Szerző Téma: A digitális üzemmódokról általában...  (Megtekintve 29829 alkalommal)

Nem elérhető ha5iw

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • HA5IW
Re:A digitális üzemmódokról általában...
« Válasz #150 Dátum: 2013 Október 09, 18:33 »
"4N25 opto "behúzva" maradt"

szerintem örökre
73/DX    Simon
www.rfha5iw.hu

Do it or not! Just don't try it.     (by Yoda)

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #151 Dátum: 2013 Október 09, 19:04 »
Hát a félvezető néha állandó vezetővé válik ha valami túlterheli.

Amit én csináltam abban 3 optocsatoló van. A rádió vezérlés is erről a portról van megoldva. Még a rádióból kijövő sáv infót akarom beleépíteni, hogy az kapcsolgassa a Simi által kreált antennakapcsolót. 
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #152 Dátum: 2013 Október 09, 20:01 »
Huh. ahhogy emlékszem Kalapkúra közben írok  a soros port 12V (5V)és polaritast vált az opto bemenete egy led ami elé beraksz egy ellenállást de az opto a bemenete a fordított feszt sem szereti ezért koss be egy ledet ami vetelkor világít. Ptt vezerlesnel meg lehet nem rovidzar kell hanem egy soros 22kohm is.
  De ne higyj  nekem az elmúlt fel órában részeg és cerelmes vagyok .
Szóval duplán beszamithatatlan :-)
 A másik ha nem line in bemenet en szeretnéd használni akkor egy soros kondi is kell 0.5mikro de lehet kisebb jobb.

Nem elérhető ha5iw

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • HA5IW
« Válasz #153 Dátum: 2013 Október 09, 20:08 »
"Huh. ahhogy emlékszem Kalapkúra közben írok  a soros port 12V (5V)és polaritast vált az opto bemenete egy led ami elé beraksz egy ellenállást de az opto a bemenete a fordított feszt sem szereti ezért koss be egy ledet ami vetelkor világít. Ptt vezerlesnel meg lehet nem rovidzar kell hanem egy soros 22kohm is.
  De ne higyj  nekem az elmúlt fel órában részeg és cerelmes vagyok .
Szóval duplán beszamithatatlan :-)
 A másik ha nem line in bemenet en szeretnéd használni akkor egy soros kondi is kell 0.5mikro de lehet kisebb jobb."

Daragoly Lalám!   nem ragadnám ki, de ebben azért elég sok necces dolog van....úgy-hogy óvatosan a drótozássan!!!!....szerintem folytasd a dupla qrát!
73/DX    Simon
www.rfha5iw.hu

Do it or not! Just don't try it.     (by Yoda)

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #154 Dátum: 2013 Október 09, 20:55 »
Csak irányvonalat adtam merre induljon rengeteg leírás van a neten.
 Pláne nekem más mert csak kézi ptt van meg a lincolnhoz csináltam ptt vezerlesest.
Közben megkerestem: http://www.sstvworld.com/interface/SSTV-diagram1.gif
De ez igy nem mindenhez jo. Folytatom :-)

Nem elérhető CB szökevény

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #155 Dátum: 2013 Október 09, 21:06 »

Gyári vs. maszek? Alkatrész 3e, parkolás 500, 1,5 óra dugó Bp-en, műanyag fúrás, reszelés, pákázás, kéz megégetés,.. az élmény megfizethetetlen, minden másra ott a ...gyári, ha mindez nem mozgat meg  :D :D :D 

73!

Szombaton a Pusiban adok egy marék (bontott de hibátlan) 4N25-öt, ha kell. Beleztem egy jó adag SMA csatit is, amit még a nyáron kértél... mert rombolni is kell néha  :wacko:.
Hülyével vitatkozni, olyan mint egy galambbal sakkozni: ledönti a bábukat, rápottyant a táblára, aztán peckesen ugrál, hogy ő nyert.

Nem elérhető ha0szt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Tom Waits, hajrá!
« Válasz #156 Dátum: 2013 Október 20, 19:02 »
"4N25 opto "behúzva" maradt"
szerintem örökre

Simi'bá!
4N25 megvan, minden megy.  -_-
(bourns 1:1 trafók csodálatosak...)

Már csak azzal kellene kezdeni valamit, hogy minden leírás a net-en, RTS, és/vagy DTR-t ír ptt vezérlésre.
Teljesen jó ez... Amíg fogja a portot program, és az RTS "low" logikai állásban, -11 V-on van. Kimértem a disznót.

Aztán bezárom a programot, és az RTS "high" lesz, (+11) hisz uart-ban üres a buffer, tehát miért is ne "request-elne send-et"?  :rolleyes: :angry:

Progi nélkül "rácsap" a PC-m a PTT-re. Király. Gyári dell 755, Xp pro. Oks minden.
átvitelvezérlés none,hardver,XonXoff,--- semmi, restart-tal végigpróbáltam. Az RTS, az alaból high!
Senki nem ette még ezt meg?

Amúgy mmsstv, mixw, mmvari, multipsk prímán működik. Csak ki ne merészeljek lépni a programból.  :mellow:
Vagy cserélek gépet.
Vagy veszek olyan amit Feri mondott, USB/TTL cuccot, és elfelejtem az alaplapi COM-ot egy életre.

