Szerző Téma: FT-891  (Megtekintve 4970 alkalommal)

Nem elérhető HA1TN

• Hero Member
    • Profil megtekintése
Re:FT-891
« Válasz #30 Dátum: 2018 Május 03, 14:59 »
Én továbbra is azt gondolom, hogy a legalsó kép valami protó/nullszéria darabot ábrázol és nem került ilyen forgalomba, de ki tudja...
Az előlap hátulján a rögzítő csavar körül az csak egy recés rész a rögzítés miatt, ha arra gondolsz.
73!
HA1TN - Norbi

Nem elérhető HA5SPA

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #31 Dátum: 2018 Május 03, 16:03 »
Pedig még Operating Manual is van hozzá, szép gyári .pdf-ben.

73 de Op: Peter

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #32 Dátum: 2018 Május 03, 21:04 »
Az előlap hátulján a rögzítő csavar körül az csak egy recés rész a rögzítés miatt, ha arra gondolsz.

Aha. Akkor azért volt olyan furcsán lyukas a közepe. :-) Köszi. Ez viszont dicséretes.

Tehát a Mode gomb volt korábban és most van a QMB mindenhol?

Azt olvastam még, hogy van pár szabadon programozható billentyűje. Akkor végül is az USB/LSB mindenképpen megoldható, ha az A/B VFO nem is jegyzi meg, gondolom.
73 ..... Tibor

Nem elérhető HA1TN

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2018 Május 03, 21:42 »
Pedig még Operating Manual is van hozzá, szép gyári .pdf-ben.
Linkeld be légyszi ezt a pdf-et, nekem teljesen másik van a yaesu.com-ról :)
Mindenesetre azt is eléggé érdekesnek találom hogy a manual nem nagyon nyilatkozik arról, hogy amit bemutat az pl. milyen firmware verzióra vonatkozik. Amikor megkaptam a rádiót, olyan fw volt benne, amin nem volt general coverage vétel sem, a dobozban lévő manual meg hivatkozott rá. Feltettem rá a legutolsó fw-t és most megfelel a manualnak. Érdekes...
73!
HA1TN - Norbi

Nem elérhető HA5SPA

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2018 Május 03, 21:56 »
Linkeld be légyszi ezt a pdf-et, nekem teljesen másik van a yaesu.com-ról :)
A fórum limitációi miatt nem tudom direktben feltölteni, ezért egy Dropbox link:
https://www.dropbox.com/s/2bv1eb9rbvsyx5k/FT-891_Operating_Manual.pdf?dl=0

Valamikor régebben töltöttem le, amikor szemezni kezdtem ezzel a rádióval.
A net könnyen felejt, ezért az érdekesnek tűnő dolgokat el szoktam menteni.
Visszaolvasva ez a fórum is tele van döglött linkekkel...
73 de Op: Peter

Nem elérhető HA1TN

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2018 Május 03, 22:14 »
Köszi! Aham, aszongya: Application for FCC/IC. Ez tehát a protó darab használatija, amit elküldtek a bevizsgálásra.
Fura is, mert nincs többféle firmware verzió fent hogy mondjuk az egyiken az a gomb más funkciójú lenne mint a másikon.
Hacsak nem olyan a fw hogy megnézi milyen jumperek vannak összeforrasztva és attól függően más funkciója van a kérdéses gombnak.
Amit küldtél, az 31 oldal. Ami fent van jelenlegi manual, az 62. oldal. És tettek fel egy bővített verziót az meg 114.
73!
HA1TN - Norbi

Nem elérhető CB szökevény

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #36 Dátum: 2018 Május 06, 21:53 »
Van itt a fórumon valakinek saját tapasztalata vele? Amit lehet angolul már elolvastam róla, de ez egyelőre nem változtat az elhatározásomon. Kérem csak olyan írjon, aki már látott/használt ilyen rádiót.

Egy pici van, szombaton kivittük a Pilis-tetőre. Nagyon kellemes hangú a vevője! 7 és 14 megán füleltünk vele.

A kezelése tényleg kicsit furi, de megszokható. Ha esetleg megdöglik a mostani "kempingrádióm", ilyet fogok venni. (Egy kedves barátomé a rig.)
Hülyével vitatkozni, olyan mint egy galambbal sakkozni: ledönti a bábukat, rápottyant a táblára, aztán peckesen ugrál, hogy ő nyert.

Nem elérhető HA1TN

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #37 Dátum: 2018 Május 10, 09:52 »
Végre sikerült összeraknom a vezérlő kábelt az MFJ-929 illesztő és a rádió közé. Működik, jobban mint ha nem lennének összekötve, de azért nem 100%-os.
Általában többször kell indítani a hangolást hogy sikerüljön. De mindenképpen kényelmesebb így mint folyton üzemmódot váltogatni a hogy hangoláshoz legyen vivő.
A 891 dedikált illesztője az FC50 az én MFJ-m FC30-at emulál, az is kérdés hogy mennyire jól. Nem sok infót találtam róla egyébként sem.
73!
HA1TN - Norbi

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #38 Dátum: 2018 Május 10, 10:37 »
Itt szó esik hasonlónak tűnő problémáról (Google-huszár ha felül a lovára...), bár ennyi alapján még akármi más is lehet: https://forums.qrz.com/index.php?threads/mfj-929-with-ft-891-wont-tune.603431/

Két dolgot kellett átállítani a stabil működéshez.
73 ..... Tibor

Nem elérhető HA1TN

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2018 Május 10, 11:09 »
Igen, köszi, éppen ezt elolvasva sikerült egyáltalán valamilyen működésre bírni...

Barátunk ezt mondja:
"Fixed and working, apparently I'm an idiot.
I didn't realize you had to HOLD DOWN the TNR button during the duration of the tune. I just just giving it a momentary push."

Mánuell meg ezt:
"Press and hold the MULTI  function knob for  one second to begin automatic tuning. The  transmitter will be engaged, and the “WAIT” will blink while tuning is in progress"

És akkor még van pár bizonytalan paraméter, pl. az MFJ929 firmware verziója, stb, stb.

73!
HA1TN - Norbi