Szerző Téma: MFJ-945E  (Megtekintve 1755 alkalommal)

HA4003

• Vendég
MFJ-945E
« Dátum: 2018 Január 18, 19:03 »
https://www.ebay.com/itm/111802128515
http://www.mfjenterprises.com/Product.php?productid=mfj-945e

MFJ-ről vagy jót, vagy csak az igazat!
Vélemény róla? Ár-érték arány? Most néztem ki. Mivel a HBR4HF RIG-nek nincs a gyári sávjain kívül illesztés kiépítve, gondoltam, nem árt, ha egy antennatunert közbeiktatok.
Célszerű, ha a kiválasztott sávra kapcsolva rámérek az antenna analizátorral? Persze a RIG nélkül ill. annak csatlakozási helyén.

Nem elérhető ha5bww SK

• Hero Member
    • Profil megtekintése
Re:MFJ-945E
« Válasz #1 Dátum: 2018 Január 18, 19:19 »
Volt ilyen típusom, meg voltam vele elégedve.
73 es DX!
Ed
HA5BWW/HA5W
HA-DXC, HA-CWG, DIG, HSC, CTC

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2018 Január 18, 19:21 »
Az MFJ tunerek jók. Nekem egy 949E van.
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető HA1TN

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2018 Január 18, 21:22 »
Az MFJ tunerek jók, DE: valami elképesztően gagyi minőségben állítják elő a dobozokat és néha nem tudnak forrasztani. Össze-vissza behajtott, kilógó süllyesztett fejű csavarok (alu lemezbe) nyomógomb kivágások olyanok, hogy a gombsapka elakad bennük, a nyákok forrasztása kritikán aluli, kézi forrasztáskor a szétfröcsögő óngolyók véletlenszerűen ellepik a nyákot. A 945E jó választás lehet, mert se négyzet alakú nyomógomb, de még érdemi nyák nincs benne :) Az én 929-em érkezés után némi reszelésre szorult, és egy év után az egyik relét újra kellett forrasztani, mert nem húzott meg. Ettől függetlenül megint MFJ-t vennék (főleg USA áron.)
73!
HA1TN - Norbi

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #4 Dátum: 2018 Január 18, 22:06 »
Van egy ilyenje egy barátomnak, nincs vele gondja és nekem is tetszett.

De amúgy a fene tudja, milyenek az MFJ tunerek: az eHam-on feltűnően sok a 3,5-es értékelésű, sőt 2,5-es is van pár - szokatlanul és feltűnően rossz átlag jönne ki belőlük, ha összeadnánk. Az MFJ nem egy problémamentes gyártó.

Régen azt olvastam, hogy nincs baj, csak mindig kicsit nagyobbat kell venni tőlük, mint amit állítanak egy-egy tunerről. :-)
73 ..... Tibor

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2018 Január 18, 22:28 »
Levettem a tetejét.

Abszolút rendben van. Gyanítom van MFJ gyártmány és MFJ feliratos.

Ez MFJ gyártmány.
73 es DX!
Feri
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

HA4003

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2018 Január 18, 22:31 »
A nagyobbat teljesítményben érted? Nálam egyelőre max. 40W-ot kell tudnia elviselni, később talán százat.
Az igaz, hogy ez az árkategória az USÁ-ban zsebpénz, így nem tartozhat a "fesőházba".  ;) De a leírt tapasztalatok alaján megkockáztatom, legfeljebb első használat előtt belebámulok.
Persze a mellékelt kapcsolási rajz szerint annyira nem nagy durranás, hogy ne lehessen homebrew elkészíteni, csak mire elkészül addigra kerül annyiba, mint a gyári és gyanítom, nem lesz olyan pofás.

Nem elérhető HA1TN

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2018 Január 18, 22:43 »
Gyanítom van MFJ gyártmány és MFJ feliratos.
Enyémet USA-ból hozattam, közvetlenül a gyártótól. Mármint az MFJ USA-tól. És olyan, amilyen. Meg az is milyen már, hogy leírja a használatiban, hogy: "heavy-duty 10 amp/1000 volt relays." Épp amikor vettem, egy futó fejlesztés miatt keresgéltem nagyobb feszültségre való reléket és még gondoltam is rá, hogy de jó, szétszedem a tunert és megnézem ők mit használnak 1000V-ra. Hát kicsit azért meglepődtem mert 5A/250V van a relékre írva (Hongfa gyártmány.) Egy itthon/Európában közel 90 ezer forintos cuccról beszélünk.
De mondom, a manuálisaik elég korrektnek tűntek (párat szedtem szét.)
73!
HA1TN - Norbi

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2018 Január 18, 22:59 »
A relé felirat nem jelent semmit.

