Szerző Téma: modern tananyag  (Megtekintve 11261 alkalommal)

Nem elérhető HA8KV, Sándor

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
Re:modern tananyag
« Válasz #30 Dátum: 2013 Május 25, 14:47 »
Itt amiket olvasgatok, felmerül bennem, hogy a kocsiknál is létezik " tervezett elavulás " ?

Van egy most 40 éves Zsigulink, ( nem Lada ) - még Fiat-motorral. " Merkur " -tól elhozva 1973-ban.
Most 93.000 km-en áll az órája, az évek folyamán egyszer átfordult már.
Tavaly minden gond nélkül megkapta az OT-s rendszámot, nincs súlyadója, a biztosítása évente négyezerpárszáz forint.
Első pöccenésre indul, nem füstöl, és még nem hagyott úton.

Nincsen benne komputer, ami megmondja, hogy jó-e.
Csak megy.

Jó sztori volt vele az autómosóban. Olyan 20 év körüli srác megkérdezte, milyen autó ez ? Mert olyan mint a Lada, de nem az van ráírva, meg olyan érdekesek a betűk. Nem ismerte a fiú az orosz betűket, HI.

Épp azon agyalok, hogy milyen " korhű "  rh. tcvr-t  kéne belerakni ( és honnan szerezni ? )
HA8KV, Sándor

Nem elérhető HA5CBM

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #31 Dátum: 2013 Május 25, 14:50 »
Pécs rádió - az korabeli. Vagy FM-301.
De valami régi Stornophone is megteszi. :)

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #32 Dátum: 2013 Május 25, 15:15 »
HA5CBM köszi a tippet.
Ezekben még akkor beépített rádió sem volt, most sincs még. Én valami olyasmit szeretnék, amivel lehet Qso-zni. Ugye a 70-es években nem volt jellemző az autóba szerelhető rövidhullámú adóvevő, URH meg még annyira se.
Lehet hogy maradok egy mágnestalpas antennánál, meg valami " nem túl gagyi " kézi URH készüléknél. Lehet, ez az autó még egy ilyen manapság divatos " kirakatgyagyi " kézirádiót is túlél. HI.

Egyszer láttam a Spektrum TV-n egy műsort, valami szibériai városból. Ott a mínusz negyven fok megszokott, de akkor éppen lett mínusz 66, na az már nekik is sok volt kissé. Hóhegyeket turkáltak ott lánctalpasokkal, és ott ment a Zsiguli... Nem akartam hinni a szememnek, mínusz 66 fokban.

No, jócskán emiatt is a családi döntésben az én álláspontom győzött, vagyis " tartsuk meg az öreg jószágot. " Hi.
HA8KV, Sándor

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2013 Május 25, 15:23 »
HA8KV létezik bizony de számoda is van egy rossz hírem soha nem volt Ladákban Zsigulikban Fiat motor .
 csak a Fiattól megvettek egy licencet és csináltak egy motort. Az a gond azoknak a motoroknak sem több az élettartama, 200ekm-nél már jócskán ráfér egy motorgenerál ez még bele is férne anyagilag. Nekem a gondom a kormány pedálok váltó ülés helyzetével volt , és a fogyasztással. Autópálya tempón ing katya rámenne, addig a benzines mondeom 1-1,5literrel/100km kevesebbet fogyaszt kényelmes de ennek az árát megfizetem olajcseréknél és a szervizben.  Ladám volt de örök szerelem az illata, a hátsókerék hajtás, a kenyér szervó.
 Aki megtanult Ladát vezetni minden személyautóval elboldogul. :-)   

Nem elérhető HA5CBM

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2013 Május 25, 15:25 »
Jó szívvel! Antik lomokban jó vagyok! :) :) :)

Viccet félretéve: amikor 1993-ban megvettem életem első autóját, egy Bogárhátút, abban ott figyelt az eredeti rádió. Gyártásakor, 1968-ban háromféle extrával lehetett rendelni - autórádió mechanikus memóriákkal (!!!), hátsó ablakfűtés és ablakfúvó ventilátor. Na, nekem kettő (fűt+cájg) benne volt. A rádió ma is megvan, majd ha megint lesz bogaram, beépítem.

Az ebay.de-n elég gyakran látni efféle öreg lomokat... :)

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2013 Május 25, 15:33 »
Miklós egy picit off de hátha tudsz segíteni egy katonai lom beazonosításában Horvátoknál fotóztam: 
 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=202776089770111&set=a.196427500404970.45311.100001131641536&type=1&theater
 Köszi

Nem elérhető HA5CBM

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #36 Dátum: 2013 Május 25, 15:42 »
Óriásmozi vászna, a gyakori bora-ra való tekintettel extra erős kivitelezésben. :)
Nem tudom. Dipólusfüggöny? De akkor miként forgatják?
Efféle ötleteim vannak legfeljebb... :)

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #37 Dátum: 2013 Május 25, 16:22 »
HA7AT köszi a leírtakat.
Szóval én nem vagyok különösképpen gépkocsi-szakértő, nekem a Papa mondta, akitől megörököltük, hogy " ez még Fiat-motoros. " Meg a szervizben is azt mondták, meg a hétköznapi szóbeszédben is sokszor hallottam, hogy az első szériák még Fiat-motorral jöttek. Az igaz, a motoron még nem cirill betűs felirat van.

Amúgy meg nekem mindegy, menni megy, és szép egyenletes és jellegzetes hangja van. Gondok a kasztni rejtett rozsdásodásaival voltak az OT vizsga előtt, de még ki lehetett javítani, és megkozmetikázni. A hengerfejet levéve, azt mondták a szervizben, nincs ( még ) benne olyan méretű kopás, ami indokolna egy generált. Ez kellemesen lepett meg. Nyilván a Papa hajtásmódjának és vezetéstechnikájának is köszönhető.
Szóba került egy teljes újrafestés is, spórolgattunk rá,de érdekes módon, az OT-s vizsgán azt tanácsolták, ne tegyük, ez most még , ez a külső " belefér " a pontozásba...és így eredetibb.

