Szerző Téma: Zsákbamacska-internetes vásárlás  (Megtekintve 1631 alkalommal)

Nem elérhető HA5NB SK

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
Zsákbamacska-internetes vásárlás
« Dátum: 2018 Február 16, 12:18 »
Sziasztok!

Biztos többen maradinak tartotok, de a magam részéről jobban szeretek boltban vásárolni, mint interneten.
Az áru a boltban megtekinthető, megszagolható, esetleg kipróbálható.
Kifizetem, ha megfelel, - de csak akkor.
Az internetes vásárlás azonban igen csábító.
Nagyon alacsony áron hirdetnek mindenfélét és nem kell érte elmenni, hozza a futár (ha hozza).
Azonban erre már többször sikerült rákefélnem :angry:
A webshopok többnyire előre kérik a vételárat, plusz a szállítási költséget.
Elmegy az átutalás, a webshop visszaigazolja, a bamba vásárló pedig várja az árut.
Az szerencsés esetben az eladó által vállalt szállítási határidőn belül meg is érkezik, - az és olyan, amit kínáltak.
De ez korántsem biztos.
Rendeltem például az XYL részére mobiltelefont, aminek a vételárát előre ki kellett fizetnem.
A szállítási határidő többszöri letelte után reklamáltam, majd végre megjött a telefon, amit 1 hónap után ki lehetett dobni.
Tavaly nyáron (itt a fórumon) nyűglődtem egy szilárdtest relé beszerzése miatt, közben találtam egy komplett klíma vezérlőpanelt, melyen az is rajta van.
Ezer szerencse bementem a boltjukba, hogy fösvény módon, megspórolván a postaköltséget a kezembe adott panelről kiderült, hogy az nem az.
Legutóbb egy régi laptophoz kerestem akkumulátort. Az Akkucomp webshopján találtam is ilyet. Kifizettem, majd kaptam egy emailt, hogy sorry, ilyen nincs nekik, elfelejtették a kínálati listáról levenni.
Jó: tévedni emberi dolog (mondta a sün és lemászott a súrolókeféről), utalják vissza a pénzemet.
Egy hónapig vártam erre, majd küldtem egy fenyegető levelet nekik, mire végre visszautalták a pénzt,
(Semmi sorry, bocsika, elfelejtettük, - ez úgy látszik, náluk bevált ügymenet)
Az Akkucomp Kft-vel nem ajánlott üzletet kötni!
Sajnos, nem először jártam így.
De miért van erre szükség?
Kíváncsi lennék, mi a Ti tapasztalatok?
Nem kenyerem a feljelentgetés, ha nem kényszerítenek rá, megteszem, -elég a fenyegetés :D
Tényleg erre van szükség?
73 & DX! Gábor

HA-DX-CLUB

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
Re:Zsákbamacska-internetes vásárlás
« Válasz #1 Dátum: 2018 Február 16, 12:32 »
"Az áru a boltban megtekinthető, megszagolható, esetleg kipróbálható."

Ugyanakkor az interneten részletes műszaki adatokat, a használat apró részleteit a YouTube-on, valamint működési és tartóssági teszteket lehet pillanatok alatt fellelni a világ minden tájáról, másfelől az interneten rendelt árut indoklás nélkül hetekig vissza lehet küldeni felbontott állapotban is. Ez sok mindent kikompenzál. Hiába nézem meg kívülről a terméket, a valódi kipróbálási lehetőség meg ritka, mint a fehér holló. Zajban, másokban botladozva főleg nem könnyű.

Itt nyilván jön a játékelmélet: miért mekkora kockázatot érdemes vállalni, pl. messziről rendelni valamit és egy nagyobb postaköltséget kockáztatni. Mennyit nyer vagy veszít az ember a hosszú évek során - időnként van, amit le kell nyelni, ezeket az eseteket nem érdemes érzelmi okokból felnagyítani. Persze miután megtettük, amit lehet.

Arról nem is beszélve, mennyibe kerül a közlekedés, az eltöltött idő.

Én rengeteget nyertem az internetes vásárlásokkal, néhány százaléknyi problémám akadt az évek során (egyszer pont az eBay nem segített, el sem olvasták rendesen a leveleimet a fényképes bizonyítékkal, máskor meg igen), pedig sok különféle témájú termékhez volt szerencsém; a hátitáskától az észt (vagy lett?) számítógép-árustól vett, elég drága Lenovo notebookig. :-) Azóta is tökéletes. Sőt, időnként élelmiszert is rendelek.
73 ..... Tibor

Nem elérhető HA5NB SK

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2018 Február 16, 12:45 »
O.K. Tibor!

Mindezt tudom, de sajnos, a gyakorlatban nem így működik.
Már többször jártam úgy, hogy a meghirdetett áru valójában nincs, az előre
átutalt vételárat viszont csak többszöri felszólítás ellenére hajlandóak visszafizetni.
73 & DX! Gábor

HA-DX-CLUB

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #3 Dátum: 2018 Február 16, 13:07 »
A boltértékelések is fontosak. Legutóbb az Aqua fizetett vissza nekem 20 eFt-ot teljesen rendben egy nem megfelelően működő kameráért - nem az ő hibájuk volt.

https://www.arukereso.hu/static/megbizhato_bolt_program.html
73 ..... Tibor

Elérhető HA7JVV

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2018 Február 16, 13:23 »
Ez mindig visszatérő téma itt, de szerintem sokan vannak így ezekkel a dolgokkal.

Első körben is az internetes vásárlást két részre kell osztani:
- belföldi
- külföldi

A belföldit lehetőség szerint csak utánvétellel szabad rendelni! Ez sem életbiztosítás, de jobb, mint a semmi.

belföld
Első körben (ha addig számunkra ismeretlen dolgot akarunk venni) informálódunk a neten, hogy ár-érték arányban mennyire éri meg. Nagyon sok vásárlói véleményt összegyűjtő oldal van idehaza a termékekről. Ha itt nincs (vagy több infó kell), külföldi reviews oldalakba is bele lehet futni. Keresésnek bőven elegendő a guglinak: típusszám, márka és mellé a reviews szó.
A vásárlói vélemények érnek a legtöbbet! Viszont óvatosan az adott bolt beépített "vásárlói vélemény és csillagozás, stb." rendszerével, mert azt a bolt moderálja és manipulálni is tudja. Saját maga dicséri a terméket, stb.

Ha minőségileg megfelel a termék, utána nézünk a nekünk megfelelő boltnak.
Ezt megint kétféleképpen lehet, rákeresünk az adott boltra googleban. Rögtön a találati oldal jobb oldalán ott lesz a boltról az infó. Érdemes elolvasni a "Google értékelés" részt.
Más egyéb találat meg ott lesz a találati listán.
Aztán már időnk függvényében finomhangolhatunk ár tekintetében is.

A külföldi rendeléses dolgot pont tegnap írtam Gyuri vinyós topicjába. Annyi még, hogy ebayen x rendelési szám alatti és x értékelésű alatti eladótól nem veszek, bármennyire is olcsó!
Alin és hasonló kínai helyeken élből nem veszek semmit, mert a CC adataim nem adom ki. Ebay-en és az Amazonon ott van "gateway"-nek a Paypal.

Ja igen, és elolvasom az apróbetűs részeket és a specifikációkat, hogy ne UK szabvány töltőt vegyek pl.  :D + mérlegelem, hogy ha elpusztul, megtudom-e javítani, vagy belefér-e még az elvesztése a tűrésküszöbömbe és/vagy van-e idehaza szervizháttér. (Jó dolog a kínai telefon, sokat is tud, árban is jó, csak szimplám sem cserealkatrész, sem szervizhálózat nincs hozzá idehaza)

Nekem is csak pozitívak a tapasztalataim. Gyakorlatilag én 99.8%-ban csak neten rendelek tartós fogyasztási cuccokat és alkatrészeket, mind bel és mind külföldről. A szükség vitt rá. Mindenek utána nézek a fent említettek szerint és az eladónak - boltnak is. Sosem ért meglepetés. Volt már, hogy tévedésből elfelejtettek valamit küldeni, de írtam neki és szó nélkül elküldték. De ilyen esetekben általában 70-80 féle alkartrészt rendelek, tévedni pedig emberi dolog.

