Szerző Téma: reklám  (Megtekintve 13460 alkalommal)

Nem elérhető ha6pc

• Hero Member
    • Profil megtekintése
Re:reklám
« Válasz #30 Dátum: 2015 December 26, 22:11 »
Nyilvánvaló, a műanyag világ felépült, a fejekben mindent lecseréltünk kamu tudásra és kamukultúrára, az átbaszástudomány (reklám) meg úgyis a legősibb mesterségek közé tartozik, szóval most már kár úgy tenni, mintha bárminek is jelentősége lenne, hogy így továbbra is zavartalanul kerülhessük a felnőtté válást.

ja! Digitális kultúra-Z generáció

Nem elérhető ha6pc

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #31 Dátum: 2015 December 26, 22:15 »
Tudja valaki pontosan hogy mi volt a rendezők koncepciója?

Ha nem akkor meg mindenki aki fikázza Paczolay Béla és Deák Kristóf munkáját az elmehet az anyjába. Ezt most csak az ünnepekre való tekintettel írtam így, pedig tudnám szebben is.

Jelezném még egyszer és utoljára ők voltak a rendezők, másnak nem volt beleszólása a filmbe.
Majd persze, minket az amatőröket megkérdezik ugye, hogy mégis mi kell a nézőnek?

Szerencsétlen hülye rádióamatőrök hol éltek ti? VAZZE! És még egyszer: VAZZE!

A reklámipar (ez esetben is) olyan koncepció alapján dolgozik,hogy "add ide a pénzed,oszt' húzzál". Nívótlan. közönséges.
Minden más csak alkoholos őszinteség.

Nem elérhető HA1TN

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #32 Dátum: 2015 December 26, 22:16 »
A reklám sok más területhez hasonlóan  - gazdasági, társadalmi vonalon - tiltott és elfogadott elemek keveréke, határterület állandó harccal. A reklámot nem tekintjük teljes fikciónak, hiszen tartalmát szabályozzák, és szép számmal szabnak ki büntetéseket a bennük elhangzó valótlanságok miatt. Ezek nyilvánosak, olvasgattam már.
Pár éve ment egy Tic-Tac reklám (mentolos drazsécukorka) amiben:
- Tic-tac cukorkák beszélgetnek (hogyan, hát azok nem élőlények, nincs hangképző szervük)
- Tic-tac cukorkák néznek bele egy távcsőbe, valami bolygót kémlelve (nincs is szemük, agyuk, és honnan lenne távcsövük)
- Tic-tac cukorkák csajoznak... nem folytatom.
Az egész full fikció. A reklámban nem szerepel semmi értelmes információ, csak egy rakás baromság, plusz egyetlenegy dolog: a márkanév. Az a reklám arról szól: vegyél Tic-Tac-ot. Semmi másról. Képzeljünk el egy csillagász vagy biológus fórumot, ahol erről menne a nyavalygás, hogy ez most mennyire gáz egy reklám.

A pufi fiús reklámmal szerintem akkor lenne a gond, ha az Aldi azt állítaná, hogy x összegért kapható náluk olyan PMR rádió, amivel bárki idegen civilizációkkal veheti fel a kapcsolatot.

Így meg azt állítom, nekem szerzett egy fél perc mosolygást amikor először láttam, és itt néhányunknak pár mínusz percet az értelmes dologgal töltött életünkből. Abba pedig bele se merek gondolni, hány tranzisztor mit csinált ahhoz, hogy ezeket a sorokat olvasni tudjuk :)
73!
HA1TN - Norbi

Nem elérhető ha6pc

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2015 December 26, 22:27 »
"Aldi - Jobban-Okosabban"
Tényleg a rívás gyött rám!  Az rendben van,hogy a filmgyártónak szakmája,de ennyire?
Volt egy régebbi reklám is"A bvm adását hallották" Hasonló színvonalon.

Azt nem győzöm hangsúlyozni,hogy tudomásom lett volna arról,melyik klub közreműködésével is készült ?
Ezt itt,most tudtam meg.
De mindegy is; az egész egy ótvar,ahogy van! ha Tarr Béla,ha Fellini csinálta,akkor is!

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2015 December 26, 22:28 »
Igaz a "szélső bal oldalon" látható egy forrasztóállomás, de az csak azért kellett mert a mikrofonzsinór szakadt volt és azt forrasztottuk meg. 

Hát igen. Kellett az a mikrofon. Mire is? :)
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető ha5bxr

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2015 December 27, 09:36 »
Mint HA6PC Gyuri írja:
A reklámipar (ez esetben is) olyan koncepció alapján dolgozik,hogy "add ide a pénzed,oszt' húzzál".

Koncepció.... lósz@r !
Még a kereskedelmi TV-k megjelenése előtt történt...
Egy volt csoporttársam megkért, hogy csináljunk valami reklámot egy "forradalmian új" nadrágpelenkának. Nem sikerült lebeszélnem róla, elvállaltam. Ahogy mostanában mondanák, én lettem a rendező, producer és hangmérnök.
A Tulipán presszóban összefutottunk az azóta (de nem csak emiatt) a Magyar Köztársaság Ezüst Érdemkeresztjével kitüntetett Forgács Gabival.

Emlékeztetőül:    https://www.youtube.com/watch?v=JQf4B7LmhvQ

Kb. másfél perc alatt kitaláltunk egy hasonló marhaságot. Másnap délután leforgattuk, megvágtuk, lekevertük. Szétosztottam egy halom pénzt, oszt annyi. (Én természetesen barátságból csináltam.)
Kb. 40 alkalommal került adásba, de olyan rossz időpontokat vett meg a forgalmazó, hogy nem igazán sikerült kiütni a "hagyományosakat". Gondoljátok, hogy a stábtagok emiatt azóta is gyászszalagot viselnek?

Jó Tiborom (HG5CUT), engedd meg, hogy anyázás helyett Neked is inkább a jótékony felejtést ajánljam.
Én sem Rólatok, sem az alkotókról sehol semmi rosszat nem írtam, jól ismerem ezt a szemfényvesztő műfajt. Hidd el, azzal, hogy ezt a végterméket véded, sőt dicsőíted, nem a legjobb bizonyítványt állítod ki Magadról.

Részemről barátsággal, 73 !
István

Nem elérhető ha7sg

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #36 Dátum: 2015 December 27, 11:19 »
Sziasztok!

Hagyjátok már a fenébe! Karácsony van.

Ezen viszont jót nevettem még annak idején. Még rátaláltam:
https://www.youtube.com/watch?v=DHMxdrs1LL8 . 28. mp-től.
73: 7SG Gabor

Nem elérhető HG4FC

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • HG4FC WEB oldala
« Válasz #37 Dátum: 2015 December 27, 11:31 »
Most komolyan 36-37 bejegyzés?! 576 megtekintés.

A miről is?

Ügyesek vagyunk....

73' Tóni
Az erő velem van!

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #38 Dátum: 2015 December 27, 12:15 »
A miről is?

Például egyfajta felelősségről vagyis ízlésről? Ezen statisztikával nem fogsz fogást találni, hogy hát megint mennyit beszélünk hülyeségekről.

Igazából az év legérdekesebb topikja, mivel hónapokkal ezelőtt, ugye, többször vívtunk a KDR-rel a rádióamatőr hozzáállás és értékek mibenlétéről, erre máris előkerül egy gyönyörű illusztráció úgy, hogy az elején a kapcsolatról nem is lehetett tudni... A rendező persze azt csinál, amit akar, de bizonyos dolgokat nyilván másoktól kapott a keze alá, amikben sem ő, sem az nem volt igényes, akitől kapta, és erről folyt a vita.
73 ..... Tibor

Nem elérhető VE7JH

• Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2015 December 27, 15:04 »
Most komolyan 36-37 bejegyzés?! 576 megtekintés.
A reklám elérte a célját.

Nem elérhető HA5CBM

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #40 Dátum: 2015 December 27, 15:48 »
Azon törtem a fejem - tisztelet a kivételnek -, hogy hirtelen mennyi igényes ember keletkezett itt.

Egészen elképesztő. Az írás az nem megy, de egy reklám mibenlétéről és céljáról teljes értékű anyagok születnek. Ecce!

És a feljelentős lélek, az mindent visz. Itt pedig az jutott az eszembe, hogy az illető milyen jól érezte volna magát 1944. október vége felé. Mennyi zsidót és baloldali elemet tudtál volna kötélre juttatni, édes egykomám. Uram Jézus! Gondolom, sírsz, hogy ez nem a te időd, de azért törekedj.

Remélem, a többség érti az október közepi párhuzamot.

Nem elérhető HA5NB SK

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2015 December 27, 16:29 »

A reklám elérte a célját.

Holnap rohanok az Aldiba klotyópapírt venni! :D
73 & DX! Gábor

HA-DX-CLUB

Nem elérhető I ( C O N

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Normafa Műhely
« Válasz #42 Dátum: 2015 December 27, 17:02 »
Gondolom, sírsz, hogy ez nem a te időd, de azért törekedj.
Még hogy nem az ő ideje? A marsz honlapon ő a webmester,  ki is éli magát benne. Aki rosszat szól azt kitiltja, (csak )erre van esze.

Nem elérhető HA5CBM

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2015 December 27, 17:17 »
Állítólag 1944. március 19-e után a németek annyi feljelentést kaptak, ami még őket is meglepte.

Amikor Gosztonyi Péter híres hadtörténészünk a 70-es években a szemtanúkat erről a témáról faggatta, ők azt felelték neki, ez nem igaz, sőt, a feljelentések mennyisége szokványos volt, ellenben a találati arány, na az mindent vitt. Azaz kevés patkány jó hatásfokkal dolgozott.

Feljelentő másodpercemberkék minden korban kellenek, különben - mi is lenne különben? Jó eséllyel békésen élnénk.

Kár, hogy Gosztonyinak, mint nyugati kutatónak nem volt módja akkoriban az áldozatokat is kérdezni. Mondjuk ezt azóta sem sokan tették meg, lévén erre itthon csekély az igény.

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2015 December 27, 17:33 »
Miki!

Olyan vagy mint a Hupikék Okoska. :)
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!