Szerző Téma: Miért kellene mindenért fieztni?  (Megtekintve 6909 alkalommal)

Nem elérhető HA5OFN

• Full Member
    • Profil megtekintése
Miért kellene mindenért fieztni?
« Dátum: 2015 Február 08, 14:42 »
Sziasztok!

A fórumot olvasva vannak akik fizetség nélkül nem tudnak semmit elképzelni. Én nem ezen a véleményen vagyok. Miért ne tudna valami működni úgy, hogy nem fizet az illető utána, mármint pénzt.
Ez tőlünk nyugatra is működik. Ott adománynak hívják az érte járó fizetséget, ha nem fizet az illető akkor sincs baj. Amennyiben fizet akkor annak örülnek. Valahogy tisztában vannak vele, hogy nem mindenkinek egyforma a pénztárcája. Pl. Én kaptam az egyik ismerősömtől teljesen ingyen egy üveg sört amit ő Németországból hozott haza januárban. Én megittam a sört és ez speciel csatos üvegben volt amivel nem tudok mit kezdeni odaadtam a szomszédomnak, mert ő spec. hobbyból sört főz. Neki meg jó az ilyen üveg. Ezért én tőle nem kérek saját főzésű sört, ha ad annak örülök. Annó a rádióklub ahol aminek tagja vagyok ingyen felkészített a vizsgára, ezért minek kérnének pénzt amikor ettől lesz fiatalabb a klub( úgymond társadalmi munkában). ha valakinek segíteni kell akkor én speciel segítek, nem azon fogok tönkremenni.
Az egész csak vitaindító.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Üdv
Jani
vy 73 de ha5ofn, Jani

Nem elérhető I ( C O N

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Normafa Műhely
Re:Miért kellene mindenért fieztni?
« Válasz #1 Dátum: 2015 Február 08, 15:38 »
Adománynak minősül:

– a közhasznú szervezet részére az Ectv. szerinti közhasznú tevékenység támogatására,

– az adóévben visszafizetési kötelezettség nélkül adott támogatás, juttatás, térítés nélkül
átadott eszköz könyv szerinti értéke, térítés nélkül nyújtott szolgáltatás bekerülési értéke,

– feltéve, hogy az nem jelent a Tao. tv-ben meghatározottakon túl vagyoni előnyt az
adományozónak, az adományozó tagjának (részvényesének), vezető tisztségviselőjének,
felügyelő bizottsága vagy igazgatósága tagjának, könyvvizsgálójának, illetve ezen
személyek vagy a magánszemély tag (részvényes) közeli hozzátartozójának azzal, hogy
nem minősül vagyoni előnynek az adományozó nevére, tevékenységére történő utalás.

Adománynak minősülő támogatást tehát – a fenti feltételekre figyelemmel – csak közhasznú
civil szervezet fogadhat (nem közhasznú civil szervezet – adójogi értelemben – adományban
nem részesülhet, adomány-igazolást nem állíthat ki a támogató felé).

Mint köztudott országunk tele van közhasznú rádióklubokkal.

Ezzel lehet be is zárhatjuk a témát.

I C O N / Tibor hg5cut

Nem elérhető HA5NB SK

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2015 Február 08, 16:12 »
Sziasztok!

A fórumot olvasva vannak akik fizetség nélkül nem tudnak semmit elképzelni. Én nem ezen a véleményen vagyok. Miért ne tudna valami működni úgy, hogy nem fizet az illető utána, mármint pénzt.
Ez tőlünk nyugatra is működik. Ott adománynak hívják az érte járó fizetséget, ha nem fizet az illető akkor sincs baj. Amennyiben fizet akkor annak örülnek. Valahogy tisztában vannak vele, hogy nem mindenkinek egyforma a pénztárcája. Pl. Én kaptam az egyik ismerősömtől teljesen ingyen egy üveg sört amit ő Németországból hozott haza januárban. Én megittam a sört és ez speciel csatos üvegben volt amivel nem tudok mit kezdeni odaadtam a szomszédomnak, mert ő spec. hobbyból sört főz. Neki meg jó az ilyen üveg. Ezért én tőle nem kérek saját főzésű sört, ha ad annak örülök. Annó a rádióklub ahol aminek tagja vagyok ingyen felkészített a vizsgára, ezért minek kérnének pénzt amikor ettől lesz fiatalabb a klub( úgymond társadalmi munkában). ha valakinek segíteni kell akkor én speciel segítek, nem azon fogok tönkremenni.
Az egész csak vitaindító.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Üdv
Jani

Kedves Jani!