Hogy mennyit lehet spórolni? Átlag olyan 50-60%-al olcsóbban megkapom az elektronikai alkatrészeket, mint a kiskereknél és nem szemetet, mert a félvezetőket, tantálokat mindig hivatalos disztribútortól veszem (ott is rettenet nagy árszórás van). Sokszor viszont a kisker adja olcsóbban 20-40%-al a beragadt készletet. Műszaki dolgoknál is 20-30% megspórolható - csak belföldön. Pl. egy kék Bosch fúrón 7000 forintot spóroltam azzal, hogy nem a google keresési lista első helyén vettem meg, hanem 1-2 nap keresgettem a neten és egy dunántúli kiskertől. Még ajándék kiegészítőt is kaptam hozzá, ami máshol feláras volt. Vagy pl. Tantál kondikat én pl sokszor Németországból rendelek ha spéci, ha nem annyira akkor pedig lomex. Érdekes, a németektől olcsóbban megjön a cucc, mint pl. Farnell-től (FDH-n keresztül) és a TME-től. Típusra ugyanazok, akkor miért ne onnan vegyem?!

A mai világban már nem opció a tudatos vásárlás, hanem szükség!
73' Viktor
Do more with less.

Nem elérhető HA5NB SK

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2018 Február 16, 13:32 »
Szia, Tibor!

Én csak azt jeleztem felétek, hogy a megnevezett cég hiteltelen és kerüljétek
el a velük megkötendő mindenféle üzleti kapcsolatot!.
Olyan árut hirdet készleten, ami nincs.
Elöre kifizetteti a vételárat + szállítási költséget
Az előre beszedett áru ellenértékét a szállítási költséggel együtt kifizetteti
Mindezeket felszólítás ellenére, -csak a kilátásba helyezett következmények
előre bocsátásával hajlandó, jóval később, visszafizetni.
Ha ez nem így van, pereljenek be hitelrontásért, - állok elibe!
Szerinted ez tisztességes üzleti magatartás?
73 & DX! Gábor

HA-DX-CLUB

Nem elérhető HA5NB SK

• Sr. Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2018 Február 16, 13:48 »
Ez mindig visszatérő téma itt, de szerintem sokan vannak így ezekkel a dolgokkal.

Első körben is az internetes vásárlást két részre kell osztani:
- belföldi
- külföldi

A belföldit lehetőség szerint csak utánvétellel szabad rendelni! Ez sem életbiztosítás, de jobb, mint a semmi.

belföld
Első körben (ha addig számunkra ismeretlen dolgot akarunk venni) informálódunk a neten, hogy ár-érték arányban mennyire éri meg. Nagyon sok vásárlói véleményt összegyűjtő oldal van idehaza a termékekről. Ha itt nincs (vagy több infó kell), külföldi reviews oldalakba is bele lehet futni. Keresésnek bőven elegendő a guglinak: típusszám, márka és mellé a reviews szó.
A vásárlói vélemények érnek a legtöbbet! Viszont óvatosan az adott bolt beépített "vásárlói vélemény és csillagozás, stb." rendszerével, mert azt a bolt moderálja és manipulálni is tudja. Saját maga dicséri a terméket, stb.

Ha minőségileg megfelel a termék, utána nézünk a nekünk megfelelő boltnak.
Ezt megint kétféleképpen lehet, rákeresünk az adott boltra googleban. Rögtön a találati oldal jobb oldalán ott lesz a boltról az infó. Érdemes elolvasni a "Google értékelés" részt.
Más egyéb találat meg ott lesz a találati listán.
Aztán már időnk függvényében finomhangolhatunk ár tekintetében is.

