Szerző Téma: tanácsok kezdőknek  (Megtekintve 6613 alkalommal)

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
Re:tanácsok kezdőknek
« Válasz #30 Dátum: 2017 Május 10, 13:34 »
Miért, nem ez az arány? :-) Amúgy világos, a felsorolt területekre, ismeretekre nem reagálni, a magunkét hajtogatni értelmes tevékenység. Ha ezt a zöldséget nem látod át egyből a másik fejében, akkor nem én vagyok a hibás. Eleget etettek életemben hülyeségekkel, de főleg basztattak úgy kérdésekkel, hogy a válaszokat meg sem hallották, alkalmatlanok voltak a befogadásukra, hogy ne viseljem csendben és örömmel, de szerintem te is rá fogsz jönni. Addig nyugodtan el lehet veszni a részletekben, amit jól ismerünk és biztonságos téma: igen, az FT-60R is milyen jó rádió. Hogy miért lett felvetve és mennyire sehová sem vezet ennek a taglalása, az más kérdés.
« Utoljára szerkesztve: 2017 Május 10, 14:11 írta ha3flt »
73 ..... Tibor

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #31 Dátum: 2017 Május 10, 14:06 »
Egyébként meg ha egyetlen mozdulattal hülyének nézésnek lehet titulálni a lelkiismeretes és aprólékos válaszaimat - amik közt nyilván akad csupán érzelmi alapú is (mint a tiéd), de nem sok -, akkor bármit felesleges írni...
73 ..... Tibor

Nem elérhető kbazsi97

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #32 Dátum: 2017 Május 10, 14:34 »
Már csak arra vagyok kiváncsi hog egyebként mi bajod van? Nem értem mire fel irod azt hogy rögeszmés vagyok, feltettem egy kérdést amire nem kaptam egyértelmu választ, se konkrétunot hogy akkor végulis mit csinálajak. Azért jöttem ide hozzátok mert fingom nincs ezekröl a dolgokrol, és segitséget szerettem volna kérni azoktol akik értenek hozzá, hogy akkor mi is lenne a legjobb, erre annyit mondtál mi nem és hogy szerinted egy hulye vagyok. És akkor elkezded  uszitani a többi embert is. Meg se haragudj de nem értem a logikádat. Ugy csinálsz mintha mondtal volna valamit hogy mit vegyek, de nem hallgatnék rád és már csak azért se ugy csinálnék. De ilyen nem történt. Mert ugye az eredeti kérdés ez volt. Illetve bármiféle tanácsot elfogadok, csak mondom nem értem ezt a nagy ellenségeskedést.

Nem elérhető HA5CVM

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2017 Május 10, 18:48 »
Nincs itt semmiféle ellenségeskedés. Feltettél egy  kérdést ami nem egyértelmű, ezért nem lehet rá egyértelműen válaszolni. Ahogy gyümölcsből is sokféle van, a vészhelyzetek is sokfélék. Például: árvíz, födrengés, nagykiterjedésű erdőtűz, fegyveres hordák garázdálkodása, hagyományos vagy  nukleáris háború stb. Ezeknél az állami szervek korlátozzák a lakosság mozgását, vagy szervezetten kitelepítik őket, az intézkedésekről rádión,TV-n esetenként mobil telefonon, plakátokon stb. tájékoztatják a lakosságot. A kézi adóvevő ilyenkor szükségtelen,. háborús körülmények között pedig kifejezetten " egészségtelen", ilyenkor még arádióamatőrök tevékenységét is korlátozzák.
Először talán tisztáznod kellene, milyen vészhelyzetre akarsz felkészülni. A kézi adó-vevőre szerintem nem kell pénzt költened,.

Albert.

Nem elérhető kbazsi97

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2017 Május 10, 19:00 »
Köszönöm szépen :) valojaban haboru.

