Szerző Téma: Egyébb más...  (Megtekintve 1872 alkalommal)

Nem elérhető HA2BHG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
Egyébb más...
« Dátum: 2013 Október 16, 18:31 »
Üdv minden rádióamatőrködőnek!
No, szeretnék némi vélemény nyílvánítási lehetőséget egy nagy halom ifjú titán munkájának kommentjének, akik mindenféle elérhetőséget kínálnak, kezelnek, avagy moderálnak az infó-sztrádán!
Pölö, csakhogy a legutóbb történését említsem, amit gondolom Ti is tapasztaltatok, pölö: VATERA:
Sokan vagyunk, akik használjuk. (Használtuk) Jöttek valami süket dumával a nemzetköziség jegyében, és sok emberkének letették a sinekre a fékfát. Pölö nekem! Vannak még sokan, mint én is, aki a vaterázásakor vásárol, amit szeretne, de nem akar az eladás mezejére lépni, mint én is! Volna eladni valóm, de nem akarom a Vatera "bizniszt" jutalékkal éltetni! Ez nálam elvi ok, mármint, hogy nekem az nem munka, hogy sok pici jutalék zsozsót gyűjtögetek! Tudom, a kereskedelem, az kereskedelem! Viszont hogy nekem nem munka, az tuti! No viszont, ahogy leskézek a vaterázás valami új utakra lépet! Nekem így nem tetszik, ezért innentől kezdve lesz@rom! Mégha nemzetközi, avagy mi a fr@nc lett belőle!
Aztán rokon fórumok is hülyét kaptak! Orb@ szájb@ csäpkodják magukat, hogy a belépéshez a felh@sználóknak állandóan b@szogatják a nem tudni mire jó kombinációkat a belépésre. Mondjuk példáúl a viszonyl@g nagyobbacsk @, a "zINDEX"-et. Indapaszozik, meg a fene tudja miféle variánsokkal nehezíti (bocs kombinálja) a felhasználókat! Pedig buz.... mennyire nem fogják fel, hogy hányan lépnek ki a felhasználókból, és hányan más lehetőséget használnak a kommunikációra! Az Index mondjuk köszönje moderátorainak vegyes érzelmeket kiváltó szereplőinek cselekedeteinek!
Várom már, hogy valaki értelmes ifjú titán átdolgozza az internetes etikettet, és a kommunikáció valami új mederbe terelődne! Remélem megélem! :-)
Hát, ez okán dühöngöK!
(Volna javítanivalóm, de visszalépni, hogy javítsak?  No, ezért elnézést a hibákért! :-)
Gyuri

Nem elérhető HA2BHG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
Re:Egyébb más...
« Válasz #1 Dátum: 2013 Október 16, 19:04 »
Hát ez nagyon gyorsan megment! :-)
Istók-zuccse a tetszésem...
No: Jött a baráti teló, és itt mondom a "tutit"!  Tényleg örülök, hogy juk van a seggemen!
És igaza van OM XY Barátomnak: Megy a világ arra, amit a többségi vélemény akar! Ennek leginkább a sodrással ellenkező megnyílvánulása az, ha nem tudsz beállni a sorba! Hát akkor gondolkodjunk: Széles kínálatban megtalálod a lehetőségeid? Meg. Maradok rádióamatőr!
Internet, fórumok, topikok: Mind egy technikai lehetőség. Ma már alapeset. ÖK egy rádióamatőr frekin: Adrenalin, és mindaz, amit ez jelent!....
Minden jót!

Nem elérhető HA2BHG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2013 Október 16, 19:07 »

... örülök, hogy juk van a seggemen! ...   :-)   :-)    :-)

Esküszöm: Akatram írni, hogy "LIK" van a se....

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2013 Október 17, 02:56 »
Nem teljesen ehhez szól de ez adta a gondolat menetet valahogy nem jo ez igy ha nem rohan mindenki akkor a
 számítógép elott üzen mesél beszél osztja meg élményeit, miert nem egy sor mellett egy asztalnál?
Ugy érzem hogy a sok informatikai lehetőség nem kozelebb viszi az embereket hanem távolabb egymástól.
  Emlékszik még valaki arra hogy milyen levelet kapni egy ismerostol? Vagy a fiatalok egyáltalán tudjak mi az?

Nem elérhető HA2BHG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2013 Október 17, 20:28 »
A mai napon TÖRÖLTEM a zINDEX topikját a  "kedvenceim"-ből!
No, ennyi!   
Kérem Barátaimat: Csak magánban, de akik akarnak, megtalálnak! Egyébb internetes semmirejókat nem keresgélek, és ezt ajánlom bárki barátnak! Más, amit nem értek: Miért kellet elb@szni jól működő topikokat lelkes de TUDATLAN MODERÁTOROK által, még tudatlanabb sz@bályokkal letíltott felhasználókat "hidegre" tenni?  Elbvsztátok ifjú "TITÁNOK"!  Mert sajna Benneteket a "lőtéri kutya" nem kontrolált! Jó magyarisztáni szokás: Hadd húljon a forgács! Mondhatom másként!
:-) Inkább visszatöröltem!
   :-)

