Szerző Téma: Levél a hatósághoz!  (Megtekintve 26775 alkalommal)

Nem elérhető ha5bww SK

• Hero Member
    • Profil megtekintése
Re:Levél a hatósághoz!
« Válasz #30 Dátum: 2015 Május 20, 16:46 »
Lala,
Kérlek, bátran használd az írásjeleket a megfelelő helyeken.
(vö: "A királynőt megölni nem kell félnetek jó lesz én nem ellenzem.)
73 es DX!
Ed
HA5BWW/HA5W
HA-DXC, HA-CWG, DIG, HSC, CTC

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #31 Dátum: 2015 Május 20, 16:51 »
Ede köszi a tanácsot már nem tudom modosítani, azért remélem kihámozható volt a lényeg.

Nem elérhető ha5uy

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #32 Dátum: 2015 Május 21, 21:49 »
Lajos!

Emlékszel Cappadociára?

http://katyasvediabamegy.blog.com/files/2013/03/P1640881.jpg

Korábban már javasoltam, de úgy látom, hogy most már tényleg el kellene utaznod oda.
Időszerű lenne, ha meglátogatnád a barátaidat.

73's HA5UY

p.s.: hozzád hasonlóan ők is kőkemények
« Utoljára szerkesztve: 2015 Május 21, 21:59 írta ha5uy »

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2015 Május 21, 22:11 »
juj uy de meg ilyedem nem foglalom el a helyed!
   Ja csak nem betojtál hogy fiatalok is szeretnének versenyezni ?
Ja akkor talán mások is a leveses fazékhoz férne .
  Az ténylegbfurcsa hogy akik képviselni kéne nekik vélhetőleg nemn érdekük hogy rendes antennánk legyen .
Emlékezetőül ez a kis levél.
  http://itpiac.hu/smf/index.php?action=dlattach;topic=6055.0;attach=7415;image   

ui vigyázz 6m ne legyél nagyobb mert illetéket kell fizened 200eFt. Na csá

ha3hy

• Vendég
« Válasz #34 Dátum: 2015 Május 21, 22:22 »
Lajos én idáig tényleg nem szóltam bele, de valamit jegyezz meg. Nem tudom mihez értesz, milyen hatósági vizsgáid vannak, de ha majd lesz időd keresd fel az általános iskolai nyelvtant tanító (tanárod) tanárnőd. Elképesztő, hogy a helyesírásod milyen pocsék. A mondanivalód az még külön megér egy misét mert az ember gyereke győzi kihámozni, hogy mit szeretnél mondani. Én a Te helyedben qrvára kussban lennék, még akkor is ha ellenvéleményem van. Tényleg magadat járatod le. Nem kéne.
Hidd el nekem én is visszabeszélek olyan embernek akivel nem értek egyet, de most -téged védve- háromszor gondold meg mit írsz le.
Jóindulattal, és 73!
Laci
ha3hy

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2015 Május 21, 22:32 »
Laciköszönöm tanácsodat de nem fogadom meg .
  Qurvára jó indulatú vagyok veled...
Ez nem visszabeszélés , csak televan a tököm hogy felettem ellenem döntenek
Ja és most nézem te is a versenyzők közé tartozol  ? Akkorúgy érzem darázsfészekbe tenyereltem?
   Ha első osztályú versenyző vagy áruld el mennyi támogatás kaptok ?
73'

Nem elérhető I ( C O N

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Normafa Műhely
« Válasz #36 Dátum: 2015 Május 21, 23:17 »
köszönöm tanácsodat ...
Lalám a szöveget figyeljed ha kérhetném...
https://youtu.be/ZPFpRsoYlu8?t=16s

Tibor hg5cut / I C O N

Nem elérhető I ( C O N

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Normafa Műhely
« Válasz #37 Dátum: 2015 Május 21, 23:39 »
köszönöm tanácsodat ...
https://youtu.be/ZPFpRsoYlu8?t=16s