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2017 Május 10, 20:45 »
Vegyél egy FT60-at. Az tényleg jó kis rádió.
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető kbazsi97

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #36 Dátum: 2017 Május 10, 22:37 »
Még egy olyan kérdésem lenne hogy hogyan tudnam megoldani ezeknek a radioknak a tölteset 5v-os napelemröl vagy powerbankrol. Mert ugye a wouxonnak és az ft60nak is 7,4esv os az akksija. Azt már tudom valami félw átalakito kene de csak 5v to 12v-t talaltam illetve visszefele alakitokat. Ami 7,4 re alakit semmit

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
73 es DX!
Feri
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető HA7EG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #38 Dátum: 2017 Május 11, 08:11 »
5 voltos napelemet én még nem láttam,  szerintem van ott nagyobb feszültség is amiből az 5 Volt lesz.
Szóval feleslegesen nem kell 5 Volt ra szabályozni utána pedig átalakitani 7.4 - re .
Kerüld a felesleges veszteséget.
73'Gyuri HA7EG

Nem elérhető kbazsi97

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2017 Május 11, 08:44 »

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #40 Dátum: 2017 Május 11, 10:41 »
Ez az egész töltős részed így egy marhaság.

Szólj ha vettél rádiót.
73 es DX!
Feri

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #41 Dátum: 2017 Május 11, 10:43 »
Mivel ez a leiratkozás egy végtelen történet, soha nem teheti akkor az ember, amikor akarja, csak elmondom, hogy már egy rossz kérdés is elvitt benneteket megint a susnyásba, és mivel a hozzá szükséges műszaki információknak a birtokában vagytok, így csak a beleélés képessége hiányzik...

Kezdve ott, hogy névleges feszültséggel nem lehet akkumulátort tölteni, az tágabb határok közt változik, feltöltött állapotban jóval magasabb. Vagyis mióta ugyanaz az akkumulátor névleges feszültsége és a rádió/töltő bemeneti feszültsége?

Az én rádióm tápbemenete 5 V-os (USB), van hozzá 12 V-os beleállítós töltő, az akksi meg 3,7 V-os... A step-up és step-down konverterek világában ez nem probléma, Li-ion akksit úgysem lehet rendes töltő nélkül tölteni, így valahol lesz egy konverter+intelligencia - vagy a rádióban vagy a töltőben. (Persze mindent lehet, csak kicsit veszélyes.)

Az FT-60R még Ni-Mh akkumulátoros, ha jól sejtem, ott nyilván valami áramgenerátorral megy a töltés a rádió tápcsatlakozóján keresztül vagyis nincs intelligens töltés, a gyártók sohasem szerettek erre költeni, de ott is csak az a követelmény, hogy magasabb legyen a rádióba dugott táp feszültsége, mint az akkumulátoroké. Idézet az FT-60R műszaki paramétereiből:

"Supply voltage:
Nominal:    7.2 V DC, Negative Ground
Operating:  6.0-16 V DC (EXT DC Jack)
           11.0-16 V DC (EXT DC Jack with Charging)"
73 ..... Tibor

Nem elérhető I ( C O N

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • Normafa Műhely
« Válasz #42 Dátum: 2017 Május 11, 10:49 »
Tibi!

Ne haragudj, de ha visszaolvasok hónapokat szinte mindenki hülye szerinted.

https://youtu.be/Md3cN0M8KdQ?t=1m19s

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2017 Május 11, 11:26 »
Na arra azért jó volt az egész, hogy letöltsem az üvegtigriseket. Talán az elsőt láttam.
73 es DX!
Feri

Nem elérhető kbazsi97

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2017 Május 11, 12:27 »
Értem köszönöm. Szoval akkor azt mondod hogy nagyobb feszultséggel kell tölteni. Tehat akkor ha fel step up olom 12v-re akkor jo lesz? Ugyan igy esetleg a wouxon nál? Vagy legyszives akkor ird már le nekem hogy pontosan akkor hogy csináljam hogy vagy napelemröl vagy powerbankrol hogy toltsem vagy a wouxon kg uvs8d-t vagy az ft60-at. Bocsanat hogy ennyire érthetetlen vagyok de tényleg nem értek hozzá. Soha nem is tanultam és nem is találkoztam ilyen kérdéssel. Elöre is köszönöm a segitséget