Szerző Téma: Etikátlanság netovábja.  (Megtekintve 17664 alkalommal)

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
Re:Etikátlanság netovábja.
« Válasz #30 Dátum: 2015 Május 06, 13:29 »
Látom HG5CUT gerillamarketing megoldásai célba érnek.

Bosszantó, de működik.

Ebben az esetben a hatásosabb volt, mint egy hallgatás, vagy távolmaradás.
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető HA7HQ

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #31 Dátum: 2015 Május 06, 13:57 »
Látom HG5CUT gerillamarketing megoldásai célba érnek.

Bosszantó, de működik.

Ebben az esetben a hatásosabb volt, mint egy hallgatás, vagy távolmaradás.

Feri ! Ez is egy szakma ! ...szakma vagy ne ....szakma..... :)
Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik !

Nem elérhető HA7HQ

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #32 Dátum: 2015 Május 06, 14:01 »
Ez az "irigység" szöveg egy akkora marhaság.

De nem értik. Egyszer valamelyiknek bezakkant, hogy ezzel lehet elkenni a kínos dolgokat, azóta ez a mantra.
Mindegy, szórakoztatóak.....  :mellow:

Nem elérhető ha5iw

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • HA5IW
« Válasz #33 Dátum: 2015 Május 06, 14:05 »
"Látom HG5CUT gerillamarketing megoldásai célba érnek."

Feri!
ha rám céloztál akkor NEM...határozottan NEM...máskor is ezt írtam....
73/DX    Simon
www.rfha5iw.hu

Do it or not! Just don't try it.     (by Yoda)

Nem elérhető HA7EG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2015 Május 06, 14:09 »
Idézet
...szerintem jó lenne, ha lenne még vagy húsz riválisa az országban
Nyomtam a "lájk" gombot
Hoppá déixelünk déixelünk,  gratulálok!
Nyomulni éjjel nappal vele!

73'
73'Gyuri HA7EG

Nem elérhető HG7DX

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Google+
« Válasz #35 Dátum: 2015 Május 06, 14:26 »
Idézet
...szerintem jó lenne, ha lenne még vagy húsz riválisa az országban
Nyomtam a "lájk" gombot
Hoppá déixelünk déixelünk,  gratulálok!
Nyomulni éjjel nappal vele!

73'

Igen köszönöm! Azon vagyok.. :)
"Csak a puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot..."

http://indavideo.hu/video/Kincs_ami_nincs_1

https://plus.google.com/u/0/113711350539444133890/about
73 HG7DX Gyuri

Nem elérhető ha5iw

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • HA5IW
« Válasz #36 Dátum: 2015 Május 06, 14:31 »
ezt nem értem Gyuri...

bár gondoltam valamire ami valóban beleillik a témába....hú kivert a víz...azt mindig elleneztem...nekem ez jött elő a DX-el kapcsolatban....ha nem akkor passz.....

ui: válaszom nem a hg7dx-el kapcsolatos...nem tudom ki Ő, üdvözlöm itt...
73/DX    Simon
www.rfha5iw.hu

Nem elérhető HG7DX

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Google+
« Válasz #37 Dátum: 2015 Május 06, 14:45 »
ezt nem értem Gyuri...

bár gondoltam valamire ami valóban beleillik a témába....hú kivert a víz...azt mindig elleneztem...nekem ez jött elő a DX-el kapcsolatban....ha nem akkor passz.....

ui: válaszom nem a hg7dx-el kapcsolatos...nem tudom ki Ő, üdvözlöm itt...

Igen, rossz helyre ment, mert nem témába vágó dolog... De ezt most meg én nem értem :D
Csak hívójelet cseréltem, ma kaptam kézhez, ennyi történt :)
"Csak a puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot..."

http://indavideo.hu/video/Kincs_ami_nincs_1

https://plus.google.com/u/0/113711350539444133890/about
73 HG7DX Gyuri

Nem elérhető I ( C O N

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Normafa Műhely
« Válasz #38 Dátum: 2015 Május 06, 21:07 »
tegnapi CQ-BP aktivitásról jönnek a jegyzőkönyvek.
Egyik rádiózó állomás aki küld jegyzőkönyvet a következőket írta - számdékosan név nélkül - a leg mellé:
...........................
János
hg5vy
Csak hogy képben legyen mindenki. A CQ Budapest aktivitást én is nagyon jó dolognak tartom, semmi rizikó, semmi tét, semmi profizmus, semmi kilowattok, semmi elszálltam csak úgy rádiózgatunk hétfőn este. Az már más kérdés, hogy az időpont nem a legszerencsésebb, de oké toljuk, maximum Béláim túltolják...