Tibor hg5cut / I C O N
https://www.youtube.com/watch?v=2B63HfWW4Ac

Tibor hg5cut / I C O N

ha3hy

• Vendég
« Válasz #38 Dátum: 2015 Május 21, 23:42 »
Lajos!
Rossz hírem van a számodra. Soha, egy kivétellel (skandináv verseny valamikor a 80-as években) semmilyen versenyen nem vettem részt. Azaz ha részt is vettem világversenyen nem küldtem logot kivéve akkor, (csúnya dolog) de én csak a morze élvezetéért vettem részt rajta. Ja és most kell közölnöm a kukacoskodókkal, hogy 2015-től nem vagyok MRASZ tag.
Gondolom idáig tiszta a dolog. Semmilyen darázsfészekbe nem nyúltál bele, mert amint írtam sosem versenyeztem kivéve azt az egy alkalmat akkor is csak érdekességképpen.  Első lettem, de ez egy pici verseny volt. Én szerettem (szeretek morzézni) és élvezem ha egy idegen állomás visszajön. Részemről az "amatőrizmus" amit én másképp neveznék ez egy sokrétű dolog. Tudod ez úgy működik, hogy ha valakit rádióamatőrnek neveznek, az egy (más szemében) a valódi amatőrt jelenti, talán nem kell ragoznom. De magunk el kell, hogy tudjuk dönteni, azt, hogy ki a rádióamatőr. Nos felteszem a kérdést, van-e ilyen definició, hogy valóban ki is a rádióamatőr?
Van itt a fórumon amatőr aki az eszével és a tudásával keményen veri a mezőnyt.
Tudsz rá választ adni? Nem akarok nevet mondani, akit nem annyira érdekel a versenyzés (velem együtt) és többet tett a rádióamatőrökért mint aki csalással versenyezve, melldöngetve világ első helyezést ért el, később pellengérre állítva nem szégyelli magát, mert ha ez történne akkor egy "mea culpa"-val legalább bocsánatot kérne.
Nehéz dolog, gondolom erre a hozzászólásra lesz plusz és mínusz hozzászólás. Ez így helyes. Elmondom miért.
Nem egyformán látjuk a világot, és ez így jó. Sem Te sem én nem azért vagyunk rádióamatőrök, hogy kitűnjünk a közösségből. Aki erre játszik az már nem "amatőr" hanem profi. Tudjátok kiről beszélek bár ő nem dicsekszik vele, csak teszi a dolgát.. Mielőtt bárki felhorkanna, akiről beszélek egy született amatőr, és én megértem. Neki az élet megadta, hogy "profi" szinten képviselje a magyar rádióamatőröket, lelke rajta, én ebből a szempontból csak tisztelni tudom. Kevés ember tett annyit a "magyar rádióamatőr hírnévért" mint HA7TM. Leírom a nevét, elmondom, hogy miért.
Ha valaki ilyen anyagi lehetőséggel rendelkezne, nem biztos, hogy ebbe a hobbiba fektetné, amiből azért gondoljunk bele, nagy haszna nem lesz. Ezért minden tiszteletem HA7TM Tiboré!
Hosszú lenne ezt tárgyalni, van pár amatőr itt a fórumon akivel egyetértek (nem mindenkivel) de az élet már csak ilyen. Aki pedig ellene szól abból valószínű az irigység és a hozzá nemértés beszél.
Végszóként:
Lala:
Nem biztos, hogy neked mindenre kell válaszolnod. Gondolj bele, akit évek óta nem tudtál meggyőzni, azokat ezek után sem fogod.
Nekik csak levegő vagy, ők teljesen másképp látják a világot.
Igaz ez nem a vicc rovat de elmondom neked, hogy megértsd:
Van nekem két nőm, az egyik nagyon szép, de az ágyban nem ér semmit. A másik az egy ördög az ágyban, ha lekapcsolom a villanyt a képét nem látom. Melyiket választanád? Lehetne ragozni, hogy feleségként, vagy szeretőként, de ez már más téma.
73! DX!
Laci

Nem elérhető HA7HQ

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2015 Május 22, 00:04 »
Most már mindenhol vicc rovat lesz ?  :wacko:
Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik !

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #40 Dátum: 2015 Május 22, 00:11 »
Hát a dühöngő egyébként is egy vicc, de mintha szükség lenne rá. :)

Pedig jobb lenne megbeszélni, hogy hogyan működik az antennaforgató elektronika.
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2015 Május 22, 00:11 »
Inkább "nem kell úgy félni "
   Meg inkább Kerekes koncertre járok .

Laci itt a probléma Tiszteltem Tibort de amikor csinál egy pálfordulást, olvasd a mrasz furumot első hozzászólása:

http://www.mrasz.hu/forum/viewtopic.php?f=6&t=25

Majd a 6. elsején ugyan arra a szabályozásra azt mondja  jó hír ugyan az a változatlan rendelet. Ne ezért ez gáz.
   Aki egyetért evvel nincs tisztában az amatőr anyagi helyzetével ,  hogy egy 10 m antenna törvényes elhelyezése
 20 e Ft anyagköltség mellett 200eFt illeték. Szerinted jó így? Persze ha kőgazdag vagyok nem gond ha egy 2 millás antennatoronyra is ugyan ennyit fizetek. 
Legyen az a legjobb ember vagy versenyző vagy bárki  de ennek rendeletnek örül  ne képviseljen , nem az amatőrök érdekeit képviseli. 

Pali ha ez neked vicc akkor az szomorú.

Nem elérhető HA7HQ

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2015 Május 22, 00:17 »
Pedig jobb lenne megbeszélni, hogy hogyan működik az antennaforgató elektronika.

Nagyon szívesen. Semmi titok nincs benne.

Nem elérhető HA7HQ

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2015 Május 22, 00:19 »
Pali ha ez neked vicc akkor az szomorú.

Nem Lajosom, a szomorú az, hogy fogalmad sincs arról, mire reagáltam, de azért beleszóltál.
Pedig - hidd el - nem mindig igénylem, hogy hozzám szólj. Sőt......

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2015 Május 22, 00:23 »
Pali bocsánat a félre értésért nyugodtan írd ki kinek írtad akkor ez elkerülhető.