Szerző Téma: HRDLog iQSL (Instant QSL)  (Megtekintve 428 alkalommal)

Nem elérhető HA5KZO

• Full Member
    • Profil megtekintése
HRDLog iQSL (Instant QSL)
« Dátum: 2020 Szeptember 03, 23:35 »
Itt megnézhető bármilyen hívójel iQSL (Instant QSL) kollekciója:
http://www.hrdlog.net/SearchQSO.aspx

Az Instant QSL névből adódóan feltételezem, hogy az iQSL a QSO naplózásával együtt, azzal egyidejűleg, automatikusan jön létre.
Ha így van, akkor az nagyon tetszik. Sok időt meg lehet spórolni vele.
De lehet, hogy csak az egy kattintásra való nyomtathatóságra gondolnak vele, és én gondolom túl a dolgot.

Mindenesetre én nem használom (eddig még nem használtam), de látom, hogy sokaktól van lapom rajta. :)

Vannak magyar lapjaim is. Például ez HA7JVV Viktortól van, ez HA7NB Jánostól van, ez HA7XC Sanyitól van.

Akárcsak az eQSL esetében, időnként itt is felbukkan egy-egy SWL lap is. Például ez a lap UA9019SWL Denis-től van.

Nem elérhető HA7AO

• Newbie
  • *
    • Profil megtekintése
Re:HRDLog iQSL (Instant QSL)
« Válasz #1 Dátum: 2020 Szeptember 04, 14:20 »
Na, ez érdekes, nekem is van két QSL lapom olyan összeköttetésekről, amik sohasem jöttek létre. Vagy valaki visszaélt a hívójelemmel, vagy félrehallotta az állomás.
Relax, PSE QRS K ;)

Elérhető Ervin

• Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2020 Szeptember 04, 14:29 »
Mit tehet az NMHH a hívójel bitorlókkal? Nem, mintha visszaakarnék élni bárkiével, vagy hamissal, de ha a vizsga után engem is meglepetés érne?
Mindörökké rövidhullám! Meg a többi.

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #3 Dátum: 2020 Szeptember 04, 14:39 »
Szerintem ne is reménykedj, hogy ekkora figyelmet kapsz az élettől... De tényleg valószínűtlen.
73 ..... Tibor  -  Jövök! Amint kibogoztam ezt a száz méter antennadrótot a koaxszal.

Elérhető Ervin

• Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2020 Szeptember 04, 15:21 »
Tudod az a baj, hogy 7 megán vasárnaponként az orosz nácik is szabadon garázdálkodnak. Még, ha nem is érdekel a hülyeségeit politikai tartalma, de jó nagy sávszélességgel és teljesítménnyel bitorolják a CW szegmenst, ahol mindenféle barom indulókat sugároznak. Jól van, fogadjuk el, hogy ingyen van a sáv és viseljük el!?
Ők sem érdemelték ki a hatóságok figyelmét.
Vagy összekacsintunk és úgy kell viselkedünk, mint ők? Nem engedélyezett QRO. Illegális sávhasználat.
Végül is, tényleg, az amatőr sávok ingyen vannak.

Nem elérhető ha3flt

• Hero Member
    • Profil megtekintése
    • ha3flt.org
« Válasz #5 Dátum: 2020 Szeptember 04, 15:45 »
Nálunk jó pár esetről lehet olvasni a fórumokon, hogy zavarok ügyében intézkedett az NMHH, ill. az elődei, megtették, amit tudtak. Nekik nyilván más hatóságaik vannak.
73 ..... Tibor  -  Jövök! Amint kibogoztam ezt a száz méter antennadrótot a koaxszal.

Nem elérhető bob

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2020 Szeptember 04, 16:09 »
Ervinnek.

Van nemzetközi "monitoring" szervezet ami hivatalból foglalkozik ilyesmivel,
közleményeik rendszeresen megtalálhatóak az oldalukon, de láthatóak-hallhatóak
rögzített videók is a "rossz fiúkról" a neten, nem publikálom, mert minek.

A hívójelek "lopása", szinte kivétel nélkül hibás adás, téves vétel, rossz bürokrácia,
amiből aztán jönnek az összeesküvés elméletek. Nagyon ritkán csúszik be "pirát".
A "jutubon" is ott van több CW qso contest video, ahol hallható a hívójel tévesztés,
többször is, de a felrakó még csak meg sem jegyzi, mert egyszerűen örül a dx -nek.

A 40m -es ügy.
Nem CW szegmens (azok az "orosznáciid"), hanem más, bár távírózni bárhol lehet.

Russian-Ukrainian radio war spreads

The Russian-Ukrainian radio war on 7055 kHz (LSB) has reached a new quality: Recently, frequency changes to 7050 and 7060 kHz LSB were reported several times.

Should this frequency change ever take place on 7080 kHz LSB, the entire FT-8 traffic on 7074 kHz USB would be massively affected, at least in Central Europe, reports Daniel Moeller, DL3RTL, head of the DARC Monitoring System, in the July issue of CQDL.

One day before the magazine was published, this radio war, which had been raging for years, took place on 7055 and 7100 kHz all evening.

73 Tom DF5JL
DARC HF Manager

73DX

Elérhető ha7az

• Administrator
  • Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2020 Szeptember 04, 17:11 »
Mit tehet az NMHH a hívójel bitorlókkal? Nem, mintha visszaakarnék élni bárkiével, vagy hamissal, de ha a vizsga után engem is meglepetés érne?

Ha fantom QSO-kat tölt be egy rendszerbe akkor az ott van és kész. A kutya sem fog vele foglalkozni.
73 es DX!
Feri
ui: Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb.
ui: Eljön az idő, amikor a dolgok értéke már alacsonyabb, mint az általuk elfoglalt hely értéke. /HA7TY/
ui2: Ha valakinek problémája van veled, mindig jusson eszedbe, hogy az az ő problémája!

Nem elérhető HA5KZO

• Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2020 Szeptember 04, 20:00 »
Na, ez érdekes, nekem is van két QSL lapom olyan összeköttetésekről, amik sohasem jöttek létre. Vagy valaki visszaélt a hívójelemmel, vagy félrehallotta az állomás.

Csak a félreértések elkerülése végett:
A témaindító hozzászólásban lévő iQSL lapok az én esetemben valós, megtörtént összeköttetésekről szólnak.
Mindegyik QSO benne van a logomban.
HA7JVV Viktornak ezúton is köszönöm a JT9 QSO-t 40 méteren.
Ezt azért írom, mert ő jelenleg az egyik adminisztrátor a fórumon, tehát jó eséllyel beleolvas ebbe a témába is.
Számomra csak a HRDLog iQSL (Instant QSL) rendszere új. Még nem használtam. Nem regisztráltam még rajta.

Elérhető Ervin

• Full Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2020 Szeptember 04, 20:09 »
bobnak
Köszönöm a kiigazítást és a tájékoztatást!

Elérhető CB szökevény

• Hero Member
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2020 Szeptember 05, 07:26 »

Nincs új a nap alatt, egy kedves barátomat kizárták olyan versenyből, amin el se indult.
Hülyével vitatkozni, olyan mint egy galambbal sakkozni: ledönti a bábukat, rápottyant a táblára, aztán peckesen ugrál, hogy ő nyert.