A külföldi rendeléses dolgot pont tegnap írtam Gyuri vinyós topicjába. Annyi még, hogy ebayen x rendelési szám alatti és x értékelésű alatti eladótól nem veszek, bármennyire is olcsó!
Alin és hasonló kínai helyeken élből nem veszek semmit, mert a CC adataim nem adom ki. Ebay-en és az Amazonon ott van "gateway"-nek a Paypal.

Ja igen, és elolvasom az apróbetűs részeket és a specifikációkat, hogy ne UK szabvány töltőt vegyek pl.  :D + mérlegelem, hogy ha elpusztul, megtudom-e javítani, vagy belefér-e még az elvesztése a tűrésküszöbömbe és/vagy van-e idehaza szervizháttér. (Jó dolog a kínai telefon, sokat is tud, árban is jó, csak szimplám sem cserealkatrész, sem szervizhálózat nincs hozzá idehaza)

Nekem is csak pozitívak a tapasztalataim. Gyakorlatilag én 99.8%-ban csak neten rendelek tartós fogyasztási cuccokat és alkatrészeket, mind bel és mind külföldről. A szükség vitt rá. Mindenek utána nézek a fent említettek szerint és az eladónak - boltnak is. Sosem ért meglepetés. Volt már, hogy tévedésből elfelejtettek valamit küldeni, de írtam neki és szó nélkül elküldték. De ilyen esetekben általában 70-80 féle alkartrészt rendelek, tévedni pedig emberi dolog.

Hogy mennyit lehet spórolni? Átlag olyan 50-60%-al olcsóbban megkapom az elektronikai alkatrészeket, mint a kiskereknél és nem szemetet, mert a félvezetőket, tantálokat mindig hivatalos disztribútortól veszem (ott is rettenet nagy árszórás van). Sokszor viszont a kisker adja olcsóbban 20-40%-al a beragadt készletet. Műszaki dolgoknál is 20-30% megspórolható - csak belföldön. Pl. egy kék Bosch fúrón 7000 forintot spóroltam azzal, hogy nem a google keresési lista első helyén vettem meg, hanem 1-2 nap keresgettem a neten és egy dunántúli kiskertől. Még ajándék kiegészítőt is kaptam hozzá, ami máshol feláras volt. Vagy pl. Tantál kondikat én pl sokszor Németországból rendelek ha spéci, ha nem annyira akkor pedig lomex. Érdekes, a németektől olcsóbban megjön a cucc, mint pl. Farnell-től (FDH-n keresztül) és a TME-től. Típusra ugyanazok, akkor miért ne onnan vegyem?!

A mai világban már nem opció a tudatos vásárlás, hanem szükség!

Szia, Viktor!

Félreértés ne essék,én nem vagyok ellenére az internetes vásárlásnak.
Többnyire az sikerrel jár, megelégedésemre megkapom a megrendelt és kifizetett árut.
Azonban vannak negtív tapasztalataim, melyek ezektől a vásárlásoktól némileg visszatartanak.
73 & DX! Gábor

HA-DX-CLUB

Elérhető HA7JVV

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2018 Február 16, 14:03 »
Szia Gabi,

Megértelek és természetesen jogosnak is tarom a felháborodásod és azt is, hogy megingott a bizalmad!
Ilyen esetekben csak a feljelentés marad a fogyasztóvédelemnél (de az is macerás, idő és pénzrabló dolog - több hónapig tartó békéltető tárgyalások, stb.), vagy elégtételt vehetsz rajtuk ilyen bejegyzésekkel. Mert ennek nyoma marad a neten.

Az a baj, hogy belföldön jogilag is hülyén vannak megoldva ezek a helyzetek.
Csak egy példa: Egy webshopnak 3x kértem adatvédelmi engedélyt a NAIH-nál, mindháromszor visszadobták, mondván: nem tartozik ebbe a körbe az ominózus webshop, nem kell rá ilyen engedély.
Pár éve még nem így volt, minden webshopnak kellett - ennek is, csak változott a rendszer, kérni akartunk újat.