Ha már 5vy a menedzser akkor jó ha tudja ez a verseny nem mrasz  hanem mraszbsz szervezésű.
http://cqbp.mraszbsz.hu/cq_bp_2015.pdf

A hétfői aktivitás folyamán a jelenlegi mrasz vezetésnek a munkája ellen így tiltakoztam. Elméletileg jogállamban élünk, lehet tiltakozni. Hogy ez eddig ilyen formában nem volt az már más kérdés. Nem tudom az jobb lenne ha fognánk és a nemtetszésünket némi kis megmozdulással egybekötve a Királyhelmec u. 9. előtt tartanánk(?), mert ugye ahhoz is jogunk van. Mert hát jogállamban élünk s a (minden  MAGYAR) rádióamatőrök érdek képviseleti szerve a mrasz. Állítólag még azoké is akik nem tagjai. Mert ha nem így lenne akkor miért is kéne mindennel a mrasz vezetéshez fordulni?  Ha a jó dolgokban elvállalták a képviseletét minden magyar rádióamatőrnek akkor kérnénk a szar ( nem sport-ra gondolok) dolgokban is képviseljék minden rádióamatőr érdekét (ha már magát egyedüli érdekképviseleti szervnek kinevezte).

A hétfői mraszbsz által szervezett versenyen én mindenkinek akiről általam kiderült hogy mrasz tag elmondtam hogy mi az én álláspontom és hogy miért nem létesítek vele összeköttetést. Tehát nem tettem hogy a hívásra nem mentem vissza hanem ha megszólított akkor elmondtam hogy miért nem lesz ebből a megkezdett összeköttetésből komplett qso. Ezen érveimet egy rádióamatőr kivételével mindenki megértette. Azon amatőr aki névtelenül írta a megjegyzését szerintem (saját véleményem) ő nagyon szívére vette ennek a BP-BP közti néhány kilométeres qso.nak az össze nem jöttét. Ugyanis helyi időben 18:33 meghívott a HA2EOK (nem mrasz tag) amatőr és szerettem volna vele riportot váltani, de nem sikerült mert kb hat-hét próbálkozás kb 10 percig a frekvencián zavaró jeleket sugározva meghiúsította a HA2EOK- HG5CUT/P összeköttetést. Én persze lehetnék ezért felháborodva név nélkül, de nem teszem mert nekem van annyi merszem ha valami nem tetszik akkor azt nyíltan kimondom, s nem hivatkozok másra név nélkül, nick név alá-felé-mögé bújva.

A részinformációhoz még az is hozzátartozik, hogy volt olyan marsz tag állomás, aki egyetértett ezen elhatározásommal és megértette, hogy miért nem vagyok hajlandó vele összeköttetést teremteni, vagyis megértette, hogy nem személy szerint vele van bajom, hanem a mrasz jelenlegi vezetésével. Mivel nem vagyok mrasz tag és egyéb  lehetőségem nincs a nemtetszésem kinyilvánítására, lásd hogy a mrasz fórumról IS kitiltottak így ezt a formáját választottam a tiltakozásomnak. 

Itt lenne még tovább is az írásom csak kérésre nem közlöm mert lehet még innen a hamatőrről is kitiltanának.

Tibor hg5cut / I C O N

(Néhányan hiányolták, hogy nem válaszolok. De, csak én is dolgozok és nincs mindig nekem sem lehetőségem a számítógép előtt ülni.)

Nem elérhető ha5iw

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • HA5IW
« Válasz #39 Dátum: 2015 Május 06, 21:44 »
Be kell látni, jelenleg a "törvény" illetve a " flexible time" felkavarta az indulatokat, de ez semmiképp nem csaphat át gyűlölködésbe, egymás cseszegetésébe, hiszen a maga módján majdnem mindenki egyet akar. Sajnos a majdnem középen van és mint tudjuk egy j.áll..ban a kölcsönös konszenzus vezethet előre. Nem tudjuk mi van a majdnem oldalon s ezért határozottan kellene nyilatkozni onnan, hiszen ez egy oldalú lövöldözés, avagy akár említhetném visszaélés a pozíciót.
Soha nem nyilatkoztam még így mint tudjátok, szeretem a békés, viccelődős, néha ha kell kioktatós megoldásokat.
Ezért helyt adok a KDR tiltakozásának abban a formában ha a nevezett versenyen az állomásokkal kétoldalú normális kapcsolatot létesít, naplózza (nem láttam csak egy riportot) és a tiltakozásaként nem ad sorszámot, ha adnak neki természetesen naplózza. Számomra ez a normális ha már belement ebbe a játékba ami nem is játék.
Most az illetékesek jönnek a nyilatkozattal, így , vagy úgy, de kérek mindenkit tartsa tiszteletbe, hogy mindenkinek csak 1 anyukája van, volt....szaporítást is mellőzzük, nem biztos, hogy jó lesz a gén...ha nem jó, még nagyobb baj lesz.
Próbáljunk 2015-nek megfelelően és már nem a L...úton (említeném a Ladoga-tó, Razlivi-tó jegét az érthetőség végett)

ui: nehéz volt és hosszú, de mindenkit szeretek :wacko:
73/DX    Simon
www.rfha5iw.hu

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
Re: Etikátlanság netovábbja.
« Válasz #40 Dátum: 2015 Május 06, 21:46 »
A hétfői aktivitás folyamán a jelenlegi mrasz vezetésnek a munkája ellen így tiltakoztam.

Ilyet akkor sem csinálunk, meg akkor sem. Ennél semmi sem bomlaszt jobban. A legvérmesebb viták után sem jutott eszébe ilyen zöldség senkinek, legfeljebb valamelyik FM csatornán. Vannak határok, amiket egyszerűen nem érdemes feszegetni, mert csak felhívás keringőre. Az éterben béke van - kellene lennie -, politikának még ilyen formában sem. Aki elfogadta tőled, nyilván azért tette, mert nem tehetett mást, plusz az előző mondatom.
73 ..... Tibor

Nem elérhető ha5iw

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • HA5IW
« Válasz #41 Dátum: 2015 Május 06, 21:56 »
Tibor!
És mi van akkor amikor versenyen csinálsz egy szorzót és ő közli, hogy nem vesz rész ezért vagy azért....semmivel nem különb itt is van ezért vagy azért....ez nem lehet határ...a határokat sajnos másként már többen átlépték jogosan és nem jogosan...
73/DX    Simon
www.rfha5iw.hu

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
Re: Etikátlanság netovábbja.
« Válasz #42 Dátum: 2015 Május 06, 22:04 »
Simi, te nyilván több mindennel találkoztál, de azért írtam, amit írtam, mert szerintem ez minőségileg új dolog. Versenyben nem részt venni, szabályokon vitatkozni, egymást alkalomadtán csesztetni szerintem teljesen más, de lehet, hogy csak nem értem a helyzetet, meg talán ez a verseny is elég speciális.

Nekem is pár éve, újrakezdve a 80 méteres rádiózgatást rögtön be is szóltak, hogy ja, az a QTH sohasem lesz alkalmas arra a sávra. :-) Aztán csak egy más elrendezésű antennát kellett feltenni, hogy jól szóljon. Én sem felejtek, de csak magamban.
73 ..... Tibor

Nem elérhető HA7HQ

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2015 Május 06, 22:24 »
ui: nehéz volt és hosszú, de mindenkit szeretek :wacko:

Respekt ! :)

Nem elérhető ha5iw

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • HA5IW
« Válasz #44 Dátum: 2015 Május 06, 22:44 »
"Simi, te nyilván több mindennel találkoztál, de azért írtam, amit írtam, mert szerintem ez minőségileg új dolog. Versenyben nem részt venni, szabályokon vitatkozni, egymást alkalomadtán csesztetni szerintem teljesen más, de lehet, hogy csak nem értem a helyzetet, meg talán ez a verseny is elég speciális."

Tibor tényként említettem a versennyel kapcsolatos dolgokat, nem mint véleményt, joggal, hiszen sokkal jobban értek hozzá kimondhatom>>>>>>>>>>>>még egyszer: akkor a rosszindulat, irigység, rivalitás, hozzá nem értés vezérelt embereket.
Pedig egy jó kis aktivitás, sok embert összeköt, fiataloknak is ajánlott lehet.
Ami megy a maga útján, azt nem kell bántani!
73/DX    Simon
www.rfha5iw.hu