Az "átkosban" volt vala a sokat szidott MHSZ.
Egy másik topikban leírtam, hogy mimindent kaptak a rádióklubok és a versenyzők, teljesen ingyen. (Lehet ezért engem utálni, sújtson dolgozó népünk megvetése :wacko:)
Annak idején voltak a vállalatok, akik ingyen adták a helyiségeket. Fizették a fűtést, a villanyszámlát, a telefont és még némi pénzbeli támogatást is adtak a klubnak.
A rendszerváltás (gengszterváltás?  :wacko:) után a legtöbb vállalati rádióklub megszűnt.
Akik megmaradtak, hamar megtapasztalták, hogy nincs ingyen ebéd :angry:.
Néhányan (nagyon kevesen) képesek saját bevételből a klub fenntartására, de a nagy többség kénytelen a klubtagoktól beszedni az életben-maradáshoz szükséges pénzt.
A MRASZ nem ad egy buznyákot sem, - örül, ha él.
Ha tanfolyamot tart, fizetnie kell a helyiség bérleti díját, a fűtést, a villanyszámlát, ezért még akkor sem teheti meg ezt ingyen, ha az oktatók "társadalmi munkában" dolgoznak.
Nem hiszem, hogy ezt bármely klub is nyerészkedési szándékkal teszi, -jó, ha kijön az önköltség!
Ha olvastad HA5GN János írását, láthatod, hogy mibe kerül egy lövészklub tagsága és a sport művelése. :huh:
Mint (volt) horgász, elmondom Neked, hogy évente a MOHOSZ + egyesületi tagság + területi engedély alsó hangon is 50 ezer Ft és akkor még sehol sincs a felszerelés, a csalik, a horgászvízre való utazás költsége.
A vadászoknál ugyanígy, csak sokszor több.
Nem állítom, hogy mindez így a jó, így helyes.
De mibül? :huh:
73 & DX! Gábor

HA-DX-CLUB

Nem elérhető I ( C O N

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Normafa Műhely
« Válasz #3 Dátum: 2015 Február 08, 17:07 »
Sziasztok!    Annó a rádióklub ahol aminek tagja vagyok ingyen felkészített a vizsgára, ezért minek kérnének pénzt amikor ettől lesz fiatalabb a klub( úgymond társadalmi munkában). .Üdv   Jani

JAJA! Igy igaz Janikám. Csak hogy némileg legyél te is képben a MOM rádióklubbal, vagyis inkább 5fa Jenő (a továbbiakban_Jenci) gondolkodásával. Amatőr srácok mesélték, mikor még kerestek oktatást, rátaláltak a MOM klubra. Ez szép és jó, való igaz van felkészítés, gondolom erről mindenki tud hisz a net ezzel van tele 

https://www.google.hu/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=r%C3%A1di%C3%B3amat%C5%91r%20oktat%C3%A1s

És a valóság oktatás ügyben talán ennyi:  (Köszönet 5blk Sanyinak)
http://www.paka.proc.hu/radioklub/index.html

Szóval megtalálták a MOM klubot és benne Jencit. Mindenki nagyon örült, hogy lesz minden mint a mesében. Az üröm akkor ült ki amikor Jenci bejelentette hogy nagyon szívesen tart oktatást akár 2-3 embernek is, de az a feltétel hogy a klubba be kell lépni.  ;) :D :mellow: :huh: :rolleyes: -_- :wub: :angry: :wacko: :ph34r: ;) :D :mellow: :huh: :rolleyes: -_- :wub: :angry: :wacko: :ph34r: ;) :D :mellow: :huh: :rolleyes: -_- :wub: :angry: :wacko: :ph34r: mármint a MOM rádióklubba.

Nesze neked ingyenes oktatás. Jani 5ofn ez szerinted mennyire etikus? Ingyen hirdetjük aztán meg tessék fizetni!? A végén nem is lett belőle oktatás meg klubtagság se, nem is bánták meg a már azóta rádióamatőrré lett fiúk, hogy nem lehettek klubtagok a MOM rádióklubban.

Azt azért még a témával kapcsolatban megjegyzem, már Jenci is lemondott az elnöki státuszról, s remélem ez a döntése nem lesz rossz hatással a klub további sorsára.

Sőt még a végén majdnem elfelejtettem. Jenci ezt a poént velem is eljátszotta, én is ott tanultam nála, aztán lettem klubtag, de miután felvilágosultam dobbantottam a csapatból. (A dobbantásban nagy segítséget nyújtott 5cnj János és 6vn Laci, így utólag is köszönet nekik)

I C O N / Tibor hg5cut
« Utoljára szerkesztve: 2015 Február 08, 17:36 írta I C O N »

Nem elérhető HA5OFN

• Full Member
    • Profil megtekintése
Re:Miért kellene mindenért fizetni?
« Válasz #4 Dátum: 2015 Február 08, 17:53 »
Ok, értem én ha valahol fizetni kell valamiért és abból hasznot húz az illető az jó. Amennyiben az "ingyenes" oktatás ára az, hogy legyél klubtag és ezért az éves tagdíj rettentően nagy anyagi tehert jelent ( beszélünk évi 2000.-Huf-ról, jelenleg, régebben kevesebb volt ), akkor az már eget verően rossz cselekedet. Igen látom most már én gondoltam rosszul az egészet. Javaslom bevezetni ezen a fórumon, hogy csak pénzbefizetés ellenében lehessen megnézni és hozzászólni, mert az a jó!!!!!!
Vagy legyen éves tagdíj amivel az oldalt fenn lehet tartani, azért mégiscsak felháborító, hogy nem kell érte fizetni semmit!!!!
vy 73 de ha5ofn, Jani

Nem elérhető HA5CBM

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2015 Február 08, 18:03 »
Nota bene a roncskutatas.hu oldalon, ahol mint szerkesztő fungálok, van efféle - esztendőnként (!) 1.000 forint. Abból tartjuk el a honlapot. Az 1.500 tagból úgy száz-százötven szokott fizetni...

Nem elérhető HA5OFN

• Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2015 Február 08, 18:05 »
A példa amit leírtam az "ingyenes" oktatásról csak PÉLDA volt, de látom volt aki erre ugrik. Érdekes az előtte felsorolt példákra nem volt ugrás.
Akkor még egyszer leírom, lehet rosszul írtam le először.
Az önzetlen anyagi javak nélküli segítségért, miért kellene fizetni. Itt visszatérek az eredeti gondolathoz. Miért kellene mindenért fizetni?
vy 73 de ha5ofn, Jani

Nem elérhető I ( C O N

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Normafa Műhely
Re:Miért kellene mindenért fizetni?
« Válasz #7 Dátum: 2015 Február 08, 18:07 »
Ok, értem én ha valahol fizetni kell valamiért és abból hasznot húz az illető az jó.
Ezt majd kérném részletezd mert ezt nem tudom értelmezni.

Amennyiben az "ingyenes" oktatás ára az, hogy legyél klubtag és ezért az éves tagdíj rettentően nagy anyagi tehert jelent ( beszélünk évi 2000.-Huf-ról, jelenleg, régebben kevesebb volt ), akkor az már eget verően rossz cselekedet.
Azt te sem gondolod komolyan hogy évi 2000 azaz kettőezer forintból egy rádióklubot fent lehet tartani. Kábé napi 5 azaz öt forint, na megint itt vagyunk az "ötforintos" amatőröknél, frankó

Igen látom most már én gondoltam rosszul az egészet. Javaslom bevezetni ezen a fórumon, hogy csak pénzbefizetés ellenében lehessen megnézni és hozzászólni, mert az a jó!!!!!!
Zsír, látom eszed ezer.

Vagy legyen éves tagdíj amivel az oldalt fenn lehet tartani, azért mégiscsak felháborító, hogy nem kell érte fizetni semmit!!!!
János 5ofn, ha itt fizetni kellene akkor te sem írná ide hülyeségeket. Szerintem a fizetős dolog itt a listán korrekt mert a te és 7at félék eltűnnének innét.

I C O N / Tibor hg5cut

Nem elérhető HA5OFN

• Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2015 Február 08, 18:08 »
Nota bene a roncskutatas.hu oldalon, ahol mint szerkesztő fungálok, van efféle - esztendőnként (!) 1.000 forint. Abból tartjuk el a honlapot. Az 1.500 tagból úgy száz-százötven szokott fizetni...

Gratulálok! Amit bérelek én speciel tárhelyet a domainnév éves költségével együtt 13843.-HUF.
vy 73 de ha5ofn, Jani

Nem elérhető HA5OFN

• Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2015 Február 08, 18:12 »
Kedves I C O N/hg5cut Tibor!

Köszönöm válaszaidat, de látom a személyeskedésen kívül másra nem vagy képes.
Az eddigi hozzászólásaid ehhez a témához a legkevésbé sem a témáról szóltak, hanem a másik ember pocskondiázáról.

Üdv
Jani
vy 73 de ha5ofn, Jani

Nem elérhető I ( C O N

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Normafa Műhely
« Válasz #10 Dátum: 2015 Február 08, 18:26 »
Miért kellene mindenért fizetni?
János 5ofn, tessék ezek ingyen vannak, a tied lehet
https://www.youtube.com/results?search_query=ingyen 

Egyébként nem vagy egyedül, vannak dolgok amik másnak sem tettszenek:
http://youtu.be/oi3HY_9p_gY

I C O N /Tibor hg5cut

Nem elérhető I ( C O N

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Normafa Műhely
« Válasz #11 Dátum: 2015 Február 08, 18:31 »
Gratulálok! Amit bérelek én speciel tárhelyet a ...
Zsír az oldal:
http://netkereset.hu/cegek2.php

I C O N / Tibor hg5cut

Nem elérhető HA5CBM

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2015 Február 08, 18:38 »
Drága 5OFN...

Tudod, a roncsnak vannak költségei. Lehet, neked annyiba kerül, amit leírtál - de mi mások vagyunk.

Hirtelen egyebet ne mondjak, a közelmúltban váltottunk "motort" és rendszer(or)gazdát, átvittük egyik szerverről a másikra az "infót" továbbá felugrik itt-ott egy-egy bannerünk - nem ragozom, egy a lényeg, a roncs ára esztendőnként durván 80-120 ezer forint. Ha a másfélszáz ember befizeti azt az ezrest - akkor nagyon jól állunk, s marad csöppnyi pénzünk a drupal fejlesztésére is.

Nem elérhető HA5CBM

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2015 Február 08, 18:44 »
S akkor kanyarodjunk vissza az alapfelvetéshez: bizonnyal olvastad a fórum más részén, meghajoltam a tömegigények előtt, s beláttam, mindent ingyér kell adni!
Majd erről megpróbálom meggyőzni az Elműt, a gáz- és a villamosműveket is, amikor kiküldik a számlát. Ha nem menne, megadhatoma a te vagy a Lala elérhetőségét?

De ettől függetlenül természetesen igazatok van.
Mindent ingyér kell adni!

Nem elérhető HA5CBM

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2015 Február 08, 18:47 »
És akkor a nagy béke és szeretet jegyében várnám a fölhasználható ötleteket - de gyorsan, mert itt a hó eleje, s csengetni kell a pénzt a kasszánál befelé.