Szerző Téma: Zsákbamacska-internetes vásárlás  (Megtekintve 1677 alkalommal)

Elérhető HA7JVV

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
Re:Zsákbamacska-internetes vásárlás
« Válasz #15 Dátum: 2018 Február 17, 09:19 »
Feri! Félre ne értsd, nem okoskodni akarok, meg végkép nem Téged kétségbe vonni!

2005-ben a helyi otp, k&h fiókok azt sem tudták még nálunk, mi az az paypal.
Akkor is csak pislogtak, amikor rákérdeztem: milyen kártyával lehet neten is fizetni?
Több hetes neten turkálás után sikerült kinyomozni, hogy csak a dombornyomott VISA a jó. Electronom volt akkoriban, paypal körberöhögött vele. Nem vonom kétségbe, hogy a dombornyomott mastercard is jó lett volna, mint Nálad is!

2005 végén hárman alapítottunk egy netes vállalkozást. Gyakorlatilag paypal meg utánvétes lehetőséggel. Indulás után egy hónappal már volt ügyünk, amit fentebb is említettem. (egy 27 EUR-os csomagnak felszakadt a csomagolása a DPD-nél. A termék elég kényes volt). Nem tudtunk 1 hét alatt zöld ágra vergődni, mert a hülyéje átvette a sérült csomagot. Akkor szólt közbe a paypal. Letiltotta időlegesen a paypal számlánkat, csak rajta keresztül lehetett levelezni, majd levette az egész vételárat és újra kinyitotta a számlát.
Ez 2005 őszén volt. Ha nem hiszed, szívesen átküldöm a cégalapítási okiratot + előkaparom a paypal levelezést!  :D
Szóval 27 EUR és nem 2000 USD!

Amúgy emlékszem, 2005-ben még a netbankolás tekintetében élen járt (másnál sem volt) a K&H bank. Ez annyit tett, hogy adtak egy egér nagyságú dobozt + egy kártyát hozzá.
Azzal betudtál lépni a folyószámládra és utalgatni tudtál, számlát nézni, stb. Dobok is fel róla egy képet.

2005-ben lehetett regisztrálni paypal-t innen, csak használni nem, mert Magyarország akkor még nem volt a felvett országok között és magyar kártya nem volt jó, csak és kizárólag a "Business Accountra", de cáfolj meg. Vagy rosszul emlékszem és csak küldeni (vásárolni) lehetett, fogadni nem? Nem emlékszem már.

Na, de végül is mindegy. Mindenki azt használ, amit akar.  -_-
73' Viktor
Do more with less.

HA4003

• Vendég
« Válasz #16 Dátum: 2018 Február 17, 12:50 »
Le is mardtak róla, mert közvetlenül nem ők kezelik a PayPal utalásokat.

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #17 Dátum: 2018 Február 17, 17:04 »
2007-ben ugrásszerűen javult a szolgáltatás - akkor kapott bank license-t a PayPal. Akkoriban és előtte, 2006-ban nem volt problémás vásárlásom, úgyhogy nem tudom, mi lett volna, ha reklamálnom kellett volna.

Az OTP-nél az első pillanattól volt virtuális kártyám, ami 2006-ban kellett, hogy legyen, a PayPal regisztrációjával egyszerre, mert a mai napig megvan a száma és a lejárata egy fájlban: 07/2011, és azóta is 5 évenként jár le.

Ez a virtuális kártya Mastercard és mindenhol tudtam vele fizetni a Hálón, ahol kellett, bár nem vásárolgattam túl sokat.

http://www.origo.hu/gazdasag/bank-archivum/20070529biztonsagosabb.html?pIdx=1
73 ..... Tibor

Nem elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #18 Dátum: 2018 Február 17, 23:51 »
:) Én az OTP-t mindig nagy ívben kerültem. :)
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!