Egykori fejlesztőmérnökként én inkább mérnék. Simán lehet 1000V-os a relé akkor is ha 250V van ráírva.

Esetleg meg kell nézni a műbizonylatot amit a labor adott ki.
73 es DX!
Feri

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #9 Dátum: 2018 Január 19, 03:38 »
Simán lehet 1000V-os a relé akkor is ha 250V van ráírva.
Igen, ez teljesen életszerű. :-) Egyenesen versenyeznek a gyártók, hogy ki tud kisebb értékeket kiírni, hogy annál kellemesebben lepődjön meg rajta a vásárló.

Bár az MFJ-nél tényleg utána kell nézni, hogy mi mit jelent, csak nem ebben az irányban. Azt mondja:

"MFJ-962D ANTENNA TUNER, 1.5 KW"

majd kicsit lejjebb:

"The compact MFJ-962D handles 1500 Watts PEP SSB amplifier input power (800 Watts PEP SSB amplifier output power)."

Tehát a másfél kilowattos tunerre CW-ben akár 600 W-ot is rá szabad engedni. :-)

Az MFJ-986 a leírás szerint 3 kW-os tuner, de outputban számolva 1,5 kW-ot tud. Mert egy tuner nyilván a végfok bemenőteljesítményével jellemezhető a legjobban... :-) Más tunereknél pedig valóban a kimeneti teljesítményt adják meg - csak hogy könnyebben tudj tájékozódni. Nyilván ezért hiányzik a legtöbb pdf-ből bármilyen részletesebb műszaki adat is az eszközökről. Egy olyan országban, ahol ennél sokkal kevesebbért is pereskednek...

Ezek után azoknak a termékeknek a lapján az MFJ oldalain, ahol _nincs_ feltüntetve, hogy input vagy output, PEP vagy CW egy teljesítmény, mit gondoljak?
73 ..... Tibor

Nem elérhető HA1TN

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2018 Január 19, 07:36 »
A relé felirat nem jelent semmit.

Egykori fejlesztőmérnökként én inkább mérnék. Simán lehet 1000V-os a relé akkor is ha 250V van ráírva.

Esetleg meg kell nézni a műbizonylatot amit a labor adott ki.
Én azért itt szeretnék mindenkit megnyugtatni (bár kívánom hogy soha senkinek ne legyen közelebbi tapasztalata vele) hogy a klinikai defibrillátorunkba a 2kV-os feszültség "szakaszolására" adatlap szerint 2.5kV-os és nem 250V-os relét tettem és nem is kínait :)
73!
HA1TN - Norbi

Nem elérhető ha6pc

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2018 Január 19, 08:55 »
Más készülékkategória.
Ha az MFJ tunerekbe is olyan megfelelési követelményű alkatrészeket szerelnének,az is annyiba kerülne.
(+ a haszonkulcs.)

Nem elérhető HA1TN

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2018 Január 19, 10:35 »
Igazad van, de ettől még számomra nincs pozitív üzenete annak, ha a marketing szövegben 1000V az alkatrészen meg ennek a negyede szerepel. Továbbá megnézném az termékaudit során az auditor arcát, amikor elhangzik a gyártó részéről hogy: "Persze tudjuk hogy a relé gyártó 250V-ot írt rá, de jó szokott az lenni 1000V-ra is!" :D
73!
HA1TN - Norbi

HA4003

• Vendég
« Válasz #13 Dátum: 2018 Január 19, 11:52 »
Lesz, ami lesz!  :wacko: Megrendeltem.

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #14 Dátum: 2018 Január 19, 11:55 »
Sok mindent megértek, ami a piacon maradásért folyik, de amikor az MFJ tunerekhez érkező kb. 1000 hozzászólásból, csak mondtam egy számot, négyszázban arra panaszkodnak, hogy nem tudja az adott teljesítményt, tönkremegy (ebben nyilván olyan is van, aki rosszul használja őket), ill. hogy a quality control annyira rossz, hogy pl. feszül egy vezeték a készülékben majd rövid idő után leszakad, a másikban meg nem feszül, vagy éppen a friss készüléken a forgatógombok rossz irányba vannak felszerelve, az vajon mennyiben jó az üzletépítésnek? Persze még mindig ott van a másik kb. 60 százalék... És ettől még az a 945E, amit láttam, jól működött.
73 ..... Tibor