volt némi kiáramlás egy koronalyukból.
73 ..... Tibor

Nem elérhető HA7EG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #51 Dátum: 2019 Június 27, 09:36 »
Tibor , megyünk az események után és úgy és akkor rádiózunk ahogy tudunk.
 Éget a nap, csak pici sétát tettem az udvaron. Még a hétvégén összeraktam egy 50Mhz LFA yagit de nincs mód a befejezésre.
A meleg miatt alig kapcsolok be bármit is.
 Jön a zivatar napközben , így azt is kikapcsolom -kihúzom amit eddig még be sem kapcsoltam.
 Ez van ......

Ui: napi szinten tapasztaljuk hogy a földi időjárást sem tudják prognosztizálni.
73'Gyuri HA7EG