Ezért is szeretem én jobban a külföldi shoppokat, ebayt. Ott ebből élnek, vannak felügyeleti szerveik és átlátható a törvénykezési rendszerük, nem engedhetik meg maguknak az ilyen húzásokat.

Utána néztem a boltnak, semmi infó nincs nagyon róluk, de ha akarod, akkor véleményezheted őket.
https://www.arukereso.hu/stores/akkuker-hu-s45937/#velemenyek

Nem tudom miért van így (és tisztelet a kivételnek), idehaza minél kisebb egy netes bolt, annál simlisebbek. Gondolom többek között azért, mert nem kell aggódniuk a nemlétező vevőkörük elvesztése miatt...
73' Viktor
Do more with less.

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #8 Dátum: 2018 Február 16, 16:49 »
"Alin és hasonló kínai helyeken élből nem veszek semmit, mert a CC adataim nem adom ki."

Sokszor elkerülhetetlen a kártyával vásárlás. A számlacsomagok szoktak tartalmazni a bankoknál egy-egy virtuális kártyát számlával mögötte, amire - ingyen és azonnal - annyit tölt át az ember, amennyi éppen a vásárláshoz kell, ill. némi tartalékot. Soha nem volt vele gondom - a "kínai helyekkel" sem. :-) Egyébként jó pár szabály védi a számlatulajdonosokat.

Amúgy a többségnek Debit Card-ja van, vagyis betéti kártyája, nem hitelkártyája, vagyis Credit Card-ja. (Az még ilyen alacsony inflációjú időszakban is negyven százalék körüli rablókamatot jelent errefelé, többnyire értelmetlen, bár a 45 napon belüli ügyeskedéssel - engedmények az árból stb. - néha lehet egy kis előnyhöz jutni, de ki foglalkozik vele... éves díj stb.)
73 ..... Tibor

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2018 Február 16, 19:44 »
Kínai sem jobb ott is van vettem egy gyanúsan olcsó usb hubot , megérte 5db csatlakozó többe kerül csak kikel forrasztani.
  inkább többet fizetek de csak paypalos helyrül vásárolok.

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2018 Február 16, 20:03 »
Csak megjegyzem az ebay most dobja ki a paypalt annak ellenére, hogy az ebay a tulajdonosa.  Mondjuk nem értem miért tartod egyébként megbízhatóbbnak mint bármi mást. Sima magáncég ez is. Egyik se fog kártyaadatokkal visszaélni.

Az alipay mára nagyobb mint az Elon Musk féle paypal.

Még egy lényeges dolog. Vásárláskori konverziók. A kétszeres konverzió az nem éppen gazdaságos.
A  Visa USD elszámolású, a Mastercard euro alapú, illetve Európán kívül a PIN-kód köteles vásárlások esetén a MasterCard dollárelszámolású.

Érdemes ellenőrizni, hogy a kifizetett áru végül Ft-ban mennyibe is került.
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2018 Február 16, 20:04 »
Kínai sem jobb ott is van vettem egy gyanúsan olcsó usb hubot , megérte 5db csatlakozó többe kerül csak kikel forrasztani.
  inkább többet fizetek de csak paypalos helyrül vásárolok.

Laja, semmi köze a paypal vagy más fizetésnek a minőséghez.
73 es DX!
Feri
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető Ha-7-at

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2018 Február 16, 20:30 »
Annak nincs csak egy picit ha nem jo visszakéred az árát , nem kell még virtuális kártyaadatokat sem megadni. Ezért használom De nagyon lusták voltak a kinaiak két holmi nem indult el az ünnepek elött szoval pénzt visszakapom .
 lora modulra , és egy megaduinora várok.
  Igen tudom mennyivel drágább.

Elérhető HA7JVV

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2018 Február 16, 21:37 »
Feri!
A paypal lecserélése 2020 előtt nem várható, ezt megírták már a múlthéten sok helyen. Szóval van idő "akklimatizálódni" az új rendszerhez.

