Szerző Téma: QRP-antenna hangoló  (Megtekintve 4650 alkalommal)

hg5ojw

• Vendég
QRP-antenna hangoló
« Dátum: 2015 Június 28, 19:18 »
itt most egy bevált hangoló építését adom közre.

hg5ojw

• Vendég
Re:QRP-antenna hangoló
« Válasz #1 Dátum: 2015 Június 28, 19:41 »
a felhasznált forgók egy videoton rádiókból lettek kiszedve. a vas egy piros jelzésű T- ?
a bemeneti amphenolnál van az swr-mérő panel szerelve. a készülék az adott menetszámokkal 2-32MHz-ig megy. a meghajtó rádió 32MHz-ig ment. lehet hogy többet is tud a hangoló.

Nem elérhető ha7vc

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2015 Június 29, 09:13 »
Gyönyörű, de mit mér a két műszer?

Vy73! Laci.
Make QSO, not war!

hg5ojw

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2015 Június 29, 09:23 »
először a műszer került bele. nagyon jól lehet látni az hangolás menetét. a ledet nem is akartam és migis berektam. a hangoláskor figyelem a sávzajt. ez elég élessen jelenkezik amikor jó helyen vagyok. útána már csak finoman műszeressen beállítom. tegnap ki is próbáltam 80m-en. igaz 5 watt teljesítményem volt. a HA9DAG jött vissza. így a próba megtörtént... 73   :ph34r:

Nem elérhető ha7vc

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2015 Július 01, 07:42 »
Csak azért kérdeztem, mert a rajzon nem látok műszert.  :ph34r:
Make QSO, not war!

hg5ojw

• Vendég
« Válasz #5 Dátum: 2015 Július 01, 08:37 »
igen mert azt útána én módosítottam. az első műszer a haladót méri. látni is hogy kitért rendesen. a zöld led meg világít. az előlapon van egy potenciómeter a műszer alatt. ezzel szabályzom a műszerérzékenységet. ha az swr nagy, akkor a második műszer tér ki jelentőssen és a piros led világít. a hangolás elég könnyű így. a felhasznált forgók talán a 10wattot is bírják. én 5wattal dolgozom. nagyon meg vagyok vele elégedve. a toroidról csak annyit hogy úgy hozattam de már a típusát nem tudom sajnos. 73  :ph34r:

Nem elérhető HA3ZG

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2015 Július 01, 10:11 »
Ezek a forgók 100wattot elbirnak hamgoloként. Csak sokat kell tekerni, mert úgy látom áttételesek.

hg5ojw

• Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2015 Július 01, 10:50 »
Gyula! csak azt építem meg amire szükségem van. ez jól sikerült ls ezért is közlöm le. a koppintás kifejezés sem állja meg a helyét mert én a leírások alapján építettem meg. javaslom hogy építs te is valamit és jelentsen neked örömöt.  a linkeket megnéztem figyelmessen. a ha8lmk-nak gratuláltam a honlapjához és közöltem vele hogy egy-két ötletet én is megépítek. nincs ebben semmi kivetni való.  csak azt közlöm le amit meg is építettem és eredményessen használok.ha tudsz valami jó kapcsolást  vagy egy ötletet közöld le ...hát ha jó. a szétesésről meg ne aggódj 73  :ph34r:

Nem elérhető ha8al

• Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2015 Július 01, 11:00 »
Béla vagyok ! ÉS még kirugni is tudok.. de 8AL Pista

hg5ojw

• Vendég
« Válasz #10 Dátum: 2015 Július 01, 11:06 »
a forgók finom hangolása nem volt gond. a vételen megkerestem a sávzaj erősödését. ez a durva hangolás, majd finomítottam. nagyon sokat segít a műszeres kijelzés. most a 40méteren figyelgetek. az swr mérőben levó toroid menetszám 16 bifilláris . lila jelzésű (ha5bfn). ez nagyon jól bevált swr mérő melyt a HA8LMK is ajánlott. nem "koppincs" hanem építés és itt ez a fő szempont. kevesen vagyunk akik építenek sajnos... 73

hg5ojw

• Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2015 Július 01, 11:08 »
bocsánat Béla! kirúgni....?? kapus?  melyik csapat? fc- építők?
 -_-

Nem elérhető HA3ZG

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2015 Július 01, 11:17 »
HA8AL. Mielőtt ocsmárolod más hangoloját talán te is épithetnél ilyet. Szépen nézzen ki és jól müködjön. Nekem ne írd, hogy épisek hangolot. 15év alatt csináltam vagy 50darabot és tudom mekkora munka ez. A szerinted: nagy ellenséged is elvitt tőlem 2hete 1darabot. És csak dicséri azóta is.

hg5ojw

• Vendég
« Válasz #13 Dátum: 2015 Július 01, 11:19 »
félre a focival. az swr mérőt deszkamodelban is megépítettem. ellenőriztem a szimetriát is. a felhasznált dióda aaz110 (kincset ér). nagyobb teljesítmény esetén a visszacsatoló trimmert elhagyhatjuk. ez persze nem több száz wattra értendő. a felső határfrekvencia az építésből eredő szórt-szerelt kapacitásokból és a felhasznált alkatrészek jelentőssen megszabják. 73  :ph34r:

Nem elérhető ha8al

• Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2015 Július 01, 11:36 »
Zoli ! Nem vau-vau... mindenbe...nem telefon ez..

CTRL-Z