(bárcsak erre járna 2ecz Zsolt!  :huh: :rolleyes: )
Borisz Jelszint

Nem elérhető ha5lv

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha5lv
« Válasz #157 Dátum: 2013 Október 20, 19:27 »
Én nem találtam más megoldást a vázolt problémára, mint egy kapcsoló a dobozon a PTT-vonallal sorosan.
Ha tudtok jobbat, szívesen megvalósítom.
Ja, és nálam csak a WIN7 kedveskedik ezzel a jelenséggel.

73 Viktor

Nem elérhető ha0szt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Tom Waits, hajrá!
« Válasz #158 Dátum: 2013 Október 20, 19:42 »
Köszönöm Viktor!
Akkor ez "hardveres" dolog lehet. Gépemet még nem dobtam ki, - marad.
Döbbenet, hogy a neten mindenhol ugyan az a rajz, dióda, led, stb, mindenki másolja az előző ábrát mint a birka, és teszi ki..
Közben meg igen is "achtung" van!

Azt hiszem lesz nekem is egy elegáns alkatrészem előlap mögött, egy iszonytatóan nagyképű felirattal: "TX enable"  ;) :ph34r:
Ember azt hinné, hogy mögötte van Paks vezérlése assembly-ben. Pedig csak egy k...va kapcsoló lesz.   :D :mellow:

73! Tomi
Borisz Jelszint

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #159 Dátum: 2013 Október 21, 11:10 »
Gonlom azért mert a régi OP rendszer alatt nincs ilyen gond XP vagy inkább 98 használtam utoljára , most a csak annyi hogy a doboz oldalán egy ptt gomb ami kézzel megnyomok.

Nem elérhető HA6ZX

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #160 Dátum: 2013 Október 21, 20:51 »
Néhány interface:
http://www.qsl.net/wm2u/interface.html

Én évek óta a DIP-relés megoldást használom (csatolmány 5.- 6. ábrája).

73 István (6zx)

Nem elérhető HA5CBM

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #161 Dátum: 2014 Május 21, 11:08 »
Amikor még nem volt MixW.  :D

http://postimg.org/image/vls5jwvnb/

http://postimg.org/image/51zkhrv3r/

http://postimg.org/image/r2fwyedrr/

Az időpont 1969, a forrás pedig a Rádióamatőr QTC.

hg5ojw

• Vendég
« Válasz #162 Dátum: 2014 Május 21, 20:47 »
az én interfészem az amit sokan is használnak, igaz fotót nem teszek most fel de mindenki tudja hogy az a klasszikus trafós és optócsatolós kivitelezés. most tovább "fejlesztettem" HI.. minden elmenő árnyékolt vezetőre legyen az hang kimeneti és bemeneti, valamint az adást indító vezeték mely a soros portról jön, ferrit csövet húztam az esetleges rf jelek végett. így védve a számítógépet az esetleges zavartól. még mielött eredményt mondhatnék, ki kell próbálnom hogy használt e kivitelezés. a számítógép egy 600mHz régi pentiumIII. nagyon jól használható rajta az MMSSTV és a MIXW 2.19 szoftver. évek óta használom. az op rendszer a windows xp. win7-en nem próbáltam még soha se. csinálok egy olyan kisérletet is hogy a PC az egyik szobába az interfésszel dolgozik, az adat kábel melyen szintén ferrit cső van (kb 5m hossz), a rádió és esetleg a végfok a másik szobába van telepítve. ezt azért is csinálom mert 30 wattnál nem akarok a erőtérben üllni. tudni kell azt is hogy lakótelepi kivitelezés: az ablakból indul a dipól a szemközti fákra kicsuzlizva HI...( nincs lehetetlen, hiba az van) de valami lesz , ha nem hát kalapos inas :D de egy a lényeg tartozom a kisérlet eredményével! 73!  :ph34r:

Nem elérhető ha0szt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Tom Waits, hajrá!
« Válasz #163 Dátum: 2014 Május 21, 22:44 »
Szia!
Szerintem Miki nem az interfészre akart utalni, hanem arra, amikor nem volt szoftveres moduláció - hardveresen kellett azt is.
Ha összedrótozod az illesztőt, szólj, egyik hétköznap este összeprüntyögünk.
Valamikor még a hidegben eszméletlen jót hell-eztük 2m-en; igaz, Mikinek vannak ilyen "bletchley park"-os masinái, meg enigmái az altiszti akadémián talán.  -_-
Nálam a helyzet változatlan, az RTS alapból "high", jó lenne írni egy VB script-et, ami "low"-ra húzza. De hát a lustaság. Meg a win7, már nem érti a pascal/delphi-t.
Így ptt csati kihúzva, indul a MixW, az lehúzza az RTS-t, és csak utána dugom be. Ez van.
Illesztőben a lomex-es bourns trafó eszméletlen jó.
(az RF-et még az antenna lejövő kábelén fogd meg, mert ha bejön a szobába, utána elszabadul  :wacko: )
73!
Borisz Jelszint

hg5ojw

• Vendég
« Válasz #164 Dátum: 2014 Május 22, 09:30 »
ok kössz a tippet. van még ilyen ferrit csövem. meg toroidom. a 28MHz amúgy is lefagyasztja a számítógépet, még 5 wattnál is. a win7-et el is felejtem..egy a gép nem is tudja ezt a op rendszert így a békebeli xp marad.. :ph34r: