Szerző Téma: Suttyók a sávban...  (Megtekintve 14963 alkalommal)

Nem elérhető I ( C O N

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Normafa Műhely
Re:Suttyók a sávban...
« Válasz #15 Dátum: 2015 Február 16, 16:29 »
Gáz az egész anyag.

----------------------------------------------------------------------
A törvény amire hivatkozik már idejét múlta:

1.4. A tankönyv felépítése
A könyv – a jelen, bevezető résszel együtt – öt fejezetre tagozódik. A második fejezet a
rádióforgalmi, a harmadik fejezet a műszaki ismereteket tartalmazza. A negyedik fejezet a
vonatkozó jogszabályokkal, az ötödik biztonságtechnikai ismeretekkel foglalkozik.
A vonatkozó jogszabály [6/2006 (V.17) IHM rendelet] szerint kezdő fokozatú vizsgát a 16.
évét be nem töltött, valamint a 60 évnél idősebb személyek, alap és HAREC fokozatú vizsgát pedig
minden 14. évet betöltött személy tehet.

----------------------------------------------------------------------

Kurvára friss az anyag. Hetven mega mióta használható? A 70 centis sáv mettől meddig tart?

nciahasználati követelményeit a 6/2006 (V.17) IHM rendelet 9. melléklete állapítja meg.
 Amatőrök számára (az engedély fokozatától függően) Magyarországon a következő
frekvenciasávokon állnak rendelkezésre:

135,7-137,8 kHz
1810-2000 kHz
3500-3800 kHz
7000-7200 kHz
10100-10150 kHz
14000-14350 kHz
18068-18168 kHz
21000-21450 kHz
24890-24990 kHz 28000-29700 kHz
50000-52000 kHz
??-??   ??-??
144000-146000 kHz
432000-438000 kHz
1240 – 1300 MHz
2300 – 2450 MHz
5650 - 5850 MHz
10,0 – 10,5 GHz

-------------------------------------------------
Van még hiba de nem folytatom. Tudom ezek apróságok, csak amikor a vizsgán minden pont számít akkor meséld ezt a vizsgázónak, hogy kinek a ku.. édesanyát izélgesse.
Kedves 3hy akkor szóljál a nagyok dolgába ha te is képben vagy! Oké? Köszike.

Icon / Tibor hg5cut
« Utoljára szerkesztve: 2015 Február 16, 16:42 írta I C O N »

Nem elérhető I ( C O N

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Normafa Műhely
« Válasz #16 Dátum: 2015 Február 16, 16:40 »
Becsülöm és dicséretes Tolnai János 5lq rádióamatőr munkája csak azért időnként azt is újítani kéne. Nem hiába finomítgatjuk mi is a saját oktatásunkra készített anyagot, ezért mert mindig változik és az aki már régóta rádióamatőr az tudja mi a hiba (Most nem a 3hy amatőrről beszélek), de a szerencsétlen  vizsgára felkészülő honnan az anyjából találja ki hogy a rengeteg anyagból mi az igaz (vagyis  mi használható)? Arról nem is beszélve ha vidékről 287 km-ről valaki feljön Budapestre egy vagyonért a MÁV-val vagy autóval vagy busszal, az azért szeretne is sikeresen levizsgázni. Ezek után ha ezt látja és olvassa hogy a vizsga anyagot nem adják közre adni korrekten, akkor mit gondoljon? Vannak itt még problémák, lenne min javítani.

Kedve hétátélala, te meg ha kérhetném húzz már el a pi... a hülyeségeddel!

I C O N / Tibor hg5cut

ha3hy

• Vendég
« Válasz #17 Dátum: 2015 Február 16, 16:46 »
Tibor!
Fordulj bizalommal dr. Tolnai Jánoshoz, én csak arra írtam neked mivel azt állítottad, hogy 2006-os anyag. Nem, ez 2014-s frissítés.
Ha hibás akkor fordulj a készítőjéhez.
Még valamit: "Kedves 3hy akkor szóljál a nagyok dolgába ha te is képben vagy! Oké? Köszike."

Óh, látod ezt kihagytam, hogy te a "nagyok" közé tartozol. Mid nőtt meg? Mert az EQ-d eddig is nagy volt. Az IQ-d-ban nem vagyok ennyire biztos.
"Köszike" (nem akarom leírni, kik írnak ilyen stílusban:-)))

73!
ha3hy
Laci

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #18 Dátum: 2015 Február 16, 17:14 »
Csak megjegyzem, hogy HA5LQ Dr. Tolnai Jánosnak gyanítom még a lába nyomába sem léphet a kdr ....ta elnöke.

73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető I ( C O N

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Normafa Műhely
« Válasz #19 Dátum: 2015 Február 16, 19:25 »
Egyik rádióamatőr barátom szavait kell idéznem "szövegértelmezési" gonddal küszködők számára pontosítanám az előzőket. Nagyon abba az irányba szeretnék egyesek itt a témát elvinni hogy én 5lq rádióamatőrt próbálom támadni az oktatási anyaggal kapcsolatban. Pedig nem így van. Én csak azt szeretném hangsúlyozni hogy ha bárki valami anyagot oktatási céllal feltesz a netre vagy nyomtatásban kjad akkor egy aktuális dátumot hogy az abban közölt anyag mikor volt legutoljára érvényes, azt azért közölni kéne. Most nem ilyenre gondolok hogy a Duna a Fekete erdőtől folyik a Fekete tenger felé, mert ez egyértelmű, ez az állítás soha nem fog változni, bármilyen változás is lesz az elkövetkező néhány millió évben.

Most elméletileg ott tartunk hogy a  neten fellelhető rádióamatőr oktatási anyagok viszonylag nagy része elavult, vagyis csak a helyet foglalja, lehetne törölni. Ha valaki bármi anyagot felrak akkor valami felelősséget kellene vállalnia az ott közöltekért. Én itt speciel  mraszt és egytéjét támadtam ez ügyben. Azért magára valamit adó szervezet már ne rakjon fel egy immel-ámmal frissített anyagot. Van ott is sok "nagy rádióamatőr" vagy inkább sportoló, na ilyenkor is lehetne hangoztatni a szövetséget hogy hú de fasza itt minden, nem csak a sportban. Szóval ha már mrasz és vezetőség akkor tessék névvel és dátummal kijelenteni hogy ez jó, nem jó, félig vagy semennyire.

Nem tudom elképzelni hogy csak én olvastam el az említett 2006-ban készített és 2014-ben frissített anyagot. Más nem talált benne hibát? Mrasz közeli rádióamatőrök nem olvasták? Egyáltalán mit olvasnak? Olvasnak(?),  vagy csak ülnek a babérjaikon hogy ők rádióamatőrök és 1967- meg 1975 meg 1984 ban-ben milyen fasza csávók voltak mert akkor ők húha meg há.

Itt is bejöhetne az a képbe hogy én milyen rádióamatőr szövetséget szeretnék, hát nem ilyet az biztos. Olyat biztosan nem amelyik nagy ívben szarik a legfontosabbra az utánpótlás képzésre. Egy korrekt összefoglaló mértékadó tananyagot nem képes összehozni, amire azt lehetne mondani hogy tessék ezt ha megtanulod akkor a fejedben levő tudással teljes biztonsággal mehetsz a 
https://www.google.hu/maps/@47.527894,19.062569,3a,75y,282.4h,89.12t/data=!3m4!1e1!3m2!1seu0N9h4pFwCcAb5RXeWn-g!2e0  utcába.

Mint írtam is ha a szövetséget érdekelné minden rádióamatőr és leendő akkor egy kicsit jobban is oda figyelhetne erre a kis apróságra. Még egyszer szeretném jelezni nem a tananyag szerkesztőjével van problémám hanem annak az utóéletével, ami sajnos a súlyának fontossága miatt nem kap megfelelő figyelmet (egyesek részéről).

I C O N / Tibor hg5cut
« Utoljára szerkesztve: 2015 Február 16, 19:36 írta I C O N »

Nem elérhető HA5GN

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #20 Dátum: 2015 Február 16, 19:52 »
Csak megjegyzem, hogy HA5LQ Dr. Tolnai Jánosnak gyanítom még a lába nyomába sem léphet a kdr ....ta elnöke.

Milyen igaz. Milyen igaz. Milyen igaz.

Ritkán szoktam HA7AZ-vel teljesen egyetérteni, de most NAGYON.

Butaság az észt nélkülözni fiatalok tanítása során. Ahogy nagy tudású, intelligens, segítőkész amatőröket csesztetni néhány jelentéktelen és gyakran fölöslegesen változó adat elavult volta miatt.

Aki a magyar idióta hülyéktől nyugalmat, békességet és nyugtot akar (ahogy én, valaki kérdezte, hogy hogyan), az algoritmus a következő:

A 144/432 MHz NBFM-et kerülöd, kivéve a barátaid által frekventált, "eldugott" frekiket. Átjátszó NUKU.

Soha ne kapcsolj be 3.5 SSB-n reggel.

Kezded inkább 6 méteren. Ha van terjedés, jó. Ha nem, mész lejjebb. 10 méter. Ugyanez. Ha itt van terjedés, itt maradsz. Ha nem, mész lejjebb. Ha így terjedő sávot találsz, nagy biztonsággal nem csak HA, hanem EU is holtzónában van.

És így tovább. 30 méternél, ha még ott sincs terjedés, stratégiát váltasz:

Lefelé indulsz  (40-80-160), de itt már szinte elkerülhetetlen, hogy nemkívánatos állomások meghalljanak. A gyógyír:

NINCS CQ. NINCS MAGYAR SSB.

Csak hívó állomásoknak válaszolsz, 30-40 WPM körül, vagy afelett, csak CW-n, vagy angol SSB-n. Röviden. A hülyék még arra sem jönnek rá, hogy magyar vagy. Este hat és tíz között bújkálsz. Ilyenkor szokták a mindentudók osztani az észt, persze többnyire SSB-n.

