Szerző Téma: Etikátlanság netovábja.  (Megtekintve 17609 alkalommal)

Nem elérhető HA7HQ

• Hero Member
    • Profil megtekintése
Re:Etikátlanság netovábja.
« Válasz #15 Dátum: 2015 Május 05, 20:29 »
Egyébként pedig a netovább az két "b".
Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik !

Nem elérhető HA5CBM

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #16 Dátum: 2015 Május 05, 20:55 »
HA7EG - olvass kérlek vissza. Ennél többet mit írjak egy feltételezett levélre? Ha pedig esetleg héttéem zagyvaságaira gondolsz, arra aztán végképp nehéz bármit is mondani. A szememben nevezett egy hiteltelen kufár - ennek függvényében azt sem hiszem el, amit kérdez.

hg5ojw

• Vendég
« Válasz #17 Dátum: 2015 Május 05, 21:40 »
most nagyon nagy baj lesz amitől elhatárolom magamat!... :angry:

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
Re: Etikátlanság netovábbja.
« Válasz #18 Dátum: 2015 Május 05, 21:46 »
Megoldjuk. Egy kis bevezető 1952-ből:

"A Magyar Rövidhullámú Rádióamatőrök Egyesülete már több mint egy éve megszűnt, de az adóamatőrök többsége közti szellem, munkájuk tartalma és iránya sok területen nem változott. E cikk főfeladata, hogy rámutasson a legnagyobb hiányosságokra, az előidéző okokra és megszüntetésük módjára.
...
Adóamatőreinknél a fejlődésnek igen biztató jelei vannak. Egyre többen segítik egymást, tapasztalataikat kicserélik, résztvesznek tevékenyen a Szövetség amatőr mozgalmában, segítik a feljövő fiatal rádióamatőrök nevelését. Adóamatőreink munkájára azonban nem az eredmények, hanem a hiányosságok jellemzők.
...
Melyek tehét a főhiányosságok, elhajlások a rövidhullámú rádióamatőrizmusban? Egyesek (például ..., ...) egyoldalúan és elfogulva értékénél többre becsülik a nyugati és főleg az amerikai rádiótechnikát, sőt vannak, akik áradoznak róla.
...
A kiéleződött nemzetközi helyzetben - amikor minden becsületes dolgozó erejét megfeszítve küzd a béke megtartásáért, ez a magatartás hazafiasnak nem mondható. Szép anyanyelvünket kiforgatva egyesek akkor is angol kifejezéseket vagy beszédmódot használnak, ha az éterben egymással magyarul beszélnek, távbeszélőüzemben egymással leveleket váltanak. Ezek az adóamatőrök otthonukban, készülékeik mellett öncélú billentyűzést* folytatnak. Vannak köztük, kik utólérhetetlen primadonnaként tüntetik fel magukat, eluralkodik rajtuk az önhittség.
...
Adóamatőreink egy része a Szovjetunió és a népi demokráciák különösen az utóbbi időben sűrűn rendezett versenyein sem vesz részt. A ..., ... állomásokon kívül ezeken a versenyeken nem hallani a többi rádióamatőr hangját. Ott vannak azonban a 24 vagy 48 órás nyugati versenyeken, amelyek a közelmultban (CO Contest, VK, ZL Contest, DX Contest) zajlottak le. A helytelen úton járók a 80 és 160 m-es sávban magyar állomások közötti körfogalomtól is állandó távollétükkel tüntetnek.
...
Ezek a helytelen irányba tévedt adőamatőrök tudnak összeköttetéseket létrehozni különböző nemzetek amatőreivel, de ez alkalomszerű, a véletlenre és terjedési viszonyokra van bízva. Nem tudnak azonban folyamatos összeköttetést létesíteni meghatározott hívójelű amatőr állomással. Ritkán megbeszélnek ugyan egymás között az éterben találkozókat, melyek azonban sok esetben nem sikerülnek, s a kísérlet sorsa a legközelebbi személyes találkozásnál azzal intéződik el, hogy "sajnos, nem hallottalak".
...
Adóamatőreink előtt álló főfeladat, hogy megtanuljanak rossz légköri viszonyok között, kedvezőtlen terjedési viszonyok mellett, sok zavaróállomással telt éterben, meghatározott időben és állomással összeköttetést teremteni és fenntartani. Feladatuk, hogy növeljék az összeköttetések gyorsaságát, fejlesszék adási és vételi
készségüket."

A valósággal való minden hasonlatosság csupán a véletlen műve, egyszerűen csak most találtam a szöveget.

*Ez tényleg az önkielégítés akart lenni??
73 ..... Tibor

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #19 Dátum: 2015 Május 05, 21:47 »
Tibi! HA7TM!

Ott valami nagyon másról lehetett szó. Logikailag ha meghívott akkor QSO-t akart. Egy alig hallható jellel nem hiszem, hogy zavarni akart volna.
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető HA2FA

• Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #20 Dátum: 2015 Május 05, 22:11 »
Soha nem írtam a dühöngőbe.....olvasni is csak ma. Valamiről biztosan lemaradtam, mert érthetetlen számomra a sok sérelem alkotta gyűlölködés egymásra. Biztosan mindenkinek igaza van....
Amiért nem bírom megállni szó nélkül a dolgokat az a 7TM.... tudjátok ugyan manapság nem vagyok aktív amatőr, de azért emlékszem, hogy Tibit nem csak versenyeken lehetett hallani, de normál QSO-t is szerette, szerintem nagyon szereti a hobbiját. Aki az anyagi tehetsége függvényében ennyit költ rá, azt talán nem csak becsmérelni, meg titokban irigyelni kéne. Persze mindenkinek vannak hibái, nekem is.....

Bandi.

Nem elérhető HA3ZG

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #21 Dátum: 2015 Május 06, 06:36 »
Van itt ezen a hasixon egy-kettő..... ember aki az irigységtől guta ütést kap. Én ismertem a Tibit 35éve is és most is. Régen is segitett rajtam, meg ha kell most is segit. Azt hiszem aki nem gázol a lelki világába azon is segit ha kéri. El kellene menni a versenyállomására, hogy mennyi pénzt bele ölt a saját jövedelméből, és utána kellene ugatni bárkinek. De ez nektek hosszú.....

Nem elérhető HA7EG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #22 Dátum: 2015 Május 06, 07:09 »
Zoli Leirtad a lényeget "mennyi pénzt ölt bele" ez a tény sok embernél tartósan szünni nem akaró görcsöket okoz.
73'Gyuri HA7EG

Nem elérhető HA3ZG

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #23 Dátum: 2015 Május 06, 08:21 »
Nyiss te is egy vállalkozást, fejlezd fel magadat jómenő vállalkozónak!!! És utána te is megteheted, hogy annyit ölsz bele a hobbiba, amennyit csak akarsz. Érdekes én a Tibihez képest csóró vagyok még sem irigykedek rá. Ha nekem is úgy menne akkor én se itt tartanák a hobbi fejlesztésembe. A hangsúly az irigységen van. Persze a legtöbb magyar embernek ez a rossz tulajdonsága. Kivételek persze vannak. Megeszitek egymást ha valakinek több van a hobbiba mint nektek. Már az is böki nektek az órotokat ha antenna illesztőt gyártok. Elárulom neked, hogy annak az alkatrészeit ingyen nem kaptam senkitől sem. Persze ezt elhinni nehéz neked is meg még pár alaknak is. Csak az utolsót amit csináltam a doboza a hatvani kereskedőnél került 6000ft-ba. De nem ez a lényeg. Ha nem az hogy IRIGYEK VAGYTOK.

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #24 Dátum: 2015 Május 06, 10:49 »
Ez az "irigység" szöveg egy akkora marhaság.
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető I ( C O N

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Normafa Műhely
« Válasz #25 Dátum: 2015 Május 06, 11:05 »
Nyiss te is egy vállalkozást, fejlezd fel magadat jómenő vállalkozónak!!! És utána te is megteheted, hogy annyit ölsz bele a hobbiba, amennyit csak akarsz.

Mondok, azaz írok jobbat! Alakíts egy rádióklubot, azaz egy közösséget. Fejleszd, legyél konstruktív, vonzó az ottani tevékenységekkel és gyűjts magad köré megfelelően motiválható embereket, akikkel tudsz is együtt dolgozni hosszú távon. Tehát nem a saját vagyonodat kell egy közösségbe beletolni hanem a közösségnek kell mindent együtt vállalni, a jót és a rosszat is. Miután megy a közösségi munka utána lehet csak véleményt mondani a csapatról, mert ugye ha csak egy ember van aki tolja bele a pénzt azt csak magánként lehet említeni. A közösség más fogalom, ezek az emberek ezt nem értik és nem érzik. Persze a pénz sok mindenre jó de igazi közösség építésre nem. 