Ülésrögzítéssel nekünk is akadt gond, volt pár hely hogy újra kellett hegeszteni, meg a kuplung és fék munkahengereket kellett cserélni.

A fogyasztása, ha ügyelek rá, hogy a 100-as tempót ne lépjem túl, akkor még " elmegy ",  a 90-es tempónál találtam úgy, hogy a " legszebben szól " Hi...100 fölött szinte látszik, hogy a benzinszintmutató megy lefelé.

Életemben egyszer mentem vele 135-137 km/ óra körül...de ott már kezdtem elveszíteni a " biztonságérzetem " -a kasztni fügyült, imbolygott, motor sivított..de hát a kíváncság..HI. Viszont éreztem a gázpedálon, hogy még menne, ha hagynám...

Vagy 5 éve körül volt a 40-edik érettségi-találkozónk, és az egyik osztálytársam ( aki 3x teheti a neve elé azt a kis piszkot, hogy " Dr" -és sok milliós kocsikkal van módjában járni - nem akart kijönnz az öreg jószágból..Hi )
" Az első autóm Lada volt..feledhetetlen ez a dizájn..és ez az illat "

De itt be is fejezem, mert még rámszólnak, igen elkanyarodtunk a rádiós, és tananyag témától...
HA8KV, Sándor

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #38 Dátum: 2013 Május 25, 17:00 »
Valami radarra gondoltam.

Nem elérhető HA5CBM

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2013 Május 25, 17:05 »
Lehet. :)

Nem elérhető ha0szt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Tom Waits, hajrá!
« Válasz #40 Dátum: 2014 Október 20, 07:55 »
..közben áttettem ide a választ, mert nem okés, hogy Tibi nyit egy képzés topikot, és telehánnyuk.
(..nyílik egy 10kW+ topik, és telecsalózzuk..)

Idézetet írta: Ha-7-at - Tegnap - 22:23
Tibor csak mellébeszéltek,  mint mindig.
  Szenté avatjátok magtokat , közben önzetlenül segíteni nem tudtok olyan tipikus kdr:(
Az nem látja aki nem akarja.

Szia Lala! Én nem látom.
Egyszer az életben valaki definiálhatná nekem az "önzetlen segítséget", - mint tömegsport.
Egy-egy személy (barát) esetében ez fennállhat, de nem hiszem hogy a "net nagy nyilvánossága" megoldás.
Nem hiszem, hogy este hat és tíz között online kaput kellene nyitni "alsó-vasdinnye" felé.
Nem hiszem, hogy egy családos embernek akár egyetlen este is le kellene pattintania a gyerekeket, hogy most
"apu online kurzust tart". A jó ég tudja csak kinek, miért, milyen eredménnyel tenné ezt.
Na ne, ezt ne.
Ahogy Feri mondta - orsós magnó (ami mára pl. mp3 tablet, és koch trainer lett).

Ez nem forex, nem MLM, és nem tvshop.
Tibiék egy KLUB, és mint olyan, azért valahol fő tevékenység maga a klub, annak léte, és tagsága.
Azoknak, akiknek felkészítő tanfolyamot tart a klubhelyiségben, klubidőben, klubfűtésből (szándékosan "klubozok"), nem titkolt szándék,
hogy maradjanak, illetve kérjék, kérhetik felvételüket a klubba. De ettől még csak nem is kötelező, nem feltétel pl a tanfolyáshoz.
Az, hogy a tanfolyamnak díja van, azt jelenti, hogy mind az embert, eszközét, és infrastruktúráját fenn kell tartani. Az hogy ez után a
tagság díja havi két doboz cigi, vagy két rosszabb pizza ára..? Szerintem ebből nem gazdagodnak meg.

Szóval mi is az önzetlenség? Biztos nem az, hogy a saját életét, szabadidejét, estéit valaki rendre egy monitor előtt kúrja szét az "ismeretlen köz" érdekében.  :huh:

73!

Lazítás: Ember a Holdon c. film, Andy Kaufman / Tony Clifton figurái.
Borisz Jelszint

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2014 Október 20, 09:06 »
Önzetlen segítség például HA5LQ féle tankönyv nyilvánossá tétele. János egész életében ilyen volt.
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2014 Október 20, 09:14 »
Ez igaz de ne azt mondják segítenek mindenkinek hanem azt hogy ez egy üzlet ha kifizeted a 10en valahány ezret akkor oktatunk lesz tananyag egyebek. "Kell a pénz sörre jeligére"  Evvel semmi gond.
  Az hogy ingyen pdf doksiban nem teszik közé az oktatási anyagot az üzletpolitika pénzbe nem kerülne csak talán kevesebben jönnének az oktatásra. Ez a kdr -es viselkedés pláne úgy hogy ingyenes részeket is tartalmaz.
    Számomra ez rádióamatőr ellenes és mások számára is.
Máskülönben a 20xx tananyag jogi része használható a többi nem müszaki részhez inkább a puskás féle.
 Vagy amit a HA6PC említett az a legjobb a müszaki kérdések is abból vannak .

Rossz helyen van a téma nem dühöngés hanem etikai dolog az hogy kdrnek nem tetszik mások véleménye magánügy

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2014 Október 20, 09:20 »
Lala!

Azt hiszem a kdr-es fiúk használják a második mottómat.
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2014 Október 20, 09:29 »
Feri ezt nem értem.