Szerző Téma: Icom UT-15 CTCSS panel IC-271H  (Megtekintve 4220 alkalommal)

Elérhető CB szökevény

• Hero Member
    • Profil megtekintése
Re:Icom UT-15 CTCSS panel IC-271H
« Válasz #30 Dátum: 2017 December 22, 13:48 »
Szia!

Ventillátor állandóan megy ugye?

Zoli

Már nem. Vételnél csak lassan, adásra kapcsolva gyorsan. Lesz majd még vele dolog, pl. elkócserék.
Hülyével vitatkozni, olyan mint egy galambbal sakkozni: ledönti a bábukat, rápottyant a táblára, aztán peckesen ugrál, hogy ő nyert.

Nem elérhető hg5azr

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #31 Dátum: 2017 December 22, 15:58 »
Szia!

1.Nem értem vételbe miért megy a ventillátor?

Az IC-271H-nak nem megy vételbe egyáltalán.

2.Miért kell kondicsere?

Zoli

Nem elérhető HG4FC

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • HG4FC WEB oldala
« Válasz #32 Dátum: 2017 December 22, 16:05 »
Szia Zoli,

Azért kell a kondi csere, mert 30 év elteltével egy csomó elektrolit kondenzátor ki van száradva mint a Góbi sivatag.
Kapacitás szegények és a belső állánállásuk is megváltozott.
Ezért a rádió bizonyos paraméterei jóval kívül esnek a toleráncián.

Árulnak konkrétan ehhez a rádióhoz is csere kondenzátor készletet.

https://www.ebay.co.uk/itm/Icom-IC-271A-E-H-VHF-Trans-Capacitor-Replacement-Kit/131622430323?epid=1032791217&hash=item1ea54ee673:g:sF0AAOxyOypSXsDG

73' Tóni

Az erő velem van!

Nem elérhető hg5azr

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2017 December 22, 16:29 »
Szia Tóni!

Ameddig nincs hiba addig nem érdemes cserélni.
Állítólag az 5V-os stabilizátor szűrő elkója szárad ki ami 100 mikrós,vettem egy párat újonnan,max 105 mikrósak voltak,lemértem a régit is,az meg 120 mikrofarad volt annak ellenére hogy 30 éves és elég meleg,lehet hogy akkor még tudtak kondit gyártani.

Zoli

Nem elérhető HA7EG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2017 December 22, 16:52 »
"Ameddig nincs hiba addig nem érdemes cserélni."

Ha meg van hiba akkor lehet hogy már késő, Tóninak igaza .

De megfelelő műszerrel mérni is lehet , és nem árt ismerni - tudni hogy az adott áramköri részen mit okozhat a " Góbi" !
73'Gyuri HA7EG

Elérhető CB szökevény

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2017 December 22, 19:50 »
Szia!

1.Nem értem vételbe miért megy a ventillátor?

Az IC-271H-nak nem megy vételbe egyáltalán.

Így érkezett, bekapcsolásra egyből ment. Azért csináltam meg ezt a csak_adásra felgyorsulós játékot, mint némely tápban is.

2.Miért kell kondicsere?

Zoli

Ahogy a többiek írták: több, mint 30 éves készülék! Az eladó annyit írt, több, mint 10 éve nem használta. Műsorvevő-restaurálós beidegződés: elsőként nem ráadni a feszt, hanem belenézni, formázni! A beépített táp elkói felpúposodva, 5V tápé, végfok környékiek szintén. Ilyenkor nem mérek, rögtön csere!

Valóban "akkor tudtak kondit gyártani", de csak 30+ éves a lom. Kondit még könnyen cserélek, "beszerezhetetlen" félvezetőt már kevésbé. Orosz fórumon felhívták a figyelmemet: ha a memóriaelemet cserélem, külső tápról egy ellenálláson keresztül tartsam "kitámasztva" a RAM-ot, különben könnyen kukázhatom a rádiót...

Na jól elkanyarodtunk az eredeti kéréstől: szóval ha a lomnál leszek, a belsőről nagyfelbontású képek...

73!
Hülyével vitatkozni, olyan mint egy galambbal sakkozni: ledönti a bábukat, rápottyant a táblára, aztán peckesen ugrál, hogy ő nyert.