HA4003

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2018 Szeptember 12, 04:30 »
Nem dühöngök, dehogy!
Talán jót tenne a mozgalomnak izé a hobbinak, ha a honvédséghez valamennyire is közel álló amatőrök, netán klubok megpróbálnának legalább eszmecserében kibontakozni a honvédséggel, azon belül pedig az állítólag újra alakított MHS-sel, emelynek honlapja különben cca. két éve mozdulatlan. Valahogy nem került be a tevékenységek közé a technika, a rádiótechnika. De még az ígért gépkocsivezető-képzés sem!
Na már most, megy a sírás-rívás, hogy se pénz, se utánpótlás, miközben még ötletek sem merülnek fel e tárgyban.
Jelentem, én a magam részéről megtettem, ezzel csak azt akarom bizonyítani, hogy nem ördöngősség és nem lehetetlen. Igaz egy apróságon megbukott az eszmecsere a HM-ben, de erről később.
Tehát MHS témában küldtem egy ötoldalas rádiótechnikai megközelítésű összefoglalót az éppen szervezésben lévő MHS aktuális felelősének.
Természetesen a javaslatban helyet kapott az "ifjúságnevelés" is, mert anélkül minek is belevágni?
Megtárgyalandónak gondolták a dolgot és meghívást is kaptam a HM-be. Éppen a részletekről beszéltünk az ügyintézővel, parkolóhely, érkeztetés stb. Aztán kértem, hogy szíveskedjenek egy igazolást kiállítani a munáltatóm részére, hogy igazolt legyen a napom, ne kelljen szabit kivennem. Meglepő választ kaptam: "Ön akar jönni, nem mi hívtuk." Ja, akkor kösz szépen, nem tartok igényt a megbeszélére. Ilyetén formában nem kívánok az Önök hasznára lenni, ha még erre is képtelenek.
Na most ezért a találkozóért számos kört futottam, ami abszolút nem az egyéni érdekem. Ám megtehetnék ezt azok, gondolom kevesebb akadállyal, akik beszélő viszonyban vannak a haza védelmezőivel.
Talán leesne valami, csurranna cseppenne! Akár annak árán is, hogy részt kellene vállani a feladatokból - mert másképp nem megy - és akkor lenne erkölcsi megbecsülés, netán valami kis pénzecske, technikácska és valamelyest megnyílna az út a fiatalokhoz, az utánpótlásért.
Megjegyzem, ebben több eséllyel indulhatna akár a MRASZ is!
De nagyon jól ismerem a magyar mentalitást, mely szerint a "mit hogyan nem lehet megodani" szemlélet az úr.

SK 

Nem elérhető HA5CBM

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2018 Szeptember 12, 13:58 »
Szia Ervin!

Sajnálom, hogy így jártál. Ha nem teher, kérlek írd meg privátban, kivel leveleztél - hátha tudunk valamit intézni az ügyben.

HA4003

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2018 Szeptember 12, 16:45 »
Az akkori államtitkár az előkészítő volt. Most már van elnöke az MHS-nek, szerintem vele kellene diskurálni. 

Nem elérhető ha6pc

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2018 Szeptember 12, 22:11 »
Nem voltál eléggé határozott.
"Igen. Én akartam menni,nem önök hívtak. És sziveskedjenek kiállítani egy igazolást !"

HA4003

• Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2018 Szeptember 12, 22:58 »
Nem vagyok én hisztis picsa, hogy toporzékoljak. Ha mégsem érdekelte őket, akkor nem.
Azonban látom, hogy nem én voltam egyedül a tudatlan, hisz ma sem működik semmi és ezen hadd röhögjek!
 :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2018 Szeptember 12, 23:50 »
Most komolyan nem érted 1989 óta a világot. Vagy előtte sem volt világos?

De ez nem egy politikai fórum. Ugorgyunk!
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető HunHam

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2018 Szeptember 12, 23:58 »
Nem értem miért lenne jó a sereghez bármi módon tartozni. Ez egy hobbi amit aki akar csinálja, van aki nem. A sereg oldja meg a nyavalyáit, van rá apparátusa, legyen vonzó....
Egyszer voltam W6-ban LA északi részén egy klubösszejövetelen. Összejött a csapat, elénekelték a himnuszt kezükkel a szivükön és volt előadás hogy a suliban a tanár úr milyen módon ismereti rendszeresem a műholdas rádiózást a nebulólókkal, milyen összeköttetéseket csináltak. Biztosan lesz belőlük rádiós ha sikerült felkelteni az érdeklődést. Semmi más csak bemutatkozás a gyerekeknek, a mocsár élővilága helyett műhold. Nem képzés! Ez nem himzés és nem népi tánc hanem egy lehetőség. Nem mozgalom! Azért is csinálják így mert az ember lelke elsőre mindent elutasít, aztán megismerkedik vele és végül csinálja. Semmi kényszer! Hamfestre meg viszi apa és anya gyerekeket is. Nálunk az amatőr találkozó az seftelés, kis tulzással semmi hobbi. Pofavizit. Nem is megy a fiatal. A BURABU-n láttam az idén gyerekeket szerelni kis áramköröket. Tetszett.
Aztán beszélegetés, elsősorban műszaki, forgalmi. Csak ugy szabadon. Ha jól emlékszem arrafelé egy klubhoz elegendő 5 fő, nem kell 10.

HA4003

• Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2018 Szeptember 13, 03:30 »
Nem kell.
Én is azt írtam, hogy hobbi.
Témát lezártam.