Azért tartom megbízhatóbbnak, mert cirka vagy 40 webáruházat építettem az évek alatt, ami túlnyomórészt erre épült mind idehaza, mind külföldön. Mindig ezt kérték, nem véletlen.
Hallottam visszajelzéseket, sokszor megkértek rá a tulajdonosok, hogy egy-egy ügyet levelezzek le a paypal-el. Pillanatok alatt harapnak a bejelentésre, azonnal balance limitelik az eladó/bolt számláját, ergo se ki - se be egy fillér se. Nagyon nehéz kimosakodni ilyen helyzetekben, nagyon sok mindent kell mint eladó/bolt bemutatni ahhoz, hogy mellé álljon a paypal.
Itt most nem csalásra kell gondolni, hanem pl. csomagolás megsérül, német már reklamál is. 2 nap alatt tiltva a számla, ha a vételár vagy annak része (megállapodás alapja) nincs a számláján. Ilyen esetekben a boltok nem kekeckednek, mert éhen döglenének.

Szóval elmondhatjuk, a paypal a vásárlók jogait védik.

Ebay vs. Aliexpress (nem kekeckedés, Alit alig ismerem valamennyire.), de:
Alinál van 30 napos pénz visszafizetési garancia?
Alinál van buyer protection?
Ali állja x összegig ha tönkremegy valami annak visszaszállítását Kínába garanciális javításra vagy cserére? Mert paypal igen - már innen is.

Idézet
Az alipay mára nagyobb mint az Elon Musk féle paypal
.

Ez érthető, de ennek inkább szociográfiai okai vannak.
A gyenge láncszem itt még mindig a bankok és azok biztonsági rendszerei - egymás közti kommunikációja. A Sanyi féle OTP-t hetente szétverik a hekkerek. Tök mind1, milyen biztonsági rendszer van, kellemetlenség-kellemetlenség hátán. Sosem hallok olyat, hogy ilyen esetekben kártalanít a bank - bár lehet, de gondolom ha egy IBAN utaláshoz napok kellenek, akkor a levélváltás, eljárási protokollok sem lehetnek rövidebbek.
Lehet változott a rendszer már, de nekem anno a 2000-es évek elején a fizum 4 nap alatt ért ide USA-ból.

Aztán lehet azon gondolkozni, hogy ilyen esetekben hogyan jutnak hozzá a hekkerek az e-bank, vagy kártya adatokhoz...
Hab a tortán, hogy már vagy 5-6 éve volt itt paypal használati lehetőség, de a bankok azt sem tudták mi az. Szerinted az Alipay-t mikorra ismerik meg? Ha gondod lesz vele, mikor fognak tudni velük "duplexen" kommunikálni? Jogorvoslatot nyújtani netán kártalanítani?

És ha egyszer valamiért "eldurran" a kínaiak agya? - bár ez csak egy hülye vízió. Annyi CC adattal lehet mit kezdeni.
Gondolom a kínai mobilcégek túlnyomó része is csupán "emberbarátságból" telepítenek minden náluk gyártott telefonra GYÁRILAG trójai programokat kernel szinten, ami a levelezéstől a kártya adatokig, a mikrofon bekapcsolástól a kamera bekapcsolásig minden tud - távvezérelve Kínából.

Idézet
A kétszeres konverzió az nem éppen gazdaságos.

Ez így van Feri! Viszont már évek óta lehet ezeket a konverziókat "tompítani" helyes paypal beállításokkal:

https://kiszamolo.hu/paypal-ha-nem-akarsz-sokat-fizetni-a-penzvaltasert/

Amúgy valahol az igazság ott van, amit Tibi is mondott:
Virtuális kártya, limitált összeggel feltöltve.
73' Viktor
Do more with less.

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2018 Február 16, 23:39 »
Félreértések elkerülése végett. Sok éve van virtuális internet kártyám. :) Régen mastercard, mostanában visa.

Meg ez a kép is beszédes. Csak próbálok segíteni ... 2005-ben $2000 alatt leszartak minden reklamációt.
73 es DX!
Feri