Nem elérhető hg5azr

• Jr. Member
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #36 Dátum: 2017 December 23, 09:43 »
Szia!

A RAM mellet van a J7-es 10 pólusú fehér csatlakozó.

1.Neked be van kötve mind a 10 db vezeték ?

2.Hova mennek ezek a vezetékek?Egy kis panelra a készülék másik felére,tudsz  majd mindkettőről (J7 és a panelről)képet küldeni?

3.Ezen a panelon hány csatlakozó van,1db 10 es vagy más is?Ha más is van az hova megy?

Zoli

Elérhető CB szökevény

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #37 Dátum: 2017 December 23, 10:18 »
Szi!

Köszi, ezekre fogok koncentrálni. Megnéztem a kapcs. rajzokat, a két lom gyakorlatilag ugyanaz. Igyekszem segíteni!

73!

Nem elérhető ha5bww SK

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #38 Dátum: 2017 December 23, 11:21 »
Fiúk, a 271 nem LOM! Az rádió.... Több tiszteletet kérek a készülékeknek....
Boldog karácsonyi ünnepeket kívánok.
Ede
73 es DX!
Ed
HA5BWW/HA5W
HA-DXC, HA-CWG, DIG, HSC, CTC

Elérhető CB szökevény

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2017 December 23, 11:53 »
Jogos, Mester, bocsánat. Bár a 471-et emlegettem. Ha valóban lom lenne, nem vettem volna meg májusban.

Békés, boldog karácsonyt, som 73!

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #40 Dátum: 2017 December 23, 12:01 »
Amikor én annak idején megtudtam, hogy mit művelt az iCom, hogy folyamatos áramellátás nélkül az IC-741, 745, 271, 471, 761 (drága, komoly modell!) és a többi rádió szoftvere egyszerűen megsemmisül, konkrétan akkora undor vett erőt rajtam... Ismét összedőlt a világ, megint egy újabb módon. Aztán rájöttem, hogy a többi nagy gyártó sem különb, legfeljebb másként - bár pont ilyet nem műveltek. (http://www.qsl.net/ah6rh/am-radio/ik2rnd-icom-ramboard.html, http://jvgavila.com/soft_ham/icom/ic_ram.htm)

Lehet ragaszkodni ezekhez a lomokhoz, az ember létező és még inkább a kitalált jelenségekhez is képes különböző hőfokon, akár gyilkosan ragaszkodni, de értelme, az sohasem volt. Vajon hány dollárt nyert ezen a cég? Vagy mégis valami műszaki oka volt? Ha lett volna akkor internet... talán el is süllyed egy ilyen húzás után az egész.
73 ..... Tibor

Nem elérhető HA7EG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2017 December 23, 12:56 »
Ez a gyártó részéről egy burkolt üzenet hogy a CR3032 lemerülése után vegyél újabb készüléket .
 De mi képesek vagyunk ezt figyelmen kívül hagyni és tovább használni  ;) , a rögös út ellenére is !!!
73'Gyuri HA7EG

Nem elérhető HG4FC

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • HG4FC WEB oldala
Az erő velem van!

Nem elérhető HA7EG

• Hero Member
    • Profil megtekintése
73'Gyuri HA7EG

Elérhető CB szökevény

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2017 December 23, 14:02 »
Lehet ragaszkodni ezekhez a lomokhoz, az ember létező és még inkább a kitalált jelenségekhez is képes különböző hőfokon, akár gyilkosan ragaszkodni, de értelme, az sohasem volt. Vajon hány dollárt nyert ezen a cég? Vagy mégis valami műszaki oka volt? Ha lett volna akkor internet... talán el is süllyed egy ilyen húzás után az egész.

Szép és jó, de nem tehetsz ellene semmit. Másik kiszemelt volt a Kenwood TS-811, abból épp nem bukkant föl egy sem. (Illetve volt a börzén HA8DZ Dezsőnél, aranyáron - otthagytam...)

A kis buták egy dologgal nem számoltak, a tervezett elavulással szembemenő, leleményes rádióamatőrökkel, mérnökökkel, műszerészekkel.  A hasonló szemét húzást (szétszerelhetetlen-"javíthatatlan" porszívó, önindító, üzemanyag-szivattyú stb.) elkövető tervezőknek nem először mutattam fricskát :-).