Tibor hg5cut / I C O N

Nem elérhető HA3ZG

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #26 Dátum: 2015 Május 06, 11:53 »
Az érdi rádióklub amit biztossan én tudok a 70évek végétől létezik. Az MHSZ megszünése után a vezetője a Tibi. Saját pénzét az érdi rádióklubba is teszi. A verseny állomása HG7T. Mi akkor a problémád? Hogy nem a rádióklubból él a vezetője? Nem kellene állandóan azt nézni, kinek mije van. Az USA-ba ilyen rádióamatör irigységgel csak röhögés tárgyai lehetnének. Meg kellene érteni, hogy az MHSZ megszünt és a rádióamatör sportot, az szponzorálja aki akarja és megengedheti magának. Arra lennék kiváncsi, ha valaki adna a HA5KDR ek jó pár millió forintot, akkor is ezt a szöveget nyomnád e? Vagy ha te megtehetnéd hogy adjad azt a milliokat, utána mi lenne a téma részedről. Ráfognád ,hogy a klubb tagjai adták? Barátkozz meg a gondolattal, hogy van Debrecen Halápon egy magyar viszonylatba is nagyon felfejlesztett verseny állomás, aminek a pénzét a vezetője adja. Könnyebben alszol igy esténként.

Nem elérhető ha5lv

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha5lv
« Válasz #27 Dátum: 2015 Május 06, 12:40 »
"Mondok, azaz írok jobbat!"
Kedves Tibor!
Még ennél is jobbat - de legalábbis hasznosabbat -  írhatnál, ha arra válaszolnál, amivel kapcsolatosan meg lettél szólítva.
"A CQ-HA aktivitáson... HG5CUT/P ...Mivel MRASZ tag vagyok, NEM ADOTT RIPORTOT"
Így volt? Másképp történt?
73 Viktor

Nem elérhető ha5iw

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • HA5IW
« Válasz #28 Dátum: 2015 Május 06, 13:12 »
Közösséget építeni nagyon nehéz. Egy biztos így vagy-úgy a fenntartásához pénz kell, hogy honnan jön a pénz az tökmind1, de kell. Semlegesként szólok hozzá eme vitához. Az, hogy a Tibi mit hozott létre és miből jelen esetben az megint tökmind1, de néhány embernek és magának igen magas szinten biztosít a szórakozásához MINDENT. Az, hogy néha milyen a körítés, nem keverendő össze az alap témával, szerintem jó lenne, ha lenne még vagy húsz riválisa az országban.
KDR Tibi!
Nagyra becsülöm, hogy építettetek egy közösséget, ami valamilyen szinten működik pár éve, ez jó  dolog. Az már nem hogy erőszakkal példaként szeretnétek állítani. Példaként szolgáljon a sok jó ami benne van, majd az emberek szelektálnak. Megjegyzem, kb. ismerve anyagi lehetőségeiteket, igen nehéz fenntartani, de azért, mint látjuk sikerül. Az is jó lenne, ha ilyen társaság is születne több az országban >>>DE MÁS STÍLUSÚ REKLÁMMAL!!!!!!, persze ez csak az én véleményem.

Rivalizálás, irigykedés .....
Rivalizálás csak egy bizonyos szint elérése után következhet be, addig szóba sem jöhet. Persze egy közösségnél ne csak egy témát ragadjunk ki (pl. versenyzés). Mindig elfelejtődik! Tibi megalkotott egy célirányos közösséget, míg a KDR-es fiúk egy sok oldalú közösséget. Ne akarjuk összehasonlítani e kettőt.
Irigykedni pedig fölösleges és nem lehet egy párbeszéd alapja.
Etikátlanság netovábBja..
Megjegyzem korábban mi is aktívan részt vettünk évekig a CQ BP aktivitáson, míg nyomdafestéket nem tűrő, rosszindulatú, hozzá nem értő szabályzatot alkotott valaki, írhatnám Any1. Nos ez azt hiszem megváltozott. Mi úgy tiltakoztunk ez ellen, hogy azóta egyszer sem kapcsoltunk be ezen az aktivitáson, illetve versenyen, de talán nem is hiányoztunk senkinek.
73/DX    Simon
www.rfha5iw.hu

Do it or not! Just don't try it.     (by Yoda)

Nem elérhető HG7DX

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Google+
« Válasz #29 Dátum: 2015 Május 06, 13:26 »
Idézet
...szerintem jó lenne, ha lenne még vagy húsz riválisa az országban
Nyomtam a "lájk" gombot
"Csak a puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot..."

http://indavideo.hu/video/Kincs_ami_nincs_1

https://plus.google.com/u/0/113711350539444133890/about