Ez a technika még a "per K-s" állomások idején alakult ki. Jól múködött. Amikor elkezdtem DXCC-t gyűjteni, akkor derült ki: kevesebb sávban van magyar QSL lapom, mint pl. Faroer szigetekről.

73, DX, János, HA5GN

73 & DX - János, HA5GN

Nem elérhető I ( C O N

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Normafa Műhely
« Válasz #21 Dátum: 2015 Február 16, 21:13 »
Valami ilyesmire gondoltam előző írásaimba. Nesze neked utánpótlásképzés. A legszebb az hogy az elavult ötelkú anyag egy oldalon két linken is szerepel. Gondolom a webmester nem az a naprakész típus.
http://ha8kuc.extra.hu/vizsga.php

I C O N / Tibor hg5cur

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #22 Dátum: 2015 Február 16, 21:25 »
Na szúrjuk ki egy nevet a HA8KUC tagjaiból.

11. Horváth Péter - HA8RM

Szerintetek hol van Petihez képest rádiózás tekintetében a kdr egyszerű lelkületű elnöke?
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető HA7HQ

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #23 Dátum: 2015 Február 16, 21:26 »
Aki a magyar idióta hülyéktől nyugalmat, békességet és nyugtot akar (ahogy én, valaki kérdezte, hogy hogyan), az algoritmus a következő:

A 144/432 MHz NBFM-et kerülöd, kivéve a barátaid által frekventált, "eldugott" frekiket. Átjátszó NUKU.

Soha ne kapcsolj be 3.5 SSB-n reggel.

Kezded inkább 6 méteren. Ha van terjedés, jó. Ha nem, mész lejjebb. 10 méter. Ugyanez. Ha itt van terjedés, itt maradsz. Ha nem, mész lejjebb. Ha így terjedő sávot találsz, nagy biztonsággal nem csak HA, hanem EU is holtzónában van.

És így tovább. 30 méternél, ha még ott sincs terjedés, stratégiát váltasz:

Lefelé indulsz  (40-80-160), de itt már szinte elkerülhetetlen, hogy nemkívánatos állomások meghalljanak. A gyógyír:

NINCS CQ. NINCS MAGYAR SSB.

Csak hívó állomásoknak válaszolsz, 30-40 WPM körül, vagy afelett, csak CW-n, vagy angol SSB-n. Röviden. A hülyék még arra sem jönnek rá, hogy magyar vagy. Este hat és tíz között bújkálsz. Ilyenkor szokták a mindentudók osztani az észt, persze többnyire SSB-n.

Ezt nyugodtan be lehetne tenni a tananyagba. Alapmű.....  :mellow:

(Azért egy mondatával vitatkoznék: "Soha ne kapcsolj be 3.5 SSB-n reggel." De, vételben. Jobban felnyomja a vérnyomást, mint egy bögre
méregerős kávé. Kérdezd csak meg Edét.....  :D )
Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik !

hg5ojw

• Vendég
« Válasz #24 Dátum: 2015 Február 16, 21:50 »
a sáv üres! most nem érünkrá! vitatkozunk, majd később....73     -_-

Nem elérhető HA5CBM

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #25 Dátum: 2015 Február 16, 22:39 »
No, 5GN János véleményével most úgy nyolcvan százalékban ki tudok egyezni. Csoda történt.

A /K-s állomásokról sok „jót” meséltek a KHC-s fiúk. Igaz, amikor én kezdtem, 1993-ban, már nem voltak sehol. Talán egyszer hallottam ilyet a Tungsram rk-ban.

Nem elérhető HA7HQ

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #26 Dátum: 2015 Február 16, 22:58 »
Látod Miki, ezen a nyomorult világon semmi sem fekete-fehér.....  ;)
Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik !

Nem elérhető ha5iw

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • HA5IW
« Válasz #27 Dátum: 2015 Február 16, 23:11 »
csak kicsit nem figyelek, már is gyúrtok....
73/DX    Simon
www.rfha5iw.hu

Do it or not! Just don't try it.     (by Yoda)

Nem elérhető HG7DX

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Google+
« Válasz #28 Dátum: 2015 Március 19, 10:21 »

Idézet
(Azért egy mondatával vitatkoznék: "Soha ne kapcsolj be 3.5 SSB-n reggel." De, vételben. Jobban felnyomja a vérnyomást, mint egy bögre
méregerős kávé. Kérdezd csak meg Edét.....  :D )

Na ezt kipróbálom... Úgyis le akarok szokni a kávéról..  :wacko:
"Csak a puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot..."

http://indavideo.hu/video/Kincs_ami_nincs_1

https://plus.google.com/u/0/113711350539444133890/about
73 HG7DX Gyuri

Nem elérhető ha5bww SK

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #29 Dátum: 2015 Március 19, 10:31 »
Hagyd meg a kávét. Olyankor szoktam hallgatni, amikor a CW-DX lapokat töltöm ki- Addig az adrenalin szétvágja a fejem. Megnyugszom...
73 es DX!
Ed
HA5BWW/HA5W
HA-DXC, HA-CWG, DIG, HSC, CTC