Szerző Téma: Levél a hatósághoz!  (Megtekintve 26783 alkalommal)

Herman

• Vendég
Levél a hatósághoz!
« Dátum: 2015 Május 20, 09:44 »
Tisztelt Hatóság!
Azért fordulok magukhoz, mert minap bennt voltam a polgármesterünknél aki jóformán meg se hallgatott
és azt mondta forduljak a hatósághoz.
Mondom a polgármesternek:
Te Béla! (mert pendelyes kora óta ismerem) intézkeggyé már valamit, mert ez a Tibigyerek (ő a szomszédom) állandóan zavarja a rádióm, ráadásul olyan dolgok történnek, hogy pokollá teszi az életem. Amikor elmondtam neki, először vigyorgott, aztán amikor rápirítottam, hogy mi a francnak vagy te itt, intézkeggyé!. Erre azt mondja a Béla (mert így hívják) hogy a Tibornak van engedélye a rádióra.

Herman

• Vendég
Re:Levél a hatósághoz!
« Válasz #1 Dátum: 2015 Május 20, 09:45 »
Mondom neki:
Te Béla!
Nekem is van rá engedélyem, még új volt a szokol rádió amikor férjem a Feri (mert így hívták Isten nyugosztalja) megengedte nekem, hogy hallgassam. Erre azt mondja nekem, hogy nem illetékes, forduljak a hatósághoz.
Mondom neki:
Te Béla! Mi a francért lopod te itt a napot, ha egyszer panasza van valakinek a faluból, akkor azért vagy, hogy intézkedj. Szóval nem segített, kihozott a sodromból, rácsaptam az ajtót.
A hétvégén itthon volt az unokám (mérnök lesz, most egyetemista az aranyom) elmondtam neki mik történtek velem, azt mondta:
Mama! Írja le majd én a lapostopomon felteszem a nettre, aztán kap a Tibi a hátsójára a hatóságtól.

Herman

• Vendég
« Válasz #2 Dátum: 2015 Május 20, 09:46 »
El is mondom mik történtek velem, lássa a hatóság nem a levegőbe beszélek.
Ennek a Tibinek (ő a szomszédom és Tibinek hívják) az udvara tele van dróttal. Van az udvarán egy
francosan nagy vasárbóc teli drótokkal, meg kábelekkel. Magasabb mint az én tujám, pedig az már közel 40 éves. Amikor fúj a szél, csak úgy zizegnek a drótok, meg fütyül minden.
Kérdem tőle:
Te Tibi! Minek az a sok drót neked? Azt mondja Julis néni a rádiómhoz kell. Csak csóváltam a fejem mert az én rádiómhoz a szokolhoz nem kell semmilyen drót.
Aztán mondom neki:
Te Tibi! Ha itthon vagy és én hallgatni akarom a rádiót, nem tudom, mert csak csipog, szörcsög, meg
bugyborékol semmit nem hallani rajta. Mi a francokat csinálsz te olyankor?

Herman

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2015 Május 20, 09:46 »
Erre a Tibi: Julis néni, hát cv-zek többnyire. Mondom neki azt én is szoktam naponta egyszer-kétszer de egész este? Mért nem mégy el orvoshoz? Erre csak röhögött, és legyintett nekem. Aztán mondja:
Na 73 Julis néni, és otthagyott. Én meg kiabálok utána, hogy nem 73 hanem idén nyáron már 80.
De röhögött tovább, bezzeg azt érti. Az apja is nagy franc volt, az meg mindig a menyecskéket hajkurászta.
Minap beszélek a Bözsivel (Erzsébet ő a Tibi felesége, ő egy jóravaló menyecske) mondom neki:
Te Bözsi! Mi a frászt csinál a férjed, hallottam mikor abban a rádiós szobájában valami széket akart eladni valamilyen alfa hotelnek. Mindig azt kiabálja, hogy székju alfa hotel, valami ilyesmit. Ki a francnak akar ez eladni széket? Ez a Bözse is megéri a pénzét, mert ő is csak nevetett. Azt mondja nekem: Julis néni az külföldiül van, nem magyarul, olyankor hívja a japánokat, meg az amerikaiakat.

Herman

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2015 Május 20, 09:47 »
Mondom neki:
Te Bözsi! Meg van őrülve a Tibi? Nem elég amennyi kínai van itt még a japánokat is hívja? Tudtok róla mennyi menekült jön így is hozzánk? Az amerikaiak meg úgy se jönnek ide, jobb dóguk van annál. Erre megint csak nevetett.
Mondom neki:
Te Bözse! Mindenki megbolondult nálatok? Mindenen vihogtok? Tudod-e, hogy miket művel a férjed? A múltkor szombaton amikor mosni akartam az automata gépemmel, elindítom, hát erre elkezdett centrifugálni, visszafelé csinálta a programot, ez is a Tibi miatt van. Kézzel kellett kimosnom mindent, mert koszosabb volt mint előtte. Vasárnap este a mikróban akartam melegíteni a déli maradékomat, az meg csak nyögött, össze-vissza forgott, aztán amikor leállt hidegebb volt az étel mint mikor betettem.

Herman

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2015 Május 20, 09:47 »
A 40-es villanykörtém úgy pislog, hogy már a látásom is megromlott tőle. Erre a férjed azt mondta, hogy
a kereszt metszet miatt van. Mond meg neki, hogy életében nem járt templomban ne fogja rá a keresztre, mert ahhoz semmi köze mekkora a kereszt, ezt én jobban tudom hívőként.
A Bözsi meg csak nevet, mondom neki:
Te Bözse! Ménem viszed el orvoshoz ezt a gyereket? Azt mondja a Bözse: Julis néni ez a betegség már megmarad neki élete végéig, inkább ezt csinálja mint a kocsmában üljön.
Jól van mondom ti tudjátok, de azért megmondhatod neki legalább szemtelen ne legyen. Minap mikor jött haza a munkából, kint álltam az utcán, és odaszól foghegyről, hogy 88 Julis néni, és most is csak röhögött. Utánaszóltam, hogy már megmondtam neked a nyáron leszek 80 ne légy szemtelen.

Herman

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2015 Május 20, 09:48 »
A hatóság jobb ha tud róla, hogy amióta ez a Tibi gyerek csinálja ezt a mániáját azóta ha hallgatom a kossut rádiót és nem zavarja mert dolgozik, akkor is mindig hülyeséget beszél, ennyit ártott neki a Tibi.
Ami a héten történt, az volt az utolsó csepp volt a pohárban, majd halálra rémültem. Ha rágondolok most is kalimpál a szívem.
Este kint kapálgatok a veteményesben, hál’Istennek sok eső volt, szépen fejlődnek a veteményeim, kezdett esteledni, aztán ahogy felemelem a kapát látom, hogy a kapa éle kékes fényben villogott.
Ijedtemben elhajítottam a kapát, beszaladtam a házba és bezárkóztam. Elkezdtem imádkozni, és
reszkettem. Miután megnyugodtam kicsit rájöttem, hogy ez is a Tibi műve lehet mert az ördöggel
cimborál.

Herman

• Vendég
« Válasz #7 Dátum: 2015 Május 20, 09:48 »
Átkiabáltam neki, Tibi gyere ide! Kijött, elmondtam neki mi történt, az meg annyira röhögött, hogy csapkodta a térdét.
Mondom neki:
Most jól figyelj te istenverte kölök!
Bemegyek a polgármesterhez és feljelentelek, ezt már nem tűröm. Erre tovább röhögött, és megint azt mondta 88 Julis néni (még most is neki állt feljebb) bementem a házba még ott is hallottam a sátáni röhögését.
Ez a színtiszta igazság Tisztelt Hatóság!
Kérem csináljanak ezzel a gyerekkel valamit, mert tönkreteszi az életem.

Maradok tisztelettel:
Julis néni (a Tibi szomszédja)
(Lejegyezte Herman az unoka)

Nem elérhető HG7DX

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Google+
« Válasz #8 Dátum: 2015 Május 20, 10:26 »
Mit szívtál tegnap? ... :huh:
"Csak a puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot..."

http://indavideo.hu/video/Kincs_ami_nincs_1

https://plus.google.com/u/0/113711350539444133890/about
73 HG7DX Gyuri

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2015 Május 20, 10:33 »
Evvel a kedves viccel  csak azt érted el  a Hatósághoz már felesleges egy közös levelet írni.
  Miki csak ennyire futotta szánalmas😂 (Ez csak tipp)

Nem elérhető HA5CBM

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2015 Május 20, 10:55 »
Lalikám, szokás szerint hozod a mélységeidet.

Az írás pedig határozottan kedves.  :D

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2015 Május 20, 10:58 »
Miki hidd el mint ember mint mint rádióamatőr csak felnézhetsz rám . 
   Ja és mert nem tudom megtenni mint facen Tibivel csak úgy teszek mintha nem látnám a firkálásaidat.
Az külön gáz hogy bárki írta nem meri fel válallni a hívójelét.

hg5ojw

• Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2015 Május 20, 12:02 »
kérdésem van! erre a posztra is lehet viccet írni? én nem a hermann vagyok!  :wacko:

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2015 Május 20, 12:23 »
Lehet. :)
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető HA7HQ

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2015 Május 20, 12:27 »
Miki hidd el mint ember mint mint rádióamatőr csak felnézhetsz rám . 

Itt van például ez. Valljuk be, nehéz komolyan végigolvasni......  :